Šta je novo?

Otvaranje PS3-PS4 igraonice u 2014?

major

Poštovan
Učlanjen(a)
24.06.2013
Poruke
97
Poena
59
Pozdrav svim ljubiteljima igara :)
Imam neke varijante da otvorim PS3/PS4 igraonicu i ono sto bi sigurno bilo u njoj je sledece:

- 8-10 PS3 konzola,
- 4-6 PS4 konzola,
- 32" LCD televizori za vecinu konzola i jedan 42" za VIP igrace i finale u turnirima,
- Sank gde bi se prodavali kafa, sokovi i razne grickalice (postoje mogucnost da budu i sendvici ali s obzirom da to vuce i sanitarnu inspekciju to je jos uvek na standby),
- Organizovali bi se turniri bar jedanput mesecno.

Zanimaju me sledece stvari i svaka pomoc je dobrodosla:
- Pusacka ili nepusacka igraonica (prednosti/mane)?
- Koje igre dodati na spisak koje su "must have"?
- Koja bi realna cena bila za igranje za 1h? I da li naplacivati sat vremena isto za jednog i dva igraca ili odvojiti cene?
- Otvaranje igraonice kao preduzetnik ili nekako drugacije?

Kako bi pristizali neki eksluzivni naslovi za PS4, tako bi dodavao jos PS4 konzola za sada verujem da je sasvim dovoljno poceti sa 4 jer osim FIFA2014 i NBA2014 nema naslova (kojih nema na PS3), a koji vrede da se uzmu.

I ako neko ima bilo kakav savet uvek je dobrodosao :)
 
retko ko od klincurije moze da priusti ps4 tako da, moje misljenje je da bi PS4 igraonica mogla fino da radi naredne 2-3 godine ako ne i jace :) ne posecujem igraonice pa ne znam kolike televizore imaju, verovatno 32" zbog prostora da bi ih sto vise napakovali, al ja ispod 42" ne bi isao u igraonu :p ja od kako sam prohodao visio sam po fliperanama pa celu osnovnu po playstation igraonama i celu srednju po pc igraonama, zato sto u osnovnoj nisam mogo da priustim playstation, a u srednjoj pc, i zato sam morao da idem u igraone... isti slucaj sa danasnjom omladinom i PS4, pa cak i PS3 za pes i fifa igrace kojima je bitnije da bude jeftinija satnica nego nextgen grafika... jos kad bi ubacio 10 kompova za kanterase, pa jos i bilijar, pun pogodak :)
 
Ja bi za sada uzeo vise ps3 konzola iz razloga jer pes2014 nema i nece biti za PS4. Najavljuju tek za 2015. Jos uvek je slaba sa naslovima tako samo zbog toga hocu da pazarim vise ps3-i. Razmisljao sam i ja o 42" televizorima ali opet zauzimaju veci prostor + sto se investicija dize za 30-40%. PC racunare ne bi uzimao u startu (zavisice od lokala tj prostora i potraznje) jer opet vuce dodatnu investiciju koju nisam planirao i naravno pored kompova morao bih da uzimam Windows licencirani koji nije dz :)
A igre tipa bilijara, pikada i stonog fudbala i ostalih zezancija cu verovatno ubaciti samo jos uvek kalkulisem.
 
Ja uopste nisam objektivan, ali zelim ti da uspes u ime starih dana koje sam tako provodio :)

Nekad takva mesta imaju los prizvuk, ali ako se covek potrudi i napravi "kulturnu varijantu", moze tu da bude super druzenje za klince, a verovatno i da se zaradi (o tome nemam pojma).
 
Zavisi od igraonice do igraonice. Ja cu se potruditi da bude sto bolja atmosfera zato bi mozda forsirao nepusacku igraonicu, mozda jedino da bude pusenje pored sanka uz neku kaficu ako bas neko mora da zapali.
Ajde ljudi ako imate neke dobre ideje postavljajte :)
 
Za cenu sata zavisi gde je igraonica... Secam se,odavno,u manjim gradovima je bilo duplo (ili cak i vise) jeftinije nego u Beogradu,recimo...
 
Igraonica ce biti u Beogradu.
Lokacija se jos uvek aktivno trazi ali gledam da bude prostor od bar 80 kvadrata :)
 
nisam iz bg-a, pa ne znam kako se krecu cene, ovde u nisu mi se cini da ide od 100-150(zavisno od igraonice) ili cak i vise zavisno od termina(jedna termin cini mi se od tipa 12-17 drugi od 17-12 sta znam, lupam ovi kasniji termini skuplji idu i do 180 din za sat) i zavisno od prostorije jer imas posebno sobu. sto se tice tv-a okej su 32" ali mozda 37 razmotris umesto njih jer je mala razlika a opet deluju vece i bolji su a 42" da i naravno veca cena sa njim ide...sve zavisi od budzeta, sto se tice sony-a ne preteruj sa novim konzolama igre su preskupe, jedino ako nemas dobar dil, za vise igara i sta znam, za start vise od 3 ps4, ti ne trebaju, ostalo 3ke koje mogu naravno sa multiman, i ostalim da ustedis mnogo para, na same igre ali ne treba preterivati ni sa njima jer posle treba to prodati zameniti novim kad bude vreme.. sto se igara tice za ps3, uglavnom su one koje su da kazem multiplay u smislu igrac protiv igraca, vecina sporstikih, e sad ovde kod nas igraju samo pes i to iskljucivo 13, dakle tu odpada ps4, ali za njega ima fifa 14, koja je skroz dobra, i tu upada nba 2k14, koji je extra na ps4, za ps3 nije problem jer opet to ne bi trebalo da kupujes if u know what i mean :)
sto se tice pusacka ne pusacka, mozda da podelis ako je ikako moguce, jer ako si dobar dolazice ljudi a ako u startu zabranis pusenje mozda izgubis neke ljude, ko zna.. sto se tice sanka itd, moze i to je skroz ok, naravno ako si okej sa cenama, i akcije sto vise akcija, ljudi vole akcije, tipa sony i ovo ono za toliko i toliko, mozes i hranu ili sta god kako god zavisi gde si sta si sa lokacijom. i reklama, flajere stampaj i one male kao oglase i lepi po gradu pomoci ce ti sigurno.. pozdrav nadam se da sam ti malo makar pomogo, znaci nemoj se zalecivati sa novim konzolama jer je neispaltivo mozda trenutno a nema toliko igara koje oni mogu/hoceju da probaju igraju i naravno sa cenom ja bi stavio duplo nego za ps3. (mozda ovaj watch dogs, koji je sad izlazi da se razmotri za ps4, ali to ces videti po interesovanju za gta v, ili watch dogs na ps3 tako da ono polako ima vremena)
 
Ako budem uzimao cipovane konzole onda mi igre nece biti problem, ali ako budem uzimao konzole koje nisu cipovane onda moram dobro da iskalkulisem sa igrama.
Verovatno cu uzeti cipovane ps3-ke da bi smanjio malo trosak na igrama i da bi mogao bolje da opremim (bolji TV, vise konzola) igraonicu.
Sto se tice zabrane pusenja velika negativna strana pusenja je ljudi kad igraju igre ne obracaju puno paznju gde tresu pepeo desi se da ispadne zar od cigarete. Verujem da zato nije losa ideja da se pusenje samo prebaci za sankom, jer opet niko te ne tera da izlazis napolje i da pusis, a sa druge strane nece se ostetiti dvosed i nece biti potrebe da se non stop cisti iza igraca.
PS4 konzole cu dodavati kako se budu pojavljivali naslovi jer za sada FIFA i NBA nisu dovoljni da privuku. PES2015 ce verovatno privuci dosta igraca ali njega cekamo :)
 
Ja licno kao pusac, i kao igrac koji je dosta posecivao pc klubove, nikada nisam voleo kada nisam mogao da zapalim u toku igranja jer nema veceg meraka za pusaca. Jeste da pola cigare izgori u prazno, ali to je neki merak. Zaobilazio sam nepusacke igraonice.

To je znaci iz mog nekog pusacko-gejmerskog iskustva.
 
Bez obzira na igrice, nema ko nece zeleti da proba PS4, pa makar i lubitelji Pesa igrali Fifu, mada iskreno Fifa je ove godine pokidala, mnogo je bolja... A da razmotris jedan Xbox One ?? Ja cu ti biti prva musterija i rado cu platiti da ga malo odigram, naravno Rise: Son of Rome je must have :D plus ostale igrice :D mislim malo da kombinujes, da se malo razlikujes od ostalih igraona, a sto se cena tice u jednoj igraoni u strogom centru grada sat je bio 120din bez obzira na broj igraca... I da koju lokaciju planiras, da znam gde da te potrazim :D
 
Ja licno kao pusac, i kao igrac koji je dosta posecivao pc klubove, nikada nisam voleo kada nisam mogao da zapalim u toku igranja jer nema veceg meraka za pusaca. Jeste da pola cigare izgori u prazno, ali to je neki merak. Zaobilazio sam nepusacke igraonice.

To je znaci iz mog nekog pusacko-gejmerskog iskustva.

Znam zato se i lomim oko toga jer takodje ima i dosta igraca koji ne vole kad pored njih neko sedi i pusi, tako da je to jako pipljivo.
Zato bi mozda pucao najvise da se pusenje dozvoljava samo za sankom. Videcemo jos sve je u fazi i sve opcije su otvorene.

Bez obzira na igrice, nema ko nece zeleti da proba PS4, pa makar i lubitelji Pesa igrali Fifu, mada iskreno Fifa je ove godine pokidala, mnogo je bolja... A da razmotris jedan Xbox One ?? Ja cu ti biti prva musterija i rado cu platiti da ga malo odigram, naravno Rise: Son of Rome je must have :D plus ostale igrice :D mislim malo da kombinujes, da se malo razlikujes od ostalih igraona, a sto se cena tice u jednoj igraoni u strogom centru grada sat je bio 120din bez obzira na broj igraca... I da koju lokaciju planiras, da znam gde da te potrazim :D
Fifa je stvarno prevazisla sve prethodne, pogotovo na PS4. Ja isto nisam ljubitelj FIFE ali mogu reci da me je prijatno iznenadila.
Takodje i NBA stvarno dobra igra :)
Mene jako jako kopka kakav ce da bude PES2015, morace bas da se potrude inace ce FIFA da preuzme sonijevce :)

Inace sta mislite i za lazy bagove da li uzimati one dvosede ili po dve za jedan TV?
 
Ako budem uzimao cipovane konzole onda mi igre nece biti problem, ali ako budem uzimao konzole koje nisu cipovane onda moram dobro da iskalkulisem sa igrama.
Verovatno cu uzeti cipovane ps3-ke da bi smanjio malo trosak na igrama i da bi mogao bolje da opremim (bolji TV, vise konzola) igraonicu.

I onda da te ojadi inspekcija ako bane...
 
@rAMA a sto ga ojadi inspekcija? kakve veze ima? ne smes da ima konzolu koja je cipovana? ja ovde u nisu, ne znam jednu igraonicu koja nema cipovanu konzolu ne budi smesan.
sto se tice dvoseda, zavisi druze, uglavnom je svuda kombinacija dvoseda i lejzi bagova, ali sta da ti kazem, recimo ja kad bi pravio ubacio bi sto vise dvoseda, i onda de bas nema mesta i nemoze lejzi beg, ili ovamo ako kojim slucajem igraju cetvorica, onda tu lejzi da ima..
 
Fifa je stvarno prevazisla sve prethodne, pogotovo na PS4. Ja isto nisam ljubitelj FIFE ali mogu reci da me je prijatno iznenadila.
Takodje i NBA stvarno dobra igra :)
Mene jako jako kopka kakav ce da bude PES2015, morace bas da se potrude inace ce FIFA da preuzme sonijevce :)

Inace sta mislite i za lazy bagove da li uzimati one dvosede ili po dve za jedan TV?

Ja sam ljubitelj Fife, Pes bas ne gotivim, jedino sam voleo Pes 6, od tada samo Fifu furam, mnogo je bolja, e sad sto se samo u Srbiji igra Pes to je druga prica... Nego nisi mi odgovorio za Xbox One, jel moguca neka kombinacija ili ipak ne ?? :p msm bar jedan da imas u igraoni :D sto se tice lazy bagova, nzm to jeste super, ali nije bas za igraonu, vise neki dvosedi, ili neke mini fotelje koje sam vidjao u drugim igraonama...

I sto ti kaze rAMA nikako se ne kockaj sa piratima, sad su kontrole ozbiljnije, bolje puci za igru 4, 5soma (na KP imas mali milion originala za male pare) nego platiti kaznu 50 i vise hiljada ili koliko se vec placa...
Nek ti je sa srecom i cim zakazes otvaranje da si objavio prvo ovde, da okupim neko drustvance da ti budemo medju prvim musterijama, haha :D
 
Uff
Ne znam odakle da počnem.
Logika u ovom poslu ne postoji.
Najbitnije je mesto, od toga sve zavisi.
Drugo je šta nudiš, u ovom slučaju konzole.
Danas svi imaju kompove, net, mnogi imaju i konzole, ali svi imaju pivo pa opet odu u kafanu. U ovom slučaju, poenta igraonice je društvo na prvim mestu, i na drugom je ponuda, tj za one koji nemaju, ili ubijaju vrme (mahom školarci).
Ps4 je cool stvar, ali nije za igraonicu, gamepad je mnogo skup, a lako se kvari/lomi, manjak igara, preskupa ulazna cena, ako uzimaš uzmi jednu ali obavezno psn +. Ps3 sa druge strane jeftin, ali igre su i dalje paprene, ako konzola nije čipovana, ako jeste, gubiš net.
Moj savet, dobro razmisli, stavi na papir koliko misliš da ćeš imati dnevno, pa računaj, ali za početak ni u ludilu nemoj da kreneš sa 10 konzola, čemu toliko? Bolje stavi dve besne pc mašine sa original igrama, jer jedina prednost igraonice je multiplay, a to pirati ne mogu da ponude, kod nas je piraterija i dalje na 99% mašina, ubaci bilijar, pikado....

Što se tiče pušenja, zabrani ga, daleko je bolje za sve(deca, i roditelji koji treba da ostave decu) , ako je baš toliko frka, dozvoli uveče.
Imaj u ponudi grickalice (samo nemoj ništa masno) i piće.


Konačno mišljenje je daleko veća muka, nego korist, ali ako sve spojiš može da bude nešto.
 
Poslednja izmena:
@rAMA a sto ga ojadi inspekcija? kakve veze ima? ne smes da ima konzolu koja je cipovana? ja ovde u nisu, ne znam jednu igraonicu koja nema cipovanu konzolu ne budi smesan.
sto se tice dvoseda, zavisi druze, uglavnom je svuda kombinacija dvoseda i lejzi bagova, ali sta da ti kazem, recimo ja kad bi pravio ubacio bi sto vise dvoseda, i onda de bas nema mesta i nemoze lejzi beg, ili ovamo ako kojim slucajem igraju cetvorica, onda tu lejzi da ima..

Sto se tice inspekcija one gledaju da li imas originalni Windows. Za igre jos uvek niko nije jurio jer opet ja imam pravo da radim backup svojih igara.
A sto se tice Windows-a posto cu u startu imati samo jedan PC i to samo za zaposlene naravno da cu pazariti PC sa Windows OS.
Moram da odem malo po prodavnicama i da testiram te lejzi begove posto ima vise razlicitih varijanti jer oni bi mi vise odgovarali jer manje prostora zauzimaju. Videcu jos uvek za to, bitno mi je da igracima bude udobno.

Ja sam ljubitelj Fife, Pes bas ne gotivim, jedino sam voleo Pes 6, od tada samo Fifu furam, mnogo je bolja, e sad sto se samo u Srbiji igra Pes to je druga prica... Nego nisi mi odgovorio za Xbox One, jel moguca neka kombinacija ili ipak ne ?? :p msm bar jedan da imas u igraoni :D sto se tice lazy bagova, nzm to jeste super, ali nije bas za igraonu, vise neki dvosedi, ili neke mini fotelje koje sam vidjao u drugim igraonama...

I sto ti kaze rAMA nikako se ne kockaj sa piratima, sad su kontrole ozbiljnije, bolje puci za igru 4, 5soma (na KP imas mali milion originala za male pare) nego platiti kaznu 50 i vise hiljada ili koliko se vec placa...
Nek ti je sa srecom i cim zakazes otvaranje da si objavio prvo ovde, da okupim neko drustvance da ti budemo medju prvim musterijama, haha :D

Sto se tice Xbox One razmisljao sam da ubacim bar jednu konzolu ali ne znam hocu li to u startu da uradim. Ipak je mnogo vece interesovanje za Soni.
Videcemo ako bude novca, sto da ne :)
A lokacija se jos uvek trazi, gledam i kalkulisem. Naravno da cu javiti ovde gde ce biti napravicemo i neki popust za prve musterije :)

Zna li neko u vezi otvaranja tj oko papira jel da otvaram kao preduzetnik ili nekako drugacije?

Ajmo ljudi saveti/predlozi su dobrodosli :happy:
 
Uff
Ne znam odakle da počnem.
Logika u ovom poslu ne postoji.
Najbitnije je mesto, od toga sve zavisi.
Drugo je šta nudiš, u ovom slučaju konzole.
Danas svi imaju kompove, net, mnogi imaju i konzole, ali svi imaju pivo pa opet odu u kafanu. U ovom slučaju, poenta igraonice je društvo na prvim mestu, i na drugom je ponuda, tj za one koji nemaju, ili ubijaju vrme (mahom školarci).
Ps4 je cool stvar, ali nije za igraonicu, gamepad je mnogo skup, a lako se kvari/lomi, manjak igara, preskupa ulazna cena, ako uzimaš uzmi jednu ali obavezno psn +. Ps3 sa druge strane jeftin, ali igre su i dalje paprene, ako konzola nije čipovana, ako jeste, gubiš net.
Moj savet, dobro razmisli, stavi na papir koliko misliš da ćeš imati dnevno, pa računaj, ali za početak ni u ludilu nemoj da kreneš sa 10 konzola, čemu toliko? Bolje stavi dve besne pc mašine sa original igrama, jer jedina prednost igraonice je multiplay, a to pirati ne mogu da ponude, kod nas je piraterija i dalje na 99% mašina, ubaci bilijar, pikado....

Što se tiče pušenja, zabrani ga, daleko je bolje za sve(deca, i roditelji koji treba da ostave decu) , ako je baš toliko frka, dozvoli uveče.
Imaj u ponudi grickalice (samo nemoj ništa masno) i piće.


Konačno mišljenje je daleko veća muka, nego korist, ali ako sve spojiš može da bude nešto.

Hvala za detaljan odgovor :)
- Lokacija mi je jako bitna zato i nemam nameru da uopste ulazim u pricu dok ne nadjem idealno mesto (pored neke skole bi bilo idealno, a da nije zavuceno).
- Znam da dosta ljudi ima kompjutere i konzole, ali opet kao sto si i sam napisao igraonica bas tome sluzi da okupis neko drustvance, odete izigrate se, a pritom ne smetate nikome u svojoj kuci.
- Za PS4 se ne bih slozio. Imam konzolu vec duze vreme i naravno gamepad mi je vec nekoliko puta ispadao :) i i dalje radi bez problema. Jedino sto je skuplji od kontrolera za PS3 i jos uvek nema polovnih da se kupe. Ali sa druge strane PS4 konzola je ono sto ce privuci ljude, jos kad budu probali novu fifu mislim da ce se bas zaraziti :)
- Cipovane konzole koliko sam citao imaju varijantu da igre, a ima i gomila klipova koji to pokazuju
https://www.youtube.com/watch?v=8UNczLQuszs
- Za pusenje sam rekao da cu dozvoliti verovatno kod sanka, ali vidis ni ta nocna varijanta pusenja nije losa.
- Kao i u svakom poslu, ne moze da se ocekuje da ce novac sam od sebe da se stvori, potrebno je mnogo ulaganja, truda i pozrtvovanja da bi se uspelo ma kakav posao da je u pitanju.

Sta mislite za radno vreme?
 
Jel ti imas svoju igraonicu?
A nisam te bas skapirao zasto su najgora sorta igraca PES i CS igraci?
 
cipovane mogu online,ali moze da se popije ban odmah (primer CoD), posle sat vremena, a moze i posle vise meseci... zavisi sta se igra i koliko cesto
 
Nema ništa od te igraonice ako se ne mogu igrati kanteri.
 
Ukoliko otvaras kao preduzetnik, za poslovanje firme odgovaras sa svom svojom imovinom. Opet u tom slucaju mozes biti pausalac, sto u prevodu znaci da slobodno raspolazes svojom koriscu, niko te ne pita za sta trosis.
Druga opcija u tvom slucaju je doo, sto je mnogo bolje sa strane da odgovaras samo imovinom kojom raspolaze firma, ne i svojom licnom. U tom slucaju mozes sebi odrediti platu a sve ostalo sto kupujes ide u izdatke te moras da placas preko firme. Ne mozes tek tako vaditi dobit. U tom slucaju moras angazovati i knjigovodju.
 
Poslednja izmena:
Moj utisak je da PS3/konzole igraonice uopšte ne opstaju. PC/Windows igranje da. Kod mene u kraju ima 1 mešovita i PC su ono od čega živi. Deo sa konzolama je uglavnom poluprazan i to igraju malo stariji posetioci koji su retke mušterije.
Najviše igrane igre su CS, WoW, DOTA + klonovi. Na konzolama se igra fudbal i to je to.

Bila je i jedna konzola-only igraonica na 400m vazdušne linije i nije izgurala godinu dana, sad je tu pekara/picerija. Ostala samo reklama.
 
Pazi, sad skoro na svakom kompu možeš da igraš pes, fifu ili nba, samo kupiš džojstik i društvo se igra.
Dok za kantere trebaju bar dva kompa, a to nema svako pa se ode u igraonicu.
To je neko moje razmišljanje. :)

Naravno najbolja je varijanta da imaš i kompove i konzole pa da svako igra ono što voli.
 
Ono sto se sad provlaci medju odgovorima ispitaj. Ako treba i napravi neku mini anketicu sta se igra i na cemu. Ispitaj malo trziste pre ulaganja. Nemoj da kreces od svog misljenja nego od razmisljanja klinaca.
 
Ukoliko otvaras kao preduzetnik, za poslovanje firme odgovaras sa svom svojom imovinom. Opet u tom slucaju mozes biti pausalac, sto u prevodu znaci da slobodno raspolazes svojom koriscu, niko te ne pita za sta trosis.
Druga opcija u tvom slucaju je doo, sto je mnogo bolje sa strane da odgovaras samo imovinom kojom raspolaze firma, ne i svojom licnom. U tom slucaju mozes sebi odrediti platu a sve ostalo sto kupujes ide u izdatke te moras da placas preko firme. Ne mozes tek tako vaditi dobit. U tom slucaju moras angazovati i knjigovodju.

doo varijanta ne dolazi u obzir, znam koje su peripetije oko otvaranja, vodjenja i ne daj boze zatvaranja. Sve trosak do troska.
Kao pausalac cu verovatno i ici, nego sam mislio da neko zna da li postoji jos neka varijanta pored toga, a da nije doo :)

@ RazbojNick - Obilazim vec danima neke igraonice gde su konzole i mogu ti reci da nisu prazne. Ali opet sve to zavisi verujem od same lokacije gde se igraonica nalazi.
Ako bi bila pored skole verujem da bi prepodne imala veliku posecenost :) A gde je ta igraonica bila jel bila zavucena ili?
@ GiBo2pac - Naravno da je najbolje da se ima ponuda i jednog i drugog ali to automatski dize investiciju u nebesa. I ulaganja samo sa konzolama ili samo sa PC-vima je velika.
@ njikolaj - Naravno. Zato sam i otvorio ovu temu. Sto vise sugestija moze samo da doprinese.
 
@ RazbojNick - Obilazim vec danima neke igraonice gde su konzole i mogu ti reci da nisu prazne. Ali opet sve to zavisi verujem od same lokacije gde se igraonica nalazi.
Ako bi bila pored skole verujem da bi prepodne imala veliku posecenost :) A gde je ta igraonica bila jel bila zavucena ili?
Igraonica je tu nekoliko godina i zavučena je, ali lokalci znaju za nju. Nalazi se nedaleko od dve osnovne škole u gusto naseljenom kraju kod Carine. Ne znam da postoji bilo koja druga u blizini. PC su polu- do uvek popunjeni, a ima ih 40. Konzolni deo sa (sudeći po broju TV) 5 konzola večito bleji prazan, tek neko nešto odigra (jedna utakmica, možda dve). U taj prostor bi se opušteno smetilo 10 računara. Ne bih da reklamiram, 3D Cafe je u pitanju, imaju sajt.

Ta propala je bila odmah kod Studentskog grada, vrlo blizu lokaciji takodje bivše (a veoma posećene) PC igraonice. Nisam zagledao, ali nikad nije nešto dobro radila, prosto "klinci" nisu dolazili.
 
Poslednja izmena:
fora je da ponudis ono sto trziste trazi... pc igraonice uvek dobro posluju ali ih ima svuda, ps3 xbox360 verovatno na svakom cosku, e ps4 i xbox one je vec druga prica, i kad ce biti bolji trenutak za otvaranje igraone sa njima nego sad...to je neko moje vidjenje...

ako zabranis pusacima, izgubices dosta musterija u startu, vidi da napravis neki kompromis, tipa ti dvosedi da ne budu neki ultra skupi i da nema mnogo stvari koje mogu da se ostete u blizini cigare, a to malo pepela ako pokupis, nije nista strasno ;)
 
Nazad
Vrh Dno