Šta je novo?

Otvaranje PS3-PS4 igraonice u 2014?

Moj cenovnik je:

1 - 70
2 - 140
3 - 200
4 - 250
5 - 300

Xbox 2 igrača - 150, 3h - 400
4 igrača - 250, 3h - 600

Sony 2 igrača - 200, 3h - 500
4 igrača - 350, 3h - 900

Od igara pored onih koje si naveo moraš da imaš UFC 2 (batali keca), Mortak Kombat, to je neki mainstream, ja imam i WWE 2k17 mada se to ne igra nešto posebno. Upravo i ja vijam neku vožnju, imam drive club ali se slabo igra, svi bi nešto u split screenu i koliko sam ja video/googlao opcije su WRC, Moro Racer, Wipeout. Ako neko zna još nešto, neka kaže... Cene su minimum 40$ za svaku...
 
Gt sport isto moze izgleda split za ps4...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@GreatKing , videh da je izbrendirano sve :D koliko tu ima prostora uopste ? Posto nikad nisam jeo u pomenutoj pekari :D doci cemo sigurno na neki pes ;)

@Marcus , mislim da je prevelika cena za Sony , 2 igraca , 1 sat i to kao promotivno 3h , mislim da za oba mozes da smanjis cenu za 25 % , ali dobro , ti znas kako ti se uklapa u zaradu , to ti je samo neka moja sugestija jer uglavnom u igraonicu kad udem ta je cena pa ti kazem da budes konkurentan. Sve iz dobre namere. Isto mislim i za 4 igraca , samo sto bi mogao tu da smanjis nekih recimo 10-15% , ali opet kazem , ti znas kako ti se uklapa u posao i treba da radis kako ti ide :) Ako nemas u komisluku ili relativno blizu neku konkurenciju onda samo rokaj :)
 
Poslednja izmena:
Hoćeš da mi kažeš da je po BGu jeftinije od 200 din na sat za igranje sonyija? Ja koliko znam to ide i do 300 na nekim mestima, ne znam da ima jeftinije od 200. Pri tom, nema smisla da stavim tipa 180. Sa obzirom koliko se više para troši na Sony pre svega na igre a nije ni da su džojstici jeftini - nalazim da je korektno da sat na sonyju bude 50 dindži više, što je nekih 25 po igraču.
 
Jeste. Na NBGD konkretno. Ne znam gde je 300...to je bas brijanje.....ne bih usao vise u igraonicu da je 300 dinara sat vremena....Ne mislim na 180 , jedno vreme je kod fontane na nbgd cena bila 150 za 2 igraca , sad je mozda 180 , mogu da proverm popodne pa da napisem bas , ima jos jedna igraonica u blizini , manje-vise poznata , tamo mislim da je 200 , ali ni za to nisam skroz siguran , isto mogu da proverim.
Ma to kad se podeli po coveku nije puno uopste. Ali evo konkretno da ti kazem za primer koji sam 100 % siguran , mene i moje drugare kad odemo u igraonicu kosta za 4 igraca sony 300 kinti i damo po 75 po coveku , odnosno 2 coveka daju 150 kinti sto je meni i vise nego povoljno. Tu ima ukupno 12 sony konzola ako se ne varam , mozda i 14. Znam da generalno nije jeftno nego ti eto dajem uvid za konkurenciju da se tako izrazim , cisto da znas :)
 
Nije to meni konkurencija, radim u mnogo manjem mestu od BG-a. :)

Realno, ako vas dvoje daje 75 dinara (što realno niko nema u džepu i priznaj da se teško prebijate) daće i 85 i 90, neće valjda odustati zbog 10 dinara? :p Ja nemam konkurenciju (da ja znam), ali nije da sam zbog toga nadrndao cene, mislim da su realne sa obzirom na neophodnost kupovine igara. Kontam da kada 4 lika idu na pes da im 10, 20 dinara po čoveku ništa ne znači. A nije ni da ništa ne znači sa nas sa druge strane kada 4 lika drnda 4 džojstika po 2 sata npr :) Takođe, zavisi i od ambijenta i atmosfere, ako su u pitanju zapušteniji, manje komotni lokali i to utiče, kod mene imaju lepe foteljice, 43" tv-ove, ne fali im ništa. :p
 
A ok , to nisam znao :D

Pa ne kazem da ce odustati nego kazem ovako , to je maltene kao mala coca-cola. Guraj sve dok ide , bitno da biznis cveta :D i ovi lokali o kojim pricam koji uveliko rade su izuzetno dobri sto se tice ambijenta , kako udobnosti tako i vizuelnog dozivljaja :)
 
Isteče mi ban, pa da se i ja uključim ponovo u thread, a vezano za cenu igranja. Kod mene je sat na kompu 60 (popust poal sata na 2 uplaćena) a cena sonija dupla (120, pola gratis na dva uplaćena). Ono što svima treba da bude jasno da na cenu najviše utiče jedna jedina stvar - platežna moć. Ni konkurencija, ni lokacija, ni ambijent...samo koliko neko može da plati. Šta meni vredi što ja u mom mestu nemam konkurenciju kad je u mom mestu prosečna plata 26000 (republički prosek 46000), a gro ljudi radi po trafikama, kod kineza i sl. za 12-15000 bez prijave. U BG-u cena može da bude i dupla u odnosu na mene ali je veća platežna moć (NBG prosek plata 77000).

Imam idealnu lokaciju. Kod jedine osnovne škole u mestu i pored glavne (i jedine) autobuske stanice u mestu. Zahvaljujući stanici pokrivam i gimnaziju jer i u nju, kao i u oš, dolaze i deca sa sela. Dodatni bonus, nemam konkurenciju. Jedini sam u mestu. Sama igraonica nije loša, dobra lokacija, izolovana, solidne mašine (12 kompova, 8xC2Q/8GB/750GTX 2GB, 4xG1820/8/RX460 4GB, 2 x PS4). Ali ništa ne vredi. U zadnje 3 godine (kako je i zadnja fabrika ugašena) samo stagnacija posla. krastavac, ljudi nemaju da plate najosnovnije dažbine a kamoli deci da daju novac za igranje.

Koliko je loša situacija u mestu govori podatak da smo 2006. imali 23.000 stanovnika a danas ispod 17.000. Mahom otišli u insotranstvo, a manji broj u veće gradove.
 
Poslednja izmena:
Blue, tvoja igraonica je ona u prolazu, u trznom centru? Ako je ta onda malo proradi i na reklami jer da nisam tuda slucajno prosao nebih ni znao da ima igraonica u VG.

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Veruj mi, nema veze sa marketingom. Svi u gradu znaju za moju igraonicu. Ostali imaju na google maps info, fejsbuk grupu kao i web sajt Radim okruglo 10 godina. U mestu od 5000 stanovnika svako zna za mene i moj lokal.

Marketing moze da mi donese samo ponekog slucajnog prolaznika.
 
Poslednja izmena:
Oko 70 kvadrata ima lokal onako super je sto cu imati 4k televizor sa hdrom ogromni na kom ce biti PS pro sa vrom to ce biti kao mali vip prostor ako dodju ljudi tipa 5-6 pa oce da ubiju vreme tamo malo dalje od ostalih.Hvala za reklamu dosta sam ulozio u to ali mi nije zao super je ispalo otvara se uskoro mozda za nedelju dana ali pre nove godine pocinjem sa radom tako da ti i prijatelji ste dobro dosli uvek :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma nek je sa srećom. U svakom slučaju je bolje da radiš nego da m... ladiš:)
 
BG je ipak druga priča, ima više igraonica po njemu nego sve zajedno u državi pa puta 10 kontam... Reklame nikad dosta, pa ako budžet dozvoljava, svakako podržavam.

Great King, kako si se rešio sa pravne strane, kako si se registrovao, koja delatnost i sl?
 
Malo skrecem sa teme, u Pristini ima preko 50 sa ps4... a postoji pc igraonica sa 210 racunara!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sutra cu znati kako je registrovano u apru.A igraonica pocinje sa radom sad u petak 26.01 sve smo sredili cekam internet da uvedu i to i da izradim flajere pa lepo od ponedeljka da podelim po studenjaku i tu po nekim skolama i krecem polako tako da ko god pozeli dobro dosao je sa ovog foruma da dodje najzad je otvaram bas sam se nacekao non stop neke nelagodnosti ali otvaram je najzad :)
 
Nek je sa srećom. Okači neke slike.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko info sta je potrebno da bi se otvorila igraonica u Grckoj. Cuo sam da samo EU drzavljani mogu da otvore sopstveni biznis u Grckoj. Da li je to istina? Kakvi su im zahtevi ponpitanju licenci i sl. Takse?
 
Ima li neko info sta je potrebno da bi se otvorila igraonica u Grckoj. Cuo sam da samo EU drzavljani mogu da otvore sopstveni biznis u Grckoj. Da li je to istina? Kakvi su im zahtevi ponpitanju licenci i sl. Takse?
Idi na steam.com pa tamo na internet cafe vidi sta i kako. Ne verujem da tamo moze bez licenci ali sve infoe i cene ces naci na steamu. Ono da kupis posebno igre pa u lan-u ko ovde sumnjam al to mozes da procitas u svakoj igri moze li se komercijalno koristiti i na koji nacin tj kome placas pravo za to. Internet kafe preko steam-a je jedini legalan nacin, a oni imaju kroz steam licence sve ili skoro sve popularne igre. Ovo je sto se tice pc igraonice, kako bi islo za ps4 ne znam.
 
Ma mnogo to izađe. Bolje onda i da ne stavljam steam igrice. Kakva je situacija sa Fortnite, WoT, LoL i ostalim free 2 play igrama? Generalno, kod mene u igraonici se igraju samo gore navedene igre plus Minecraft. Od steam igara L4D, CS Go i DotA2, ali mogao bih i bez njih. Kontao sam samo računari sa licenciranim windowsima plus free 2 play igre.
 
Nazad
Vrh Dno