»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 39

Tema: GSM pojacivac signala

Member
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        560

GSM pojacivac signala

Ima li neko iskustva sa pojacivacima signala za mobilni? Imam problem, u kancelariji mi je slab signal, a istovremeno i oscilira pri bilo kakvom pomeranju aparata, skace sa jedne na full signal sto mi smeta u tel.razgovorima.

Nasao sam na netu ovaj pojacivac, vredi li to uzimati, ima neka bolja alternativa?

http://www.youtube.com/watch?v=Xd_sYByBIa8

http://yt1prm.shopmania.biz/kupi/gsm-mo ... eze-382742

PS. nije reklama

Member
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        560
        Neko?

Member Avatar korisnika Dr.Mare
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        1.929
      4. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 6600K @4.5GHz+CM Nepton 240M // R5 1600 @3.9Ghz+NZXT Kraken X62
        • MoBo: ASUS Maximus VIII Hero // Asus ROG Strix B350 F Gaming
        • RAM: 2x8Gb G.Skill Trident Z RGB 3000Mhz //2x8Gb HyperX Savage 2666Mhz
        • VGA: MSI GTX 1070 Gaming X // Gigabyte GTX 1060 Gaming G1
        • MON: Dell P2414H // LG IPS237L-BN
        • HDD: Samsung 850 EVO 256GB // Samsung 750 EVO 128Gb
        • OPT: Proslost
        • Case: NZXT H440+CM V850 // NZXT S340 Elite+Silverstone ST1000-P
        • SND: Integrala
        • INET: DSL
        • Ostalo: Razer Deathadder 2013, Razer Blackwidow 2013 Ultimate
      5. Ja sam koristio jedan, u to vreme mi je telenor mreža bila očajna, nisam mogao ni da telefoniram u kući i imao sam samo jedno mesto gde sam hvatao signal. Sa pojačivačem sam dobio signal dovoljno jak da mi veza ne puca. Malo je nezgodan jer moraš dosta da eksperimentišeš sa položajem dok ne nađeš optimalno mesto za eksternu i internu antenu ali kada konačno to odrediš onda se sav trud isplati.

Član ovog foruma djalf ima te pojačivače pa ga kontaktiraj.

Member Avatar korisnika Uros Novakovic
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        6.763
      7. Moja mašina
        • CPU: i5 4460 @ 3.2Ghz / CM Hyper 212
        • MoBo: Asus B85-Plus
        • RAM: Kingston 16GB DDR3 @ 1333Mhz
        • VGA: Asus r9 270x Direct CU II Top
        • MON: 2 X Dell UP2516D
        • HDD: OS [] Samsung EVO 250 :: DATA [] 2x500GB Hitachi
        • OPT: Pioneer DVDRW
        • Case: Arc Midi / Seasonic 660 KM
        • SND: Xonar DG / Sanyo DCX6000 / Marantz PM5005 / BW DM602 S3
        • LAP: Inspiron 3537 & Crucial M4 & 8 GB RAM
        • TV: LG 65EF 950V
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Scythe Kaze Master 5,25" Zowie FK1 Kingston HyperX Cloud II Synology 215j
      8. Nije los taj tip uredjaja.

Ja sam bas od djalf-a kupio jedan model prije par godina i funkcionisao je dobro dok nisam na prijemnoj strani izgubio i to malo signala koji sam uhvatio.

Sluzio je da sa vrha jedne omanje zgrade "sprovedem" 3g signal na nize spratove.

Jedina zamjerka je sto se grije solidno i neophodno mu je neko mjesto do kog ne dopire sunce/toplota pogotovo sto idu topli dani.
        [WoT] - Grinelwald

Member
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        560
        Ok hvala na odgovorima. Meni prakticno treba za samo moju kancelariju sto znaci da bi od mene tj. mobilnog uredjaj stajao maximalno na 1-2m razdaljine, e sad kontam da je "bitnije" dobro pozicionirati eksternu antenu jer koliko kontam ona dovlaci singal koji se dalje emituje kroz interni uredjaj. Treba da pokrijem prostoriju od cca 15m2, e sad ovo sto si rekao da se dosta greje moze mozda biti problem, npr sad kako dolazi leto koristicu klimu dok boravim u kancu (aj to bude nekih 23C), da li je to dovoljno da se ovaj uredjaj hladi ili bi morao u frizider da ga strpam? .... btw, jel ima on neko on/off dugme pa da ga ugasim kada idem sa posla kako ne bi radio u "prazno" i grejao se za dzabe?

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        6.116
        To je i vise nego dovoljno, ne greju se ti uredjaji previse a i samo kuciste im je od aluminiuma pa je hladjenje olaksano maksimalno. Spoljnu antenu treba da stavis spolja na sto boljoj poziciji da bi imao dobar signal unutra. Uredjaj nema prekidac za gasenje ali ga izvuces iz struje i to je to. Najveci problem je dobro razdvojiti spoljasnju i unutrasnju antenu ako su Omni tipa (emituju 360 stepeni) jer ako uredjaj "vidi" unutrasnju antenu spoljnom, automatski smanjuje snagu ili gubis i ono malo signala sto si imao jer onda ponavlja sam sebe i upada u bezkonacni krug. U tom slucaju postaje ometac signala jer nista spolja ne moze biti jace od njega. Ako uzimas, obavezno model od 70dB, nista manje i ako znas gde se nalazi odprilike predajnik koji ces koristiti, obavezno uzmi usmerenu Yagi antenu.
        Ja vise ne nabavljam te uredjaje. Baci pogled na ovo da ti olaksa izbor:

Menjao djalf : 14.06.2014. u 22:30

Member Avatar korisnika nogga
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        484
      12. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 955 BE X4 & Cooler Master Hyper TX 3
        • MoBo: Gbyte GA-MA790FX-DQ6
        • RAM: PQI @800 5-5-5-15 + Kingston HyperX @800
        • VGA: Powercolor 4850
        • MON: Philips 220VW
        • HDD: 2x WD 160 Gb SATA2 8mb cache RAID Stripe + WD 250 storage
        • OPT: LG DVDRW lightscribe
        • Case: CM 690 II Advanced + LCPower 650 w
        • SND: Creative 5.1 + Technics SU 810 + AR <3
        • LAP: HP 550
      13. Da dodam: obrati paznju na frekvence. Meni je jedan takav uredjaj radio za telenor i za mts, vip nikako posto je vip na 800 MhZ. I mislim da ima ogranicenje u vidu broja korisnika koji su u isto vreme na liniji. Ali neka neko ovo potvrdi od ljudi odavde posto sam ja taj uredjaj kupio od nekoga bas sa foruma
        LocalLoadHigh=1 ; DMABufferSize=64

Member
        Na forumu od
        Apr 2008
        Poruka
        66
        Vip na 800 mhz. Ha ha ha. Izvini a koji je to standard????

Member
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        560
        @djalf....hvala na dodatnim informacijama. Mozes li mi poslati na pm kontakt/sajt firme o uredjaju ciji si opis postavio?

Member
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        560
        Sta mislite o ovom uredjaju, da narucujem?

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        6.116
        Citat Citiram korisnika: nogga Pogledaj poruku
        Da dodam: obrati paznju na frekvence. Meni je jedan takav uredjaj radio za telenor i za mts, vip nikako posto je vip na 800 MhZ. I mislim da ima ogranicenje u vidu broja korisnika koji su u isto vreme na liniji. Ali neka neko ovo potvrdi od ljudi odavde posto sam ja taj uredjaj kupio od nekoga bas sa foruma
        Ti si verovatno uzeo uredjaj na 900Mhz a VIP je kod tebe na 1800Mhz, ne na 800. Imas u slici koju sam postavio sta se od frekvencija koristi kod nas. Pre neki dan je bio clanak da Telenor krece i sa 3G signalom na 900Mhz, sto ce biti extra jer 2100Mhz koji se sada koristi je dosta osetljiv i ima veoma mali domet.

Citat Citiram korisnika: Mares Pogledaj poruku
        @djalf....hvala na dodatnim informacijama. Mozes li mi poslati na pm kontakt/sajt firme o uredjaju ciji si opis postavio?
        Nema na cemu. Onaj opis je moj dok sam jos to nabavljao, imas po oglasima uredjaje da nadjes sigurno.

Member Avatar korisnika nogga
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        484
      19. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 955 BE X4 & Cooler Master Hyper TX 3
        • MoBo: Gbyte GA-MA790FX-DQ6
        • RAM: PQI @800 5-5-5-15 + Kingston HyperX @800
        • VGA: Powercolor 4850
        • MON: Philips 220VW
        • HDD: 2x WD 160 Gb SATA2 8mb cache RAID Stripe + WD 250 storage
        • OPT: LG DVDRW lightscribe
        • Case: CM 690 II Advanced + LCPower 650 w
        • SND: Creative 5.1 + Technics SU 810 + AR <3
        • LAP: HP 550
      20. Da, mislis da sam bas i od tebe uzeo. Na kraju mi vip nikada nije ni proradio, znam da smo dosta dugo pokusavali da resimo problem, i da sam na kraju odustao od svega.
        LocalLoadHigh=1 ; DMABufferSize=64

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        6.116
        A da bese ti jeste radio Telenor i MTS? Nezgodno je sto svi oni koriste predajnike ponegde i na 1800Mhz za GSM mrezu a nikako se ne moze utvrditi, bar ja nisam uspeo. Ima program Open Signal i za Android i iOS koji pokazuje koja se frekvencija koristi pa mozes da probas sa njim.
        http://opensignal.com/

Member
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        560
        Citat Citiram korisnika: djalf Pogledaj poruku
        A da bese ti jeste radio Telenor i MTS? Nezgodno je sto svi oni koriste predajnike ponegde i na 1800Mhz za GSM mrezu a nikako se ne moze utvrditi, bar ja nisam uspeo. Ima program Open Signal i za Android i iOS koji pokazuje koja se frekvencija koristi pa mozes da probas sa njim.
        http://opensignal.com/
        Ne mogu da skontam kako da preko ovog pograma vidim na kojoj mi je frekvenciji mreza (probao sam i preko androida)? Vidim samo ocitavanja tip jacina signala, smer odakle signal dolazi, ali frekvenciju nigde ne mogu da nadjem.

Nasao sam na ebay pojacivac koji radi na 900mhz. Da li znaci da ako mi je mreza na 1800mhz u delu grada gde inace zelim da postavim pojacivca, nece raditi ili?

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        6.116
        Da, nece raditi ako nema i 900MHz signala. Na zalost pogresio sam, Open Signal ne pokazuje da li se koristi 900 ili 1800MHz, samo obican ili 3G signal koji radi na 2100MHz.
        Moj ti je savet da na Androidu stavis samo da koristi 3G signal, testiraj spolja gde bi stavio spoljnu antenu da li imas 3G signala i uzmi lepo W-CDMA 2100MHz pojacivac. Tako ces sigurno imati pojacanje unutra i imaces i brzi internet sto je plus.
        Neki osnovni model na primer:
        http://www.ebay.com/itm/161413325866...%3AMEBIDX%3AIT
        On je od 50-60dB. Neki jaci su dosta skuplji, zavisi sta ti treba. Razmisli i o dobroj spoljnoj anteni za 3G, na primer:
        http://www.ebay.com/itm/251370608260...%3AMEBIDX%3AIT
        Ako ti je signal slab spolja moraces da uzmes ovu Yagi i da usmeris prema predajniku. Ako ne znas gde je onda ova antena:
        http://www.ebay.com/itm/AWS-WCDMA-3G...item43afa9f075
        Dolazi bez kabla, treba ti N na N muski sa obe strane, mogu u Netiksu da ti naprave. Ako ides preko 5 metra obavezno CFD200, ako ides preko 10 metra onda obavezno CFD400 tip kabla (Low Loss).
        Menjao djalf : 19.09.2014. u 14:10

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •