Šta je novo?

Pomoć ugroženima od poplava

hsv.stoned

Audio Guru
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruke
25,143
Poena
1,845
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk Max
RAM
Kingston HyperX Fury 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz (CL16)
GPU
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Storage
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Zvuk
FiiO K5 Pro + Beyerdynamic DT 900 Pro X/Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W + FiiO E10k
PSU
Cooler Master G550M
Kućište
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
Monitor
GIGABYTE G27Q & AOC i2481FXH
Miš & tastatura
Asus ROG Chakram wireless & ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Mobilni telefon
Sony Xperia™ XZ2 Liquid Black
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Bas htedoh da postavim ovakvu temu. Odlicno. Svojevremeno smo organizovali prikupljanje racunarske opreme u razne svrhe iako to nije uvek bilo najsrecnije, ali je vazno da na forumu postoji puno ljudi koji zele da ucestvuju u ovakvim akcijama. Iako ce pomoc biti najpotrebnija u novcu, mozda mozemo da ponudimo ono sto imamo, a to su znanje i ekspertiza koji ce biti potrebni u periodu koji predstoji. Pomazuci u onoj oblasti u kojoj smo eksperti cemo najefikasnije doprineti.

Mozda za pocetak da osmislimo kako bismo sve mogli da pomognemo?

Problemi i mogucnosti koji mi padaju na pamet:
- Skole sa upropascenom infrastrukturom za IT i drugu nastavu
- Bolnice, domovi zdravlja, opstine i druge institucije od vitalnog znacaja sa slicnim problemima
- Prikupljanje love i ozbiljna online kampanja po svetu (sajt, paypal, kickstarter...)
- 1 dan cela Srbija da rudari za sanaciju stete nastale od poplava npr. (ako je to moguce), umeso SAT ZA NASU PLANETU da bude 24h ZA SRBIJU
- Online kampanja o stednji struje u narednom periodu
- Postavljanje raznih zvanicnih banera na raznorazne sajtove koje mnogi od nas imaju
...

Sigurno mozemo da ponudimo jos mnogo toga, ali nije lose da se fokusiramo na 1-2 stvari i da se ozbiljnije organizujemo i odreagujemo.

Pozdrav
 
Vrlo rado bi poslao sms/uplatio neki novac za ugrozene, samo sto ne verujem da ce novac zavrsiti kod onih kojima je to potrebno nego ce neko omastiti brke. Elem, sad sam se vratio iz rume, krenuo sa matorim I njegovom firmom (zeleznica) za sabac, majko mila pa koliko je to sve neorganizovano. Kazu da 50posto ljudi nista ne radi ,zato su nas sve i vratili.
 
Svaka čast za temu. Treba se organizovati.

Čestitke radio amaterima, slušam ih već dva dana.

Na nivou MZ pokrenuo sam prikupljanje dobara, biće već danas realizovano.
 
Vrlo rado bi poslao sms/uplatio neki novac za ugrozene, samo sto ne verujem da ce novac zavrsiti kod onih kojima je to potrebno nego ce neko omastiti brke. Elem, sad sam se vratio iz rume, krenuo sa matorim I njegovom firmom (zeleznica) za sabac, majko mila pa koliko je to sve neorganizovano. Kazu da 50posto ljudi nista ne radi ,zato su nas sve i vratili.
Bio sam ja u Sabcu, vecina ljudi nije nista radila jer ih niko nije uputio kad su izasli iz buseva. Moja grupa je bila organizovana jer je fakultet bezbednosti bio u kontaktu sa kriznim stabom... Stvarno sramota toliko ljudi je bilo a malo njih iskorisceno.
 
Problem je što je dignuta uzbuna za Šabac, dok je S. Mitrovica, koja je prva na udaru, zaboravljena. Bolje da su dobrovoljce rasporedili svuda, uvek treba dodatni par ruku. Ja sam zabijen na severu Bačke, ovde je loša organizovanost, a i radno vreme mi je ****** (radim kod privatnika, ceo vikend... )... nema ko da me zameni na ovom radnom mestu, već bih bio uveliko dole... zato sam odavde spremio par kila robe i neke osnovne potrebštine...
 
Bio sam ja u Sabcu, vecina ljudi nije nista radila jer ih niko nije uputio kad su izasli iz buseva. Moja grupa je bila organizovana jer je fakultet bezbednosti bio u kontaktu sa kriznim stabom... Stvarno sramota toliko ljudi je bilo a malo njih iskorisceno.
Jel se pominje ovo u mejnstrim medijima?
 
Odziv za prikupljanje pomoci je odlican u Va za sada mada verovatno mnogi ljudi jos uvek ne znaju za akcije (posebno oni koji ne blenu po internetima), sutra se sve nastavlja do 17h.
 
Ja nisam isao u valjevo, nazalost jer nisam imao kako, bio sam u Obrenovcu juce i danas u baricu. Situacija je takva da ni na lokaciji nisi svestan sta se desava dok ne pogledas u oci coveka koji vise nema dom. E onda ti sve bude jasno.

Stvari ima, solidarnost je proradila u kriticnom trenutku, jedini koji su bez namirnica su vec iseljeni ljudi sa Obrenovca na sajam, i ako neko prolazi tuda trenutno su potrebne stvari licne higijene:

cetkice i paste
pelene
toalet papir i vlazne maramice
carape
cebad

Sobzirom da sam i ja sad zatvoren u ostruznici (barikade zbog evakuacije na obrenovackom putu) preostaje jedino da se nadam da ce sve da bude ok, jer je "Tamara" zavrsila ovde, al skoknula do hrvatske gde ce opet nama biti steta. Jer ce da rastu nivoi reka i dalje.
 
Evo i ja nešto da napišem za moj grad...

Sa drugarima sam u noći četvrtak na petak pomagao u naselju Grdici, pomagali pri evakuisanju životinja... Danas je jedna moja sugrađanka, učenica 4. razreda srednje škole na svom fejsbuk profilu napisala kako bi bilo lepo da mi maturanti umesto poklona profesorima taj novac uplatimo za pomoć ljudima. Neverovatno je koliko se brzo priča pročula, širimo i na druge gradove, da koliko toliko pomognemo u ovoj teškoj situaciji. Ukoliko ovde ima maturanata, ukoliko želite da se pridružite ovoj akciji molim vas da mi se javite putem privatne poruke, da bi priču proširili na što više gradova.

Što se situacije u Kraljevu tiče, bila je u haosu juče. Preko noći se voda povukla, u zavisno od mesta, od 50cm pa do 100cm. Ali je opet počela da raste, a već 30ak minuta pada jaka kiša.



Na snimku koji vidite, voda se mnogo povukla, kako je bilo. Ali kako čujem opet je počela da raste...

Edit: U roku od 1h tj od 17 do 18 časova, Zapadna Morava je porasla za 40cm...
 
Poslednja izmena:
Bahati [SiD je napisao(la):
;3751774]
Bio sam ja u Sabcu, vecina ljudi nije nista radila jer ih niko nije uputio kad su izasli iz buseva. Moja grupa je bila organizovana jer je fakultet bezbednosti bio u kontaktu sa kriznim stabom... Stvarno sramota toliko ljudi je bilo a malo njih iskorisceno.
Jel se pominje ovo u mejnstrim medijima?
Mnogo toga se ne pominje u vestima
 
Problem je što je dignuta uzbuna za Šabac, dok je S. Mitrovica, koja je prva na udaru, zaboravljena. Bolje da su dobrovoljce rasporedili svuda, uvek treba dodatni par ruku. Ja sam zabijen na severu Bačke, ovde je loša organizovanost, a i radno vreme mi je ****** (radim kod privatnika, ceo vikend... )... nema ko da me zameni na ovom radnom mestu, već bih bio uveliko dole... zato sam odavde spremio par kila robe i neke osnovne potrebštine...

Od ortaka iz zandarmerije iz prve ruke imam info da se Sabac brani zbog hemiske industrije i ekoloske katastrofe koja bi pritom nastala.Takodje kaze da imaju velikih poteskoca oko evakuacije u Obrenovcu jer dosta ljudi je tvdoglavo odbijlo evakuaciju plaseci se pljackasa pritom ne misleci o bezbednosti svoje dece nego su bili u fazonu "ma nece to da stigne dovde". Epilog toga je dosta nastradalih.Brat mi je javio da njegovi prijatelji alasi camcima pomazu unesrecenima,nazalost izvukli su dosta nastradalih iz vode:( Zbog toga je i zabranjeno slikanje i tek danas su zvanicno priznali da ima nastradalih ali ne zele da objave broj.
 
Ja bio u Sapcu danas i bogami naredjah se dzakova. E to je prava pomoc. Pustite kriptovalute i ostale zajebancije iz fotelje.. Saljite odecu, obucu, hranu. Ko koliko ima i ko koliko moze. Neko ce naci svrhu svemu tome. A na ove apele da se uplacuju pare na neki broj vise ne nasedam. Zemljotres u Kraljevu i okolini - nakrali se i niko nije odgovarao, pomoc gladnima na Kosovu ista prica bila... E sad pare ne dam.
 
Sabac se brani jer je centar hem. industrije a i vojska ima tu neke objekte povezane.
 
Nije mudro to što nisu objavili broj nastradalih (a bojim se da će se meriti u desetinama, možda i stotinama).

Mediji u svetu nisu svesni kolika je katastrofa zadesila Srbiju, i stoga nam slabo stiže pomoć drugih zemalja u tehnici.
 
Neće moći još dugo da ćute o nastradalima, još dan-dva najviše, probiće se info ovako ili onako ...
 
Nije mudro to što nisu objavili broj nastradalih (a bojim se da će se meriti u desetinama, možda i stotinama).

Mediji u svetu nisu svesni kolika je katastrofa zadesila Srbiju, i stoga nam slabo stiže pomoć drugih zemalja u tehnici.
a mediji se bas zabrinuli, bbc izvestava o poplavi pod kategorijom Afrika......
 
Ja bio u Sapcu danas i bogami naredjah se dzakova. E to je prava pomoc. Pustite kriptovalute i ostale zajebancije iz fotelje.. Saljite odecu, obucu, hranu. Ko koliko ima i ko koliko moze. Neko ce naci svrhu svemu tome. A na ove apele da se uplacuju pare na neki broj vise ne nasedam. Zemljotres u Kraljevu i okolini - nakrali se i niko nije odgovarao, pomoc gladnima na Kosovu ista prica bila... E sad pare ne dam.

Zato nam Japan nikad nije dao kes na ruke jer nas nazalost vrlo dobro poznaju,nego kupe sta treba.Ovoga puta su donirali 100000 dolara kojim ce kupiti satore za smestaj lica koja su ostala bez krova nad glavom u poplavi. A ovi iz EU nam porucuju da su u mislima sa nama i da racunamo na njih...Bolje da ne nacinjem tu temu...
 
Biće tu akcija još, trebaće ići izgraditi to sve. Samo što, pored oporavka, treba razmišljati o preventivi za ubuduće, a ne da se izgradi ponovo, pa za par godina, ne daj bože, opet isto ili gore...

Nije ovo u startu shvaćeno ozbiljno, primer za to je taj mutavi Facebook, gde su d e b i l i (ne mogu drugačije da ih nazovem), svoju kreativnost koristili za ismevanje situacije.. Čim su ljudi otvorili oči, počela je druga priča, rodila se ta solidarnost koju nismo ni znali da imamo u ovolikoj meri.
Elem, za ove padavine se znalo 7 dana unapred... Možda, ponavljam, možda je mogao i Obrenovac da bude spašen...
 
Kao što se odvajkada zna... U nevolji se prepoznaju pravi prijatelji, pa ćemo mi (na našu žalost) sada videti ko je pravi, a ko nije.
I tu mislim na izistinsku, široku pomoć... Za sada svi obećavaju, neki su krenuli simbolično, ali tek ćemo da vidimo ko će da se "otvori" za nas (ako neko i bude).
Sve u svemu, moramo da se oslonimo na sebe i svoje kapacitete, a ko pomogne, pomogne.
 
izbrisano
 
Poslednja izmena:
Kako oni misle da brane TE Kostolac? Elektrana je na otvorenom...
 
Ne znam... Mlava je pre pola sata probila nasip... TE Kostolac i Drmno ugroženi...:(
 
Nazad
Vrh Dno