Šta je novo?

Restartuje se racunar

vandallist

Cenjen
Učlanjen(a)
05.06.2013
Poruke
12
Poena
154
Caos,
'vako, pod vecim opterecenjem grafike racunar mi se restartuje. Znaci cim upalim neku igricu, u kucistu se cuje zvuk tipa elektricitet i komp se restartuje.
U pocetku sam mislio da je hard disk, jer mi je izbacivao 80% helta i davao neke lose sektore, kupim novi, opet problem isti.
Onda sam odradio neka testiranja, tipa stress test za CPU, RAM, PSU i grafu. Sve prodje OK, ali graficka faila i odmah se komp restartuje.
Kontam da je otisla graficka pa odem i kupim novu (HD 78502GB) imao sam GTX 460 1GB OC.
Kupim grafu postavim je, opet pokusam I PONOVO se restartuje ( kad sam video da se restatovao opet pc umalo se i ja nisam restarttovao)
Jel moze neko da mi pomogne i kaze o cemu se radi? Meni ovo licno lici na problem sa PSU medjutim prodje testove za PSU a fejla na GPU ??
Da nije mozda maticna? daj boze da je ona jer imam garanciju.. Samo mi jos recite kako da proverim da li je maticna otisla u ...

-samo da napomenem da temperature nisu problem, znaci sve je hladno!

konfiguracija:
4GB DDr3
Radeon HD 7850 2GB
AMD FX 6300
Gigabyte 78MLT-S2P
 
Poslednja izmena:
Pozajmi od nekog drugo napajanje i probaj, najverovatnije je ono problem.
 
Kakav je to zvuk tipa elektricitet?

Najverovatnije je napajanje problem.
 
Kakav je to zvuk tipa elektricitet?

Najverovatnije je napajanje problem.

a sutra cu odneti racunar pa cemo videti..

Cim se pokrene igrica, znaci GPU se baci pod opterecenje, u kucistu se cuje kao kad 2 zice spajas sa akumulatorom, zvuk elektriciteta. kratkog spoja ili kako god.
 
a koje je napajanje u pitanju?
 
ja bih uzeo novo napajanje...
posto ti ocigledno ono pravi probleme...
 
Ovakvo objašnjenje problema i mene navodi da posumnjam na napajanje - napiši tačan model i da li si utakao kabl u grafičku ;)
 
Meni se to desavalo kad sam na mojoj jadnoj grafickoj stavio BF4 na ultra , radi par sekundi , a kuleri se vrte toliko brzo da sam mislio da polecem ,elem , moze biti i da hladjenje nije dovoljno dobro pa se komp sam ugasi kao preventiva da se ne zapali .
 
Da, moguce je da se grafika pregreva, mozda i cpu. Proveri temperature
 
krastavac nisam nosio jos uvek jer su ove poplave aktuelne i nmg nikako da odem..
Bice da je napajanje, samo je sad pitanje da li moze da se popravi ili moram novo da kupim. U pitanju je ezcool 650W - iako ga mnogi ne gotive, mene je sluzilo 3 godine, tako da odradilo je svoj posao samo jos da vidim da li je defiitivno gotovo.

A sto se tice temperatura... ja napisem lepo da su temperature ok, i da nema veze sa tim i covek opet mora da bude glup i napise "proveri temperature" ?
 
Ups, napisah post u pogresnoj temi. Izvinjavam se. Ako moze moderator da obrise.
 
Poslednja izmena:
...A sto se tice temperatura... ja napisem lepo da su temperature ok, i da nema veze sa tim i covek opet mora da bude glup i napise "proveri temperature" ?

Glup si ti jer vređaš čoveka zbog sitnog previda u pokušaju da ti pomogne da rešiš problem koji TI sam nisi umeo da rešiš.
...a on, on nije glup nego lud što troši vreme na takve kao što si ti.
 
Glup si ti jer vređaš čoveka zbog sitnog previda u pokušaju da ti pomogne da rešiš problem koji TI sam nisi umeo da rešiš.
...a on, on nije glup nego lud što troši vreme na takve kao što si ti.

lepo sam napisao, a svi citaju samo naslov, znaci ako hoces da pomognes procitaj celu poruku da bi resio problem.
A i ti vidim trosis vreme na mene.
 
Da, trošim vreme na tabe! Jer svaka komunikacija sa takvima kao što si ti je trošenje vremena.
TI si lepo napisao a SVI drugi samo čitaju naslov - ili TI si pametan a SVI su drugi glupi? Uzmi se upamet, ili nisi sposoban da opišeš kvar ili nisi sposoban da na osnovu SVOG OPISA izvučeš jedini mogući zaključak - jer na osnovu tvog opisa (po mom mišljenju 100% netačnog i nejasnog - pazi, "zvuk tipa elektricitet"?!) jedini ispravan zaključak je matična. Zar ti je za to trebala pomoć drugih glupane? Zamenio si HDD i grafu i "utvrdio" da su OK CPU, PSU i RAM - pa šta još na konfi koju si prijavio sem matične ostaje? Samo kućište i osim ako ne misliš da je ono onda je matična. I dobro, kakva je onda tebi pomoć potrebna? Šta misliš da ti ljudi mogu reći osim da posumnjaju u opis kvara i da traže dodatne provere?

Neeeee, ne želim ja TEBI da pomognem i da rešavam TVOJ problem, ja pomažem i rešavam probleme samo pristojnim i zahvalnim članovima zajednice a ti to nisi. Pristojan posebno nisi, a kao što si pokazao nisi ni pametan.
 
Poslednja izmena:
:) cemu srdzba

@vandalist

ne, nisam glup, samo sam neoprezan citac po nekad. Ali ti jesi glup kad nekome ko je odvojio vreme da ti pomogne kazes da je glup, jer pamet coveka se vidi pre po takvim stvarima nego po temeljnosti u citanju ;) ali tebi za utehu, verovatno si temeljniji u citanju od mene, i to je nesto ;)
to ne lici na plocu, jer se javlja u GPU situacijama. Verovatno je napajanje ako nije grafika, sanse da je ploca su male.
 
Da, trošim vreme na tabe! Jer svaka komunikacija sa takvima kao što si ti je trošenje vremena.
TI si lepo napisao a SVI drugi samo čitaju naslov - ili TI si pametan a SVI su drugi glupi? Uzmi se upamet, ili nisi sposoban da opišeš kvar ili nisi sposoban da na osnovu SVOG OPISA izvučeš jedini mogući zaključak - jer na osnovu tvog opisa (po mom mišljenju 100% netačnog i nejasnog - pazi, "zvuk tipa elektricitet"?!) jedini ispravan zaključak je matična. Zar ti je za to trebala pomoć drugih glupane? Zamenio si HDD i grafu i "utvrdio" da su OK CPU, PSU i RAM - pa šta još na konfi koju si prijavio sem matične ostaje? Samo kućište i osim ako ne misliš da je ono onda je matična. I dobro, kakva je onda tebi pomoć potrebna? Šta misliš da ti ljudi mogu reći osim da posumnjaju u opis kvara i da traže dodatne provere?

Neeeee, ne želim ja TEBI da pomognem i da rešavam TVOJ problem, ja pomažem i rešavam probleme samo pristojnim i zahvalnim članovima zajednice a ti to nisi. Pristojan posebno nisi, a kao što si pokazao nisi ni pametan.

lako je tebi da gubis vreme kad si niko i nista u zivotu :).

Problem sam resio, kupio novo napajanje i sve je u fullu sada.
 
I, kao sto smo ti svi rekli, nije bilo do ploce vec do napajanja, uprkos tvom insistiranju na pouzdanosti stres testova za PSU. Ali si prilicno neotesan, nadam nadam se da nisu svi newcomeri u tvom fazonu.
 
Poslednja izmena:
lako je tebi da gubis vreme kad si niko i nista u zivotu :).

Biti NIKO I NISTA je I dalje pozitivna NULA a biti glup, ogranicen I neotesan kao sto si ti je vec MINUS ...u tvom slucaju oooogroman.

Problem sam resio, kupio novo napajanje i sve je u fullu sada.

Tako si mislio I kad si kupio hdd ...pa opet kad si kupio grafu
Pazi, proricem ti buducnost - u narednom periodu ces kupovati jos nesto. Zasto? Zato sto si glup I bezobrazan! ...jer lepo ti ljudi na temi skretali paznju na osnovni kvar - na tebe I tvoje lose zakljucke.
 
Ima li ovde moderatora da zaustavi ovo
 
Nazad
Vrh Dno