Šta je novo?

i7 4790K 4 GHz Base and 4.4 GHz Turbo Clock

Cima se odlucim za hladjenje,za sad sam u biosu uz automatski klok podigao na 4.7 i bez problema sljaka i sa ovim nazovi kulerom.Malo me muci podesevanje oko memorije nikako da ga provalim, da se bar sa njom poigram jer vidim na netu da se klokuje kao luda.

Sa kojom plocom si to uspeo.
 
Sa Asrock z87 oc formula.Sinoc sam po preporuci clana Pike,pogledao voltazu na tom automatskom kloku i stvarno je bila prevelika 1.4v.Spuštao sam polako rucno i najniza moguca je bila 1.32 za taj klok,ispod toga puca.Mada kazem to je sve bez testova jer jos nemam adekvatan kuler.


Cak sam i sa memorijom probao neke od predvidjenih auto profila i prosao je jedan,radi na 2240mhz,u pitanju je Kingson Fury 1866mhz!
 
Poslednja izmena:
4,7 sa 1,32V deluje predobro, ako bi probao koji test, moguce je da ces dogurati do 1,4V i mozda malo nize frekvencije memorije.
 
Iskreno, ne znam šta kačiš. Džabe ja idem 300 km/h, ako će da mi otpadne točak.
 
O tome se druze pricalo vec 10000x ovde,naravno da nije sve tako zlatno dok se max neoptereti, ali je ipak lepo sto bez problema ulazi u win i funkcionise sve ok, pa i wot:)!
Verovatno ce ovde morati vece voltaze i manji klok da bi izgurao neki test.A naravno kome se nesvidja ovo za sad, ne teram ga da gleda a ni da komentarise.Pozz
 
Pa jel moguce da bas niko ne moze da izvrti ni najobicniji cinebench ili superpi ili 3D Mark, ajde ne moze LinX, Prime, IntelBurn, ok-kapiram da ne moze, ali ako zaista nista sem ulaska u win ne moze da se slika onda stvarno bolje da se nista i ne postavlja.
 
Pa jel moguce da bas niko ne moze da izvrti ni najobicniji cinebench ili superpi ili 3D Mark, ajde ne moze LinX, Prime, IntelBurn, ok-kapiram da ne moze, ali ako zaista nista sem ulaska u win ne moze da se slika onda stvarno bolje da se nista i ne postavlja.

Imas zatrpano spamom na dvanestoj strani post #174 linx. Koji cinebench hoces ima neki r15 ili 11.5 ?
 
Ај ударите r15 :)
 
Evo na 4.7 GHz. 1.25 V
 

Prilozi

  • 4.7.jpg
    4.7.jpg
    215.2 KB · Pregleda: 177
  • 4.7 11.5.jpg
    4.7 11.5.jpg
    218.4 KB · Pregleda: 136
Poslednja izmena:
Није лоше, мој феном нешто преко 600 поена има.
 
@Pike, odlicni skorovi, video sam i onih 10 krugova linX-a na 4.7, cini se da je stabilnost dohvatljiva, mozda bi se moglo probati i sa 4.8.

Ako je to neki prosek za 4790k onda je solidno bolji od proseka za 4770k, nekih 400mHz.

Nije mala stvar posto se Haski iznad 4.6gHz pretvara u zivotinju, bukvalno. ;)
 
Problem je i dalje temperatura,sve preko 4758 mi je trazilo visoke voltaze,kako nemam nista bolje od 212evo,to je nemoguca misija.U par sekundi temperature pri testu dolaze do 90c i to je kraj!
 
Moj 4790k radi na 4.7 g .. imam maximus 6 extreme i corsair vengeance 2400 mhz .. i u bios sam stavio ima opcija OC GAMING .. i on je sa 4 na 4.7 digao sam i ram sa 1333 na 24000 .. mislim da procesor nema bolji sto se tice toga ranga
 
Зависи шта сад имаш ;)
 
Moj 4790k radi na 4.7 g .. imam maximus 6 extreme i corsair vengeance 2400 mhz .. i u bios sam stavio ima opcija OC GAMING .. i on je sa 4 na 4.7 digao sam i ram sa 1333 na 24000 .. mislim da procesor nema bolji sto se tice toga ranga
I ja sam to prvo uradio,ali sam po savetu ovde sa foruma,smanjivao voltazu do max. da ne utice na stabilnost,jer ploca automatski podize na 1.4 sto je mnogo.
 
Zašto bi iko sa 1g mozga prelazio sa 4670K na 4790K? Jedino ako baš ima problema gdje da potroši pare prije.
 
Zašto bi iko sa 1g mozga prelazio sa 4670K na 4790K? Jedino ako baš ima problema gdje da potroši pare prije.

Covek se vrlo jasno pozvao na konkretan primer, u CB R.15 je razlika vrlo finih 45.61%.

Dakle, ako covek recimo baci neki rendering s vremena na vreme, a ne ulazi mu se u trosak sa LGA 2011, onda bi mu takav prelazak bio i te kako racionalan. Isto vazi i za video editing.
Uglavnom budi siguran da u Intelu imaju vise od "jednog grama mozga" kad imaju u ponudi i i7 a ne samo i5 procesore.

Cak i u gejmingu ima i bice sve vise benefita od HTa, video, probao oba CPU-a, znam o cemu pricam.
 
Poslednja izmena:
Covek se vrlo jasno pozvao na konkretan primer, u CB R.15 je razlika vrlo finih 45.61%.

Dakle, ako covek recimo baci neki rendering s vremena na vreme, a ne ulazi mu se u trosak sa LGA 2011, onda bi mu takav prelazak bio i te kako racionalan. Isto vazi i za video editing.
Uglavnom budi siguran da u Intelu imaju vise od "jednog grama mozga" kad imaju u ponudi i i7 a ne samo i5 procesore.

Cak i u gejmingu ima i bice sve vise benefita od HTa, video, probao oba CPU-a, znam o cemu pricam.

Potpuno tačno, podržavam 100 % !
 
Hajde da se bavi renderingom i editingom i da mu često treba. Ali, s vremena na vrijeme... A tek za gaming će mu značiti. Jedino ako bude igrao CB R. 15. Ima par igara koje u vide 10%. Nekim igrama čak i smeta HT.
 
Da opet ne bi dolazilo do zalbi da trujem datu temu, da pojasnim. Kao sto su kolege vec navele, u aplikacijama profesionalnog tipa, neko ko je bio na budzetu i trazi neki upgrada, a ne daju mu se pare za LGA2011, i7-4790K mu dodje kao odlicna alternativa, posebno kada se uzmu u obzir aplikacije koje vide beneficiju od jakog procesora. Ja konkretno bih zivot dao za i7 procesor je Rome 2 Total War hoce da gusi moj i5 bas zbog nedostatka threadova, prestao sam i da je igram jer je potrebno dosta vremena dok se izvrti turn, a ogromne armije imaju osecaj kao da se stalno krecu kroz blato. Metro 2033 i Crysis 3 isto imaju dobre beneficije od i7 i FX-8350 platforme, a jos kada se uzme u obzir da 4790K bolje prolazi u OC delu od 4770K onda je to win win za mene.
 
@Kasa5033
svoj 4770k drzim na 4.5ghz a koliko vidim ljudi 4790K drze na 4.7ghz, tako da ces sa 4790K dobiti bolji OC za nekih 200mhz i nize temperature, mada 4790K je trenutno skuplji za nekih 4000din.

Steta sto sad nemozes uzeti 4790K dok je OK serija kod nas (bar tako kazu novopeceni vlasnici).
 
@Kasa5033
Nisam se ja žalio, ono 'što veliš to' je bilo više u šaljivom tonu. Od tih igara, Metro vidi solidan pomak (benchmark - nisam siguran da i igra baš toliko vidi), Crysis 3 nešto malo, a za taj Rome 2 ne znam, ali pretpostavljam da bi u njemu najviše vidio dobitka.
 
Nazad
Vrh Dno