Šta je novo?

i7 4790K 4 GHz Base and 4.4 GHz Turbo Clock

Nema ih kod nas, zna li neko kad se ocekuju ?
 
Niko nista ne govori!U Nemackoj su se pojavili po radnjama, u Austriji ove nedelje, bar mi tako rekose.
 
Ja uzimam odmah ako je verovati tweaktown.com drasticna razlika u idle temperaturi!
 
"U idle temperaturi"

WIN! :D
 
haha... koliko sam ja video oko 8 stepeni je niza temp pod punim opterecenjem
 
Ako je drasticna razlika u idle vredi ga uzeti odmah! Pobednik.
Takvi ih pokupuju pa nema za one koji znaju sta da rade sa njima.
 
Jedino se isplati kupovina ako se pouzdano zna da su malo bolje binovani i sto nema petljancije sa delidom da bi se dobile pristojne temp na vecim naponima.
 
Moj prvi post na forumu :D Zeleo bih da pitam kakav je 8350 koji posedujem u odnosu na ovaj procesor tj. da li mi se isplati da menjam i maticnu da bih u skorije vreme uzeo ovaj cpu. Kada sam pitao na yt coveka koji poseduje oba rekao je da se oseti razlika u godinama izmedju fx i novog i7
 
Moj prvi post na forumu :D Zeleo bih da pitam kakav je 8350 koji posedujem u odnosu na ovaj procesor tj. da li mi se isplati da menjam i maticnu da bih u skorije vreme uzeo ovaj cpu. Kada sam pitao na yt coveka koji poseduje oba rekao je da se oseti razlika u godinama izmedju fx i novog i7

Ne znam za sta koristis komp, ali ako je u pitanju gejming, onda ne bacaj pare. :)
 
Na zalost nije za gaming. Koristi se za stvari kojima je fx8350 namenjen. Meni je on dovoljno jak ali kada sam dobio taj odgovor pomislio sam da bih mogao da ga promenim. Isplati se jedino ako je bolji 20%+
 
Poslednja izmena:
Evo ti malog poređenja, doduše u pitanju je i7-4770K:
http://www.anandtech.com/bench/product/697?vs=836

Za i7-4770K + neka krštena matična nakon što bi prodao tvoj procesor i matičnu bi ti trebala doplata 200-250 evra što je praktično još toliko koliko bi dobio za njih. Skupa rabota ako mene pitaš, ali ako time zarađuješ pare odvagaj sam.
 
Hvala puno. Definitivno se isplati, pogledao sam jedini test na yt koji ima za 4790 i moj razlike su dosta velike.
 
u bosni i hrvatskoj su dostupni kod nas jos nista... (podseca me na paypal dok se u hrvatskoj i bosni mogao koristiti paypal kod nas ga nije bilo...... )
 
Ako ga cekamo kao paypal docekacemo 30. godisnjicu.
 
Skuplji 4 hiljade od 4770K. Mada tako je i u Evropi. Prema Intelu, cena bi trebala biti ista za ta dva procesora...

Edit: Da ne gresim dusu, u Svabiji je ista cena za oba procesora. Prvo sam gledao Hitlerovu Austriju, tamo je stanje kao kod nas.
 
Poslednja izmena:
Kako ga necu uzeti pre povratka sa letovanja,tj do septembra, mozda malo i padne cena!
 
Ja pazario, jako dobar bacth# L420B765 ovi nasi uvezli. :)
Nemam nesto mnogo vremena, za sada probao da ulazi u win na 4.9 GHz sa 1.3V :-devil-:
Drzim ga na 4.5 GHz sa 1.125V stabilno, temp su za CPU oko 50 a jezgra oko 65 C. Bice bar 4.7-4.8 za svaki dan kad budem imao vremena. :smoke:
 
Au, sto to lepo radi :D Znaci ima vajde uzimati :)
 
ja uzeo 4690k stabilno na 4.4 bez dodavanja napona.. dok je probao 5way oc za sva 4 jezgra najvise je dosao do 60c ali ventilator je u silent modu pa cim se probudi odmah mu spusti temperaturu.. koristim rajinitek sa 9kom ventilatorom uopste se ne greje dok igram wot jedva ide do 50c ventilator se vrti na oko 1000... cpu na defaultu... nisam probao jos sa oc...
 
Poslednja izmena:
Malo se pozabavih, na 4.7 GHz mu treba oko 1.24 V :) 1.22 nije dovoljno tako da ce biti negde izmedju, kada se bude detaljno testirao. :)
Temp CPU oko 70, jezgra do 85 C.
Mislim da ce to biti to za svaki dan, ali je lepo znati da moze i vise uz neko bolje hladjenje.
Ako neko razmatra 4790K da zna otprilike sta da ocekuje.
 

Prilozi

  • 4.7.png
    4.7.png
    139.4 KB · Pregleda: 131
Malo se pozabavih, na 4.7 GHz mu treba oko 1.24 V :) 1.22 nije dovoljno tako da ce biti negde izmedju, kada se bude detaljno testirao. :)
Temp CPU oko 70, jezgra do 85 C.
Mislim da ce to biti to za svaki dan, ali je lepo znati da moze i vise uz neko bolje hladjenje.
Ako neko razmatra 4790K da zna otprilike sta da ocekuje.

opa, mozda i bude neshto od ovoga.

ajd opali poslednji avx linx ili avx prime, ako te ne mrzi.
 
Ne znam koja je temperatura bez HTa, verovatno manja.

@demios aj posalji mi ih na mail mrzi me da ih trazim, ali ne palim nista pre nego sto se vratim sa odmora.

Imao sam negde avx prime ali ne mogu da ga nadjem.
 
Poslednja izmena:
Otvorih novu temu..uh..sorry...nisam video ovu....stigao i kod mene ovaj realno - promasaj....trebala je ovo biti zver...a ispala machkica....
Ide na 4.7GHz...i to je to...inace Pike...pogledaj GFlopse....nesto ne valja...
Evo i machkcice...a ni traga od Devila
 

Prilozi

  • i7-4790-2.jpg
    i7-4790-2.jpg
    450.9 KB · Pregleda: 131
Poslednja izmena:
Cestitam na kupovini ;)

Ono sto me interesuje je temperatura 4790K sa linx/prime95 sa avx/avx2.0 instrukcijama. Ukoliko novi vlasnici nadju vemena neka postave screenshot.
 
Druze jesi ga uzeo u E...ju??? :shock: Da pazarim i ja jedan dok ih nisu razgrabili. :D
Pike ajd odgovori sto pre molim te. :smoke: :smoke: :smoke:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno