Šta je novo?

i7 4790K 4 GHz Base and 4.4 GHz Turbo Clock

Vazno je da ima na ASUS-ovom sajtu, sve ostalo je nebitno. Dzaba bi ti Intel tvrdio da radi na necemu ako ti to ASUS novim BIOS-om ne bi omogucio. Ipak ASUS nije izneverio svoje kupce ni ovaj put.
 
Ono sto nas najvise zanima nisu odradili. Da vidimo moze li dohvatiti petardu. Mada, sumnjam u to.
 
Da li je moguce da nema ni jedan ozbiljan review ?
 
Ja nemam pojma sta se desava,ili su ovi novinari na computexu *****i!!Pregledao sam more snimaka i cuo hiljade pitanja ali niko nije pitao za temperature!!
Jedino sto moze da se nadje su rezultati sa takmicenja u overkloku, najbolji rezultat na vazduhu je bio 5.49.
 
Nema testova, razočaran sam...čudno bre ???
 
Nema:

It is reasonable to assume that overclocking plays a big part in considering this processor. However, our engineering sample exhibited unexpectedly poor overclocking potential, barely stable at an all-core 4.4GHz. We're awaiting retail samples before doling out advice on just how high the average Core i7-4790K is likely to go: stay tuned for that.
 
Aha, dakle zato nema testova, jer je u pitanju inžinjerski primerak procesora,koji se ne overklokuje dobro. More...svašta !
 
https://twitter.com/intel/status/474046995804323842
Overclockers rejoice! #Devilscanyon breaks world records achieving over 5.5Ghz with air cooling at #Computex2014 pic.twitter.com/XX3lexEksm
Jos da su postavili pravi screenshot mozda bih i poverovao.
Edit:
Relevantniji podaci: http://hwbot.org/competition/intel_occ_computex14/

Edit2: http://www.overclock.net/t/1491935/...790k-cpuz-screenshot-posted/140#post_22357382
I just tested 4790ks and 4690ks ES chips using Maximus VII hero

1 out of 5 4790Ks did superpi 32m at 5ghz 4c at 1.365V and the rest not stable even at 1.4v to 1.42v
5 out of 5 4690Ks doesn't boot 5ghz 4c 1.365 to 1.42.
 
Poslednja izmena:
Lepe vesti da je temperatura, u proseku, 8 stepeni niža nego kod 4770K.

E sad, još uvek nema nijednog normalnog testa ovog procesora...vrlo neobično.
 
Cekaj dok Intel probere test primerke za slanje. :p
 
Ko kupuje novi CPU "out of the BOX" ima zagarantovanih 4,4Ghz. Uz pristojan cooler 4,6-4,7Ghz ne bi smeli da su problem. Za sve nas ostale zamena nema nikakvog smisla.
 
Sad sam tek video ovaj cpu i sav info oko njega. Jako lepo vreme za upgrade od glave do pete ko radi sad. I sasvim je opravdana cena koju vidim sa 4ghz base i 4.4ghz turbo, svaka cast intel
 
Obzirom da planiram da menjam moj vremesni Q9550, ovaj 4790K ce leci ko porucen za planiranu Witcher 3 masinu :)
 
^ Lepo i razumno napisan clanak za procitati uz jutarnju kaficu. :)
 
bogami sad videh taj review i malo sam se razocarao. Za K model oc je nikakav. pa majku mu sve i jedan k intel moze za 1ghz da se klokne uz dobro hladjenje, jeste da je visok base clock ali nisu ga trebali etiketirati kao K kad to nije, za nekog ko uzima sad cpu za narenih 3-4god nije bas najbolja opcija mozda...
 
Obzirom da planiram da menjam moj vremesni Q9550, ovaj 4790K ce leci ko porucen za planiranu Witcher 3 masinu :)

Dva svijeta! Ja sam sa Q9550 (i to na 4GHz) na 2500K prešao i osjetno bolji je i u GPU zahtjevnim igrama. Da ne pričam za Witcher, ima šok da doživiš (ako ga prvo budeš igrao na tom proc-u).
 
Nazad
Vrh Dno