Šta je novo?

i7 4790K 4 GHz Base and 4.4 GHz Turbo Clock

I nisu na tom procesoru (i5 4690). Promene o kojima ti pricas i ocekujes bi trebalo da se ostvare na Devil's Canyon modelima sa K oznakom. Nemoj da se nerviras i razocaravas bezveze i unapred ;) ,).
 
Poslednja izmena:
2600K FTW :d ... a oni samo nek vrte u prazno
 
Ma da , ko ne zna citajuci prethodne postove steci ce utisak da svi SB procesori idu na 4.8-5 ghz na vazduhu i to rock stable, kako da ne, mozda kad bi se klikerali.
 
Nije uopste stvar u tome da je mozda neki od novijih par % brzi oba naklokovana na max, sutina je pre u tome da ko je pre 3 godine pazario 2600K ni kriv ni duzan dobio je CPU koji je aktuelan i dan danas, a tih par % sve i da radite najintenzivnije poslove koji non stop gruvaju CPU necete da osetite.

Kad se setim ranije svaki prelazak na novu platformu mi je donosio oko 300%, nekad 500%, cak i vise... bukvalno za 3 godine komp. je delovao smesno i zalosno, danas posle 3 godine, nove platforme deluju smesno i zalosno.
 
Još nije nijedan test procureo... Kad procureo testovi nema neko bude tako dobar i okači ga ovde.
 
Prelazak sa Phenom II 955BE na i5-4670K je poboljsanje od 100% u testovima, i klokovan blizu je stock i7-4770K. Ali posto je razlika novijih Intel procesora svega nekoliko procenata, onda se ne isplati kupovina. Ako naletim na koji test novijih procesora ima da ih okacim ovde, posto vrsljam po tech sajtovima skoro svaki dan :D
 
Šta smo drugo mogli i očekivati od intel-a? :D
 

Cek' polako, DC se jos nije ni pojavio, a i znamo kakav je WCCFTech.
That is, unless the motherboard manufacturers have something to say about it.
A verovatno ce i imati. JJ iz Asus-a je rekao da ce biti kompatibilni sa Z87 posto su uspesno implementirali softverko resenje na Z87 platformu. Pitanje je da li ce proci njihove testove/QC, a i postoji mogucnost da ce Intel da im zabrani, no videcemo.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=W1IoyF1aFSY#t=3580
 
Kako i uvek, ako vec nemas nesto vredno paznje, a recimo da 4,8Ghz OC vs. 4,4Ghz OC nisu posebno vredni paznje (dok bi 5-5.2Ghz bili vredni paznje), onda moras zakomplikovati zivot kupcima time da moraju menjati plocu po svaku cenu da bi im uz CPU prodao i cipset, koji inace ne bi. Na sta tacno mislim. Mislim na to da 4790K sa mogucih 4,8Ghz, pa sve i da je 5Ghz (ko ovo moze garantovati) moze biti lep upgrade od 10%, ali ako treba za to menjati i plocu, vaditi sve iz kucista, cimati se, odna su jako pogresili ovi iz Intela. U prevodu mnogi bi izbacili 4770K na 4,4Ghz i stavili 4790K koji ide na 4,8Ghz, ali ako pri tome moraju da menjaju i plocu teskod a ce to uraditi. Sa druge strane ako napravite boom procesor od mogucih 5-5.2Ghz OC onda ce mnogi posegnuti za novom plocom samod a bi dosli do 5Ghz.

Kao siguran znak da ovaj CPu moze na 5Ghz moze da bude i ova igranka sa plocama. Da ne moze na 5GHz verujte da bi radio i na Z87 plocama.
 
Poslednja izmena:
@ GoranM

Pa da, uglavnom si u pravu. Nije lako potrošiti tolike pare za novu ploču, pogotovo u našoj siromašnoj napaćenoj Srbiji. To ovde na Zapadu nije problem, ali kod nas u Srbiji itekako jeste. Ljudi moraju da odvajaju od usta, dosta ljudi sa ovog foruma, da bi sebi priuštili bilo koju kompjutersku tehniku.

Ali slažem se sa tvojom konstatacijom da, ako se ispostavi da 4790K može ići na 5 ili čak 5.2 GHZ, da se onda itekako isplati menjati ploču.
 
Mogu u Asusu da pisu sta hoce, Intel je objavio da ce moci samo Z97 i tacka.

Imam tu Hero plocu ali se ni u primisli ne nadam da ce biti omogucena podrska.

U svakom slucaju-prvi put u istoriji imamo situaciju da vise ni identican socket(1150) nije garancija da ce ploca biti kompatibilna ali kao sto je vec sto puta receno, Intelu se trenutno moze da radi takve stvari i bice tako sve dok se AMD ne vrati u x86 utakmicu, ni dan pre toga.
 
to sam i ja procitao za Hero VI, ali pitanje .... nisu oni dzaba izbacili hero VII hahahahahaha, u svakom slucaju videcemo za ove K verzijice ....

beta 1504!
"MAXIMUS VI HERO BIOS 1504
Enhance compatibility for new Anniversary Edition and Devil's Canyon CPU.
Note: Must apply the attached BIOS updater tool first before using the new Intel 4th Gen Core processors."


edit* samo da nabavim processor :D
 
Poslednja izmena:
Eto skidajte taj bios i uzivajte dok ga nisu sklonili.

Nego pade mrak u Taipei a mi jos nista ne saznasmo. :p Cudno da ga se do sad nije docepao neki kosooki pa da kaci rezultate po forumima.
 
Bas sam se potresao zbog z97 i novog intel procesora, ostavljam heroja i 4770k, inace za svaki slucaj(ako mi se upali guza da menjam cpu) skinuo sam bios 1504 ali ga jos nisam flesnuo .
Mada ako treba i maticnu menjati za nov cpu onda intel caos na duzi period.
 
Bas sam se potresao zbog z97 i novog intel procesora, ostavljam heroja i 4770k, inace za svaki slucaj(ako mi se upali guza da menjam cpu) skinuo sam bios 1504 ali ga jos nisam flesnuo .
Mada ako treba i maticnu menjati za nov cpu onda intel caos na duzi period.

Apsolutno se slazem, posle svog dosadasnjeg bezobrazluka, ovaj put ostaviti isti soket i pred izlazak z97 baciti buvu da ce devils moci na z87 kako bi se zalihe prodale.Dalje od toga nemoze.Kako sam uzeo dobru z87 mislim da ce na nju ici I7 4770k i u narednih 5 godina od mene pare nece uzimati.Dosta!
 
onda ce mnogi posegnuti za novom plocom samod a bi dosli do 5Ghz.

Ma koji mnogi :D budite realni, ljudi na zapadu vise cene svoje pare od nas, a ovde K serija nije ni svaki 1000-ti prodati CPU. Za koji softver da uradis upgdrade, sta da ti radi bolje? Davno je proslo vreme kada je uopste imalo smisla ulagati u PC, danas jedino sto treba uzeti odmah najbolje, jel se isplati, kupis i miran si 5-7 godina. Kako sada stoje stvari i duze... nista vredno na vidiku. Cifra od 5000, who care?
 
Misliš, ovaj link?

Po ovome, na brzinu, sve ploče podržavaju refresh.
 
Po ovome to su malo novije z87(skuplje) ploce.Mada, gledao sam danas neki snimak sa neta,gde neki lik iz Intel-a kaze da ce sve ploce sa z87 chipsetom podrzavati devils,ali kao nece moci da iskoristi sve njegove "nove" mogucnosti,pri cemu je mislio na nekakve kontrolere.....sa kojima samo z97 moze da radi!Koliko sam ga razumeo!
 
Ja razmatram da uzmem 4790K na ovu moju Hero VI plocu, u zavisnosti kako se pokaze u testovima i ako se isplati prelazak, medjutim, poznavajuci Intel, tesko ce to proci bez novog chipset-a, voleo bih da gresim. Smislili su oni neku foricu kako bi bio primoran da menjas i plocu.
 
Pa tacno ce to biti ta fora!
Mozete koristiti ovaj cpu i na Z87, ali da bi iskoristili njegov maksimum trebace vam z97!
 
Nazad
Vrh Dno