Šta je novo?

i7 4790K 4 GHz Base and 4.4 GHz Turbo Clock

Gde da te cekamo? :d
 
Videćemo kad Kosta kupi i okači rezultat 5GHz :)
 
Kosta, Bobi4ever i ja smo kandidati za gratis cpu od Gibo2pac-a,tacnije pravimo mu ceku pred prodavnicom ali je sve u tvojim rukama!:type::whip:
 
Retko koji primerak. ;)
 
Samo FX moze na 5 ( i vise) :D
 
Samo FX moze na 5 ( i vise) :D
Dobro

Image_018.jpg
 
Poslednja izmena:
Nesto sam negde procitao posle 2. Juna... tad je neka svetska manifestacija o novitetima,ili sta vec,ne znam kako se zove bese xD pa posle toga krece u prodaju...
 
Za raspored sajmova i kalendar najava i izlazaka svega i svacega, obratite se kosti.
 
E sad čitam ovu temu i samo da prokomentarišem da ću i ja najverovatnije kupiti i poklanjati ove procesore ako se "bez problema" budu klokovali na 5GHz" :D.
Nisam skroz u toku sa oc u poslednjih 1-2god, ali sam pročitao dovoljno da mogu da procenim da ne postoji procesor koji bez problema radi stabilno sa svih aktivnim jezgrima na 5GHz na vazduhu (pa i vodi). I verovatno neće ni biti jer ako i odu u niže proizvodne procese, problem je kako odvesti tu ogromnu toplotu sa tog malog prostora itd, znate već, tako da...
 
E sad čitam ovu temu i samo da prokomentarišem da ću i ja najverovatnije kupiti i poklanjati ove procesore ako se "bez problema" budu klokovali na 5GHz" :D.
Nisam skroz u toku sa oc u poslednjih 1-2god, ali sam pročitao dovoljno da mogu da procenim da ne postoji procesor koji bez problema radi stabilno sa svih aktivnim jezgrima na 5GHz na vazduhu (pa i vodi). I verovatno neće ni biti jer ako i odu u niže proizvodne procese, problem je kako odvesti tu ogromnu toplotu sa tog malog prostora itd, znate već, tako da...

Znaci ja sigurno dobijam od jednog clana gratis cpu ako bude isao na 5ghz!GO INTEL GOOO I7 4790K:whip:
 
Ako obican Ivi neskalpirani, sa takvom pastom kakvu ima, ide bez problema na 4.7-4,8 GHz bilo bi razocarenje da binovani i termalno optimizovani 4790K ne bude mogao makar 5 Ghz.
 
Pomešao si nešto. :D
 
Probajte da nadjete po netu makar 1(jedan) ss sa haswelom na 4.5gHz da je izvrteo 50 krugova linxa. Moze i skalpiran :)
 
Ako nisu uspeli da ga poboljsaju za 0.5-0.6 GHz bolje da ga i ne izbacuju. :D
 
Ja sam uvek optimista ali ovi iz Intel-a bi da nam se uvuku u dzep jos jednom za godinu dana!Kako god, nabavio sam ekstra plocu pa cu sacekati da se pojave i naravno prve testove.Budu li izbacili grejalice za predstojecu zimsku sezonu, uzimam neki polovni vec skalpirani primerak Haswel-a!!I necu ga menjati bar naredne 3 god!!!
 
Ja samo da kazem da sam stao u red kod ovih sto ce da dele besplatno procesore uskoro. Ima ih puno pa sam napravio spisak, tako da cu sigurno da dobijem jedan. :D
 
Mozemo mirne duse da zakljucimo da je Sendi nesto najbolje sto je Intel do sad izbacio. Ne samo sto se OCa tice. Ne moze i5 4670K na 4.3-4.4 da bude brzi od Sendija na 4.8-5GHz.
 
Sad sam tek pogledao par testova sa i5 4690 i naravno da nisam pratio nista drugo sem temperature, jer je sve ostalo isto kao i i5 4670.
TOTALNO RAZOCARENJE!
Ma kakvo naleganje i bolji termalni materijali, nista oni ovde nisu dirali:mad:
 
Nazad
Vrh Dno