Šta je novo?

USB podaci na Mac-u

dacha km

Cenjen
Učlanjen(a)
22.09.2013
Poruke
46
Poena
154
Pozdrav, kako se zove program,aplikacija koju treba da instaliram na Mac da bih mogao da sa USB flasha otvorim podatke koji su snimljeni na PC-u?
Hvala!
 
Hmm, zbog toga sto je NTFS formatisan flash? Tuxera.
 
Pa trebalo bi da "nativno" cita ntfs!!!
 
Ako je NTFS moći će samo da čita, ako je FAT onda i da piše. Sa Tuxerom ili Paragonom i da piše po NTFS-u. Ali u principu kako god da je trebalo bi da može da vidi šta je na tom flešiću.
 
Paragon nikako, licno sam video nekoliko puta ubijene Mac particije zahvaljujuci njemu. Tuxeru koristim godinama i radi bez greske...
 
Verovatno neka starija verzija. Ja evo koristim 10ku već skoro godinu dana i nikada nikakav problem... Da kucnem u drvo...

Međutim, pošto si video to zakucavanje particije kažeš, bilo bi lepo onda i da opišeš kako je došlo do toga a i koja je to partcija pukla?!?

To će biti mnogo korisniji podatak od pukog komentara da nešto ne valja. ;)
 
Poslednja izmena:
Paragon sam kupio pre nekoliko godina i nikad nijedan problem sa pucanjem particije i gubljenjem podataka sto na hackingtoshu sto na pravom meku.
 
+1
Imam legalno kupljeni Paragon NTFS for Mac OSX još od verzije 9 i osim jednog problema u početku nisam imao nijedan veći incident, radi kao sat.
 
I ja sam imao problema sa Paragonom, u kombinaciji sa Vuze-om mi je "izvetrilo" dosta torenata. ne znam koji od njih dvoje je krivlji pa sam od tada oba zamenio i više se nikad nisam vratio na njih. Događaj je star 3-4 godine i možda je u međuvremenu ispravljena greška al svejedno daleko im lepa kuća.
 
Nekoliko torenta i ubijanje čitave particije nije ista stvar! Ovo drugo je mnogo ozbiljanija anomalija, al ok shvatili smo poentu. Opet to je događaj 3-4 godine star, znači definitivno neka starija verzija Paragona.
 
Tako je, a pre problema sam koristio I tuxeru I free ntfs+macfuse bez ikakvih problema, a od posle toga samo tuxeru takodje bez ikakvih problema. Naravno da driverovo I moje iskustvo nisu jedina losa iskustva sa paragonom i da nhisu dovoljna da bi se izvukao zakljucak da je on los a Naravno da I to sto neki od vas s njim nisu imali problema ne moze biti dokaz da je paragon dobar. Posto jos nisam cuo da se neko drugi zalio da su mu podaci ili particija "izvetrili" zbog tuxere a fala Bogu ne zalim se ni sam, prirodno je sto joj vise verujem. Na kraju krajeva, neko opste mesto je da je tuxera kompleksnija a da je paragon brzi pa svako moze praviti licne izbore u skladu sa svojim prioritetima.
 
ukoliko je neko planirao da kupi Paragon NTFS, danas je na snizenju 50%

Link
 
Hvala, 7,75 eur nije mnogo za korisnu stvar. :smoke:
 
nema na cemu, drago mi je da sam mogao da pomognem :)
 
Ne čitaš sve... 20.05. je bio na sniženju i koštao je 7,75 eura.
Sada je npr. nešto malo manje od 12 eura.
 
Poslednja izmena:
Poslednji put kada sam probao Tuxera ntfs, brzina je bila dosta manja u odnosu na Paragon ntfs kada se koristi USB 2.0 hdd. Mozda se nesto promenilo u medjuvremenu, sa Paragon NTFS imam 37MB/s read, 28MB/s write na USB 2.0 disk. Sa Tuxera ntfs je bilo oko 10MB/s sporije.
 
Poslednja izmena:
Nisam se udubljivao u pricu, znam samo da se dvojici ortaka desila ista stvar, otisla HFS+ sistemska particija, verovatno je to moglo nekako da se iscupa, ali moras da imas bas puno slobodnog vremena da bi se zezao sa tim :) Tuxera radi istu stvar, a nigde nisam video problem sa njom, i ta dvojica odavno koriste tuxeru. To je inace bilo pre oko dve godine.
 
Nema, tj. nije po default-u aktivirana nativno pod samim OS-om (verovatno ima razloga).
 
Nazad
Vrh Dno