Šta je novo?

lc power lc500h-12 v2.2

AmigaFAN

Cenjen
Učlanjen(a)
16.06.2013
Poruke
392
Poena
170
napajanje iz naslova, radilo godinu dana perfektno malopre stisnem dugme i nista, ugasio sam pc nesto kratko i do tad je radio sve normalno, dodjem da ga upalim i nece. Malo se iz njega oseti plastika paljena i vec para dana se culo "cvilenje" iz njega ali koliko sam ja shvatio to je navodno bio coil whining ili kako vec. Da li neko zna sta mu se moglo desiti, koliko je ovaj model dobar i jel poznat kvarisa mozda?

pc:
intel c2d e8400
4gb ddr3 ram
ati 6850
mb asus p5kc
1x sata hdd i 1x dvd rom
nije se nista pregrevalo pretrano...
 
Zameni napajanje i bilo bi super da ti nije otisla neka komponenta to jest da je otislo samo napajanje,desava se nekad da nesto tako crkne na takav nacin, meni se desilo skoro ssd iz cista mira otiso u vecna lovista.
 
nosim ga sutra na garanciju, videcu sta kazu ako je napajanje uopste jer nemam drugo da proverim, nego kakvo je ovo napajanje iz naslova sto se tice izdrzljivosti i kvarova?
 
kakvo je? recimo da nikad ne bih stavio sebi to napajanje u masinu (mozda, ali mozda ako imam komponente ukupne vrednosti 200€ jer je bolje od onih kineskih "hleb" napajanja)
 
Da sad sam se uverio u kvalitet i ja, odneo ga u alti i naravno crklo je, ali cudi me sto je sad otislo jer je dugo radilo sa gtx260 koja dosta vuce i sad da mi ode na 6850 koja trosi kao malo jaca sijalica, jel ima sanse da je povuklo nesto sa sobom? i da li mogu nekako da zamenim napajanje u emmiju za neko drugo uz moju doplatu?
 
posto ce psu biti na popravci od 3 do 4 nedelje moram da uzmem neko polovno da se posluzim, sta mislite o ovom psu (iz malih oglasa foruma) Antec Earthwatts EA-500W, makar da izgura dok ne dodje neko jace?
 
Moze, taj Antec je starije, ali veoma kvalitetno napajanje. :)
Zavisno u kakvom je ono stanju, ja verovatno ne bih ni vracao LC u kuciste kada dodje sa popravke.
 
Poslednja izmena:
odlicno! hvala na dobrim savetima, taman ce doci taj antec ako se dogovorimo za prodaju. Realno nije mi masina bas preteran potrosac, ovaj 6850 trazi samo 1 6 pin i nije nista previse oc-ovano...
 
Nazad
Vrh Dno