Šta je novo?

Intel Broadwell procesor, glasine i diskusija

Svaka im cast ako je u rangu Radeon 7750 (DDR5). :)
 
Da, prvi put IGP stiže i prestiže karte sa GDDR5 memorijom. Sam čip (GT3) je u rangu AMD-ovih, ali mu eDRAM daje neophodnu brzu memoriju, iako je ima samo 128MB, dok se APU oslanja isključivo na brzinu RAM-a.
 
Koliko moze da povuce memorije od rama ?
 
Imacu na testu ovih dana doticni sa nekim novim plojkama, pa ce da vidimo kako se ponasa :)
Meni je na prvu loptu OC potencijal oduran, a cenu necu komentarisati uopste...
 
Svi ste hvalili Intelov proizvodni proces a kako koja generacija dolazi overklok potencijal sve manji.
Od kako je Sandy Bridge probio led sa 5.0 Ghz ostao je sampion u overkloku. Posle toga povuci, potegni, sve u svemu nista spektakularno.
 
Noviji haswell-E idu manje vise svi preko 4.6ghz sa ispod 1.25v. Samo rani batchevi su obicno tunjavi do bola, dok ne sazri proces.
Izgleda ce 14nm za HEDT platformu biti kako treba tek sa Skylake-E.
 
Ja izvukoh max 4.3ghz sa 1.3v na 6900k. Nije katastrofa ali daleko od dobrog kad se uporedi sa 5960X.
 
Jel kupio neko ovaj 6950X ???
 
Pitas onako radi reda?
 
Ne, nego pitam zato sto niko nije postavio testove svoje mašine... Pa rekoh ako ga je neko kupio ne bi bilo loše da pošteno istestira sve i postavi svoje rezultate ovde.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Jel vredi dati 50ak e vise za 6800K, poredeci sa 5820k (kod madjara)?
 
Ne vredi nikako. IPC razlika se nadomesti visim klokom na 5820k. Ovo ti kazem iz prve ruke, jer sam imao nekoliko Broadwell-E na testu.
 
Gdje god sam procitao, svi su saglasni da je dobitak na performansama prelaskom sa 5820K na 6800K manji od 10%, sto znaci skoro nista u realnom vremenu. Takodje, pored novine Turbo Boost Max 3.0, 6800K se navodno veoma slabo overklokuje ali donosi poboljsani memorijski kontroler koji je sada deklarisan na DDR2400 sa DDR2133 od 5820K...

Ne znam, ako je manje od 50€ razlike uzeo bih 6800K naravno (ako nista onda da mozes reci da si uzeo najnoviji CPU a ne 2 god. star :D )
 
Razlika je 3%, a taj memorijski kontroler je slabiji. U principu ono sto ce haswell kontroler da ti dozvoli u vidu latencija i frekvencije, broadwell nece.

Das 50e vise za trenutno inferiorniji proizvod :)
 
Evo jednog reza na 4.4, mem nije ni pipnuta, yna;i prostora ima jo[ dosta, ali jos se borim sa bagovimasa prvom reviyijom X99tke, bice detaljnih testova uskoro.
 

Prilozi

  • erik-4.5.jpg
    erik-4.5.jpg
    738.9 KB · Pregleda: 120
Daleko najbolji primerak koji videh :)
 
Znaci nema smisla uzimati 6800K pored dve godine starog 5820K?
 
Znaci nema smisla uzimati 6800K pored dve godine starog 5820K?

Ako uzmaš novi komp, tada ima smisla....ako imaš već 5820K, ne isplati se.

Bolje čekaj Skylake-E, tek sa njim će doći do velikih dobitaka u performansama !
 
Kosta, leba ti ono sto dezinformises ljude? :)
 
Nakon što je omogućen mobilni Haswell na desktopu: Intel i7 4980HQ LGA 1150

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?326277-Intel-ovi-Devil-s-Canyon-procesori&p=5552172&viewfull=1#post5552172

Stiže i Broadwell varijanta: i7-5950HQ LGA 1150

https://www.ptt.cc/bbs/PC_Shopping/M.1545508366.A.200.html
98awQE.jpg


A6glRm.jpg


tIYJX2.jpg


FEKqhA.jpg


Q8DiLC.jpg


Kizb6G.jpg


Xy6cha.jpg


bNLSae.jpg


wCf7t0.jpg


HAsZNa.jpg
 
Nazad
Vrh Dno