Šta je novo?

Intel Broadwell procesor, glasine i diskusija

U bre, šta je ovo? U drogoj polovini godine će proizvoditi i prodavati 4 platforme istovremeno :D Mene samo zanima kada će se pojaviti non-U Broadwell laptopovi sa razumnim ~35-45W TDP-om :D
 
Najzanimljiviji mi TDP 65W za Broadwell K procesore. :d
 
I treba da se pozabavi o potrosnji koja direktno utice i na zagrevanje.

Haswell+Maxwell kidaju na tom polju, masina sa i7 i gtx970 trosi ispod 300W.

Jos malo cemo umesto napajanja imati eksterne adaptere, kada ceo sistem bude vukao max 100-120W. :)
 
Ko ce onda da kupuje napajanja o 1kW?
 
Vlasnici AMD procesora i grafičkih karti. :d
 
Ko ce onda da kupuje napajanja o 1kW?

Vec su ti odgovorili ljudi, crveni i crni(rudari).

Nema veceg deala nego uzeti neki SS fanless sa gold/platinum sertifikatom, 400-500W. Efikasan, necujan, pouzdan, jeftin.

Btw, po meni, ko ima 4xxx procesore, ne treba ni da gleda broadwell. Sacekati lepo skylake, verujem da ce biti jak skok i plus ddr4.
 
Naravno da ne treba. Cak ni mi sa Sandy/Ivy ne treba da razmisljamo o prelasku na Broadwell. :)
 
Poslednja izmena:
Za sada ne treba, ali pitanje je sta ce se izdesavati dok procesori ne budu dostupni. Ipak generacijama, IPC je unapredjivan pa ce biti osetna razlika na istim klokovima.

Ali opet, vredi cekati skylake za upgrade.
 
Ja imam drevni Q9550 i mislio sam uzeti Broadwell na proljeće ali sam odlučio sačekati Skylake. Koliko vidim gore iz roadmapa Skylake za desktop će se zvati Skylake S i dolazi već početkom Q3, to je onda početak ljeta, vrlo uskoro, tim prije što ako se ne varam Broadwell još nije izašao pa se zaista isplati sačekati Skylake. Mada ne znam kakva će stvar biti sa cijenama za neki Skylake S i5, a i sa DDR4 memorijom. I ne znam kakva će razlika biti između Skylake S sa 35W i 65W.
 
Tebi je svejedno, sve ti se isplati kao upgrade - Haswell, Broadwell, Skylake.
 
Ja imam drevni Q9550 i mislio sam uzeti Broadwell na proljeće ali sam odlučio sačekati Skylake. Koliko vidim gore iz roadmapa Skylake za desktop će se zvati Skylake S i dolazi već početkom Q3, to je onda početak ljeta, vrlo uskoro, tim prije što ako se ne varam Broadwell još nije izašao pa se zaista isplati sačekati Skylake. Mada ne znam kakva će stvar biti sa cijenama za neki Skylake S i5, a i sa DDR4 memorijom. I ne znam kakva će razlika biti između Skylake S sa 35W i 65W.

Au pa kako ces izdrzati gejming na Q9550 jos pola godine? Ja da sam u mogucnosti menjao bih odmah ili barem pre Skylake-a, cene DDR3 nece znacajno padati, a verovatno je da nece cene DDR4 biti na nivou DDR3 do tad.
 
Gejming mi uopšte nije problem, ni ja nisam vjerovao da će evo i šest godina kako imam ovu konfiguaciju igre da rade dosta dobro, pri tome ih igram na 1920x1200. CPU nije usko grlo, GPU bi mogao da bude ali se i on drži iznad svih očekivanja. A imam Steam i GOG igara koje na ovoj konfiguraciji mogu igrati još dve godine bez ikakvih problema, i to da skoro ništa drugo ne radim to vrijeme :)

Mene je više zezalo što mi je recimo Android Studio radio sporo mada je to dobrim dijelom do njega ali i do samo 4 GB RAM-a koje sam do nedavno imao, sad imam 8 GB pa sam dosta mirniji. Ovo sve u kombinaciji sa SSD-om je i dalje sasvim pristojna mašina pa zato ne žurim, ali ciljam na Skylake :), tamo negdje možda na jesen ili zimu, i to neki i5 pošto koliko sam vidio i7 je neisplativ za bilo šta osim neki 3D rendering, video obradu i slično.
 
kako su krenuli sa multithread-om i neoptimizacijom ko zna sta ce trebati sledece godine.
 
Ja sam se isto opredelio za cekanje Broadwell/Skylake-a, obzirom da gejming na Q9550 nije u opste los. Zadnje igre sto sam igrao, Alien Isolation, Shadow of Mordor, Dying Light, Dragon Age Inquisition... sasvim lepo rade na GTX760, medium-high podesavanja, 1200p. Naravno, ima tu par naslova gde je CPU usko grlo, poput Crysis 3, ali generalno gledano mislim da u Yorkiju ima dovoljno corbe da izgura narednih 7-8 meseci. Ali u svakom slucaju, cucemo sta Geralt kaze za koji mesec.
 
Ako ne juris preko 60 fps taj Q9550 ce sasvim dobro da tera. Samo ga clocknes i milina. Ja sam prelaskom sa Q6600 (3.2ghz) na 4690k (4.5ghz) video jedino poboljsanje da mogu preko 60 FPS da teram u vecini igara.
 
Evo baš sam danas gledao zauzeće u Tomb Raider 2013 na 1920x1200 sa većinom stvari na High ali bez antialiasinga i CPU je bio na 45-50%.
 
Ništa ne kažu o uticaju toga na Skylake.
 
Procitah na KitGuru da ce Intel morati da odlozi Broadwell procesore za godinu dana :/
link od teksta : http://www.kitguru.net/components/cpu/anton-shilov/intel-our-lead-over-the-rest-of-the-industry-is-extending/

Pogresno si shvatio, odnosilo se na to da su vec pomereni za godinu dana. Nije bas da su epski dobro napisali ali dobro. Posto je trebao da se pojavi pocetkom prosle godine.

Doduse odavno je bilo pod znakom pitanja da li ce biti broadwell desktop procesora (i koliko) ili ce jednostavno samo preskociti to, napraviti Broadwell-Y za laptopove, a za desktop resenja ici na skylake.
 
Poslednja izmena:
Aha, kontam sad :) Malo sam bio ispao iz toka pa me zacudilo da ih bas pomeraju za godinu dana :D Znaci Haski ima da gura jos dosta dugoo :D
 
Aha, kontam sad :) Malo sam bio ispao iz toka pa me zacudilo da ih bas pomeraju za godinu dana :D Znaci Haski ima da gura jos dosta dugoo :D

Ma nisu oni lepo napisali. I ovo naknadno sto su napisali da ce to pogoditi trziste ove godine takodje je zbunjujuce, jer se ne zna da li su mislili da nece biti prodaje ili da ce biti gomila novih procesora pa ce to uzdrmati trziste...
 
Dakle još uvek se ne zna tačno da li će se objave Broadwella K i Skylake-a poklopiti ili ne...vrlo vrlo neobična situacija, glasine su veoma konfuzne.

Nadam se da će se do aprila znati nešto više, jer se odranije šuška da je Broadwell K skoro pa spreman. Šta vi mislite ?
 
Jos prosle godine se znalo da broadwell-k nece do sredine 2015.
 
Broadwell K i E dolaze otprilike kada i mobilni skylake. S obzirom da se već 4-5 unapređenja baziraju više na potrošnji a manje na performansama, jasno je da intel pravi dobre poteze. A činjenica da Carrizo ide samo na mobilne platforme, kaže da je AMD konačno počeo da gleda šta radi konkurencija :D
 
Nazad
Vrh Dno