Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

genijalcin@23

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.06.2003
Poruke
4,414
Poena
440
ne pratim shitcoin/ove, ovaj cpu coin mi je slucajno zapao za oko, cini mi se zanimljivim. za sad samo 64bit sistemi, na linuxu cpu/ovi daju znatno bolje hashrate/ove.

kopam ga vec par dana, da li bi mi neko prodao koji novcic za btc? ili iznajmio neku cpu farmu?

:)

Još jednom da se napomene da ne šaljete novčiće direktno sa pula na berzu, jer vam neće nikada stići.

Claymore@Minergate

GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
NsGpuCNMiner.exe -o stratum+tcp://mro.pool.minergate.com:45560 -u mail_I_use_for_minergate -p password_I_use_for_minergate

Claymore@Windows 8.1

Every new Windows version has more and more paranoid security settings. For Windows 8.1 x64:

1. Make sure you are logged as admin. Create shortcut for NsCpuCNMiner64.exe on desktop.
2. Open shortcut properties, and specify command line parameters, for example:
NsCpuCNMiner64.exe -o stratum+tcp://mine.moneropool.org:80 -u [YourMoneroAddress] -p x
3. Press "Advanced" button, check "Run As Administrator". Also disable UAC and reboot (perhaps this step is not ncessary for your configuration).
4. Start shortcut, I get about 290 h/s on stock i7-4770 in Windows 8.1 x64.

Windows 64-bit binaries



Za one koji imaju monero novčanik napisao sam programčić u javi koji iz logfajla izdvaja prilive pa ih možete razgledati po mesecima ukoliko ste dovoljno često sinhronizovali novčanik.

Imam instaliranu JRE 8 update 31 ali verovatno radi i na starijim JVM.

Ako nije acosirana extenzija (ne startuje dvoklikom) možete startovati iz console sa:

java -jar swe.jar

P.S.

Otvarate simplewallet.log koji se nalazi gde i monero wallet.
 

Prilozi

  • swe.zip
    11.6 KB · Pregleda: 199
Poslednja izmena od urednika:
kopao sam ga od drugog dana
(tada se jos zvao bitmonero) nakon sto je izasao, pa sam prestao i vratio se na BCN(bytecoin) pool, jer je soliranje tesko islo. inace koin je prebrzo izbacen(u pocetku je imao 1 minut block time, sada hoce da ga stave na 2), cak nije bio najavljen u temi na btctaklku koja sluzi za tu namenu, samo ko je pratio BCN je mogao na vreme da sazna za njega. Cekam ovo da izadje https://bitcointalk.org/index.php?topic=577267.0 , dev je izgleda mnogo ozbiljniji i nece da pozuruje sam izlazak novcica dok sve ne istestira na testnetu. za sada se ne nazire gpu miner(sto je za pohvalu) za BCN i monero, dok ce HP izgleda imati malo drugaciji algotiam koliko sam pohvatao
 
hm, meni soliranje meni ide i dalje odlicno.

svaki dan pronadjem koji blok, samo treba strpljeenja. kopam na 4770k.

/..

neko me je pitao za uputstvo za kopanje. dakle, ima tamo windows binaries/a, pokrene se onaj deamon (bitmonerod), i onda se on poveze sa nodovoima da apdejtuje blockchain.

kada zavrsi u konzoli se kuca "save", da zapamti sve.

onda se pokrene simplewallet.exe, izabere se neka sifra i onda se kuca u konzoli novcanika "refresh".

kada zavrsi novcanik sa apdejtom ide "start_mining X" gde je X broj threadova.
 
hm, meni soliranje meni ide i dalje odlicno.

svaki dan pronadjem koji blok, samo treba strpljeenja. kopam na 4770k.

/..

neko me je pitao za uputstvo za kopanje. dakle, ima tamo windows binaries/a, pokrene se onaj deamon (bitmonerod), i onda se on poveze sa nodovoima da apdejtuje blockchain.

kada zavrsi u konzoli se kuca "save", da zapamti sve.

onda se pokrene simplewallet.exe, izabere se neka sifra i onda se kuca u konzoli novcanika "refresh".

kada zavrsi novcanik sa apdejtom ide "start_mining X" gde je X broj threadova.
Koliko se dobija novcica po bloku i koliki ti je hashrate?
 
je l si skinuo poslednji build?

za minera?

mislim da je ime fajla MRO Windows binaries. ta verzija daje nesto bolje rezultate.

za pool nemam pojma, verovatno ce uskoro nesto da izbace. ostavi ga da radi dva-tri dana, mislim da ce ti pronaci neki blok eventualno.
 
okej,ja cisto da uporedim...meni je 2h/s sa fx4300,znaci nema leba od soliranja. Hoce li biti nekog pool-a kao za bytecoin?

Recimo meni je miner za monero mnogo lošije radio nego na bytecoinu. Na bcn sam sa fx8320 imao 5.6hs sa 6 jezgara, sa 8t 7,4, dok je na moneru sa t6 3.4, ne znam u čemu je caka, tako da sam odustao posle par dana kada više nije nalazio blokove,a dif je tada bio manji. Jedino da probam taj novi build, al nervira me sto na linuxu ide duplo bolje :) Ovi sa minergatea će možda uvesti pool, a do tada iščekujem taj honeypenny i kopam bcn na pulu.

Edit: kada hoćete da ugasite miner u konzolu obavezno ukucajte "exit"

Edit2: BCN bi trebao 8.maja da izađe na berzu comkort.com , videćemo šta će biti, jer su cene na kvazi berzi bile fantastične.
 
Poslednja izmena:
Koliko mu treba da se poveže? Iako sam skinuo i blockchain i stavio ga gde treba, još uvek čekam na povezivanje na neki node.
 
Koliko mu treba da se poveže? Iako sam skinuo i blockchain i stavio ga gde treba, još uvek čekam na povezivanje na neki node.

Ono tamo na bct je blockchain od 30. aprila...tako da ces morati da cekas malo. Kad se sinhronizuje pisace ti zelenim slovima.
 
Evo šta se dešava: (tu je i skinuti blockchain)

mjpkxt.png


Međutim, sad je za trenutak pokušao "getblocks" i odustao. Dozvoljeno je u firewall-u (ono kad se prvi put pokreće).

Možda bi proradilo, ako bi neko zapakovao iz AppData, sve osim blockchain-a i walleta i okačio negde.
 
mozda bolje da sam skines od 0 blockchain, ja sam tako.

aj veceras cu da okacim blockchain negde, ako treba.

normalno je da te par adresa odbije, i tako to. ne mozes da apdejtujes novcanik dok ne skines ceo blockchain. izbacice ti on poruku u konzoli kada ga skine.



nasao jos jedan blok! :p

1233.png
 
Poslednja izmena:
Mislim da nije par adresa, svaka me odbije kao da sam gubav. Po ovome, u pitanju je timeout, odnosno kao da ništa ne postoji sa "druge" starne.

21bqfkh.png

Obrisao sve u AppData i ništa, i sve isto.
 
Ja sam imao taj problem, vedran82 na btc-talk :D Dok nisam skinuo ovaj novi build nije hteo da se sinhronizuje, sad je ok, cekam da zavrsi pa prebacujem 8350 sa Bytecoina na Monero :D
 
Ja sam uspeo da sihronizujem na jednom kucnom racunaru. Ali zato 280x ne daje vishe od 105 khs i to iz gui minera dok radi monero mining sa 4770k
 
Poslednja izmena:
Pa sto bi smanjivao. Bas zbog toga ne koristim cg miner da ne bi opadao hash rate. gui miner je jedini miner gde ne pada hash rate kada se radi cpu mining. Ali ovde ne znam sta je problem.
Masina je iz potpisa.
 
Ostavi makar jedan thread slobodan, pa probaj.
 
Poslednja izmena:
Nesto tu nije u redu, trebalo bi vise sa fx4300. Evo, 8350 na defaultu sa 7 threadova - 11.4 Hash, paralelno kopam i DRK na toj masini

EDIT: Sa 8 threadova 13.3 hash, ali onda je kopanje X11 skoro pa nemoguce
 
Poslednja izmena:
Nesto tu nije u redu, trebalo bi vise sa fx4300. Evo, 8350 na defaultu sa 7 threadova - 11.4 Hash, paralelno kopam i DRK na toj masini

EDIT: Sa 8 threadova 13.3 hash, ali onda je kopanje X11 skoro pa nemoguce

Jel to na linuxu imaš toliko?
 
Win 7 x64. Hashrate ide i do 14 kada ugasim sgminer.

I nadjoh blok od nocas, sta li znaci ovo unlocked balance?
 
Win 7 x64. Hashrate ide i do 14 kada ugasim sgminer.

I nadjoh blok od nocas, sta li znaci ovo unlocked balance?

To ti je kao confirmed i unconfirmed na pulu. Baš ti lepo šljaka, meni na win 8.1 x64 katastrofa, zato sam i odustao pre par nedelja. Ne znam da li ram igra neku ulogu.
 
Ne znam, imam 4GB na ovoj masini. Pretrpana i jedva radi. A imam 17.225xxxxxxxxx u balance i isto toliko u unlocked, nije mi jasno, je l' su to onda 2 bloka?
 
Nazad
Vrh Dno