Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

na windowsu ima nekih jos vecih problema, radi se na resavanju toga, trenutno samo na linuxu ali opet kao sto rekoh malo radi malo ne radi :D

mozes da saljes sa menjacnice direktno sebi na novcanik jer tebi stize nema veze sto nema payment id, nemoj da saljes sa menjacnice na menjacnicu.
 
Poslednja izmena:
O 'bem ti Win! Jednog dana ću da sednem za kevin komp i stavim taj Ubuntu i da ga "masterujem"!!!

Nego, je li i vi imate tako male isplate, jedva sam nagrebao 1.6 MRO za dva i po dana?
Probaću da solo kopam, pa šta bude...
 
Skini odavde matori:

https://drive.google.com/folderview?id=0B7RQILpPGrQbYnF2OTA4NklrWmc

E onda napravi ova dva:

1) start_pool_mining.bat

set /p var="Number of threads: "

set /a "x = 1"
:while1
if %x% leq %var% (
start start_simpleminer.bat
set /a "x = x + 1"
goto :while1
)

2) start_simpleminer.bat

:while1
simpleminer.exe --pool-addr=extremepool.org:7777 --login=address --pass 123
goto :while1

Pokrećeš broj jedan i ukucaš broj threadova koje želiš. I to ti je to...

E sad, ogradio se lik i rekao da ne zna koliko su dobici za koju arhtitekturu, ali kontam da nisi tako loše sreće... Mislim da imaš neki 6 core AMD...

EDIT: na extremepool.org imaš više portova. Meni izgleda najbolje radi 7777, kanda se moj matori CPU smatra high-end. Nešto je veći hashrate sa time portom, mada vidim da to utiče samo na starting diff.

imam Fx 8350,8320 Ali nece preko 20 h/s sa 7 jezgara

Skinuo sam jos juce taj miner (ovaj odavde)

miner.jpg
 
Dobici na moja dva A10, jesu oko 4x. Da se ne mučiš, evo opet.
 
verovatno si samo jednu instancu pokretao, pokreni 7-8
 
Je li imate onaj problem sa extremepool.org? Gubljenje konekcije itd.
 
Je li imate onaj problem sa extremepool.org? Gubljenje konekcije itd.
naravno :d , definitivno napustam monero dok se ne sredi situacija, nema sta puno da se izgubi, niti da se dobije. imam blokova koje sam nakupio pre mesec dana i to je to. ovo sa pulovima i minerima je teska smejurija.

edit: inace stavo sam BCN da kopa preko cpuminer-multi na minergate, savrseno radi. Imam 123 h/s sa t6, ali procesor maksimalno bude opterecen nekih 40%, pa padne recimo na 5% i tako u krug...., videcu da li se vise dobija od njihovog minera sa kojem imam ok 30 hs, ali je procesor tada stalno opterecen.
 
Poslednja izmena:
Užas... Izgubio sam dan, a trebalo je da učim... Drž' tamo, drž' ovamo...

Sada radi stabilno. Poveži se slobodno preko simpleminera. Fercera kako treba i 3 bloka u sat vremena su nađena. Kanda je trebalo 50 KH/s da se skupi da bi krenulo nizanje blokova kako treba.

EDIT: Ipak ne radi... Strašno! Ima da prsne, ako ovako nastavi. BCN je za ovo mama! Radi kako god da hoćeš da kopaš.
 
Užas... Izgubio sam dan, a trebalo je da učim... Drž' tamo, drž' ovamo...

Sada radi stabilno. Poveži se slobodno preko simpleminera. Fercera kako treba i 3 bloka u sat vremena su nađena. Kanda je trebalo 50 KH/s da se skupi da bi krenulo nizanje blokova kako treba.

EDIT: Ipak ne radi... Strašno! Ima da prsne, ako ovako nastavi. BCN je za ovo mama! Radi kako god da hoćeš da kopaš.
probaj da se nakacis na minergate pool preko cpuminer-multi, da vidis kako treba da radi :D
Kod:
./minerd -a cryptonight -o bcn.pool.minergate.com:5555 -u TvojaMejlAdresaZaMinergate -p SifraZaMinergate -t x
 
@ sam6333

Radi i ovaj kao satić, sa Holanđanima sam uvek imao sreće kod pool-ova: http://monerominers.com/#, ali džaba kad je ovaj što si ga pomenuo tek sad našao prvi blok... A ovi što sam ih ja predložio neće još ihahaj naći!

@ dzojstik

Ne mogu... Probao sam i MRO da kopam sa cpumulti, napravio .bat i izbaci mi Win crveno da mi fali neki LIBEAY32.dll, ali nisam hteo da vas davim i da pitam... Vidim nema ga na ovom linku u .zipu za download -
https://github.com/LucasJones/cpuminer-multi/releases ...
 
Imaš ga u cgminer-u, ali i tada neće raditi. :D
 
@ sam633

Misliš da nisam prob'o! :D

@ dzojstik

Hm... Možda se i pozabavim, ali pametno ti to. Stavio sam da se skida, a za dalje ću videti. :) Mada vidim da ima i nekih fixova za taj .dll.

Je li vi čitate kakvi postovi se pišu tamo na BCT, rađa se onaj bolesni community duh! Već smo svrgli DRK, pregazili BTC, kupili bazu na mesecu otprilike...
 
Ne mogu ni ja da prebacim 25H/s ni sa jednim minerom, sa FX8350, 7 instanci pokrenuto.
 
ovo jos malo stize drk
 
Last price 0.0079 , a nema ni normalan pul, ni gui novčanik,ni.... zamislite cenu kad se sve to lepo sredi. Ovu avanturu sa bcn i mro ćemo žestoko naplatiti :D
 
Ja sam još uvek skeptik, ne kažem da ne može lepu cenu da nabije, ali da je održi... Pojma nemam. Snaga mreže mi je vrlo, vrlo upitna - odakle? Mora biti da neka cpu-farma ili bot to radi, ako reši da dumpuje i da izvlači BTC ode cena...

Gde kopate? Ne mogu sa extremepool.org da se povežem...
 
Ma neće... :)
Evo i mene tamo. Radi samo tako. Otvorio sam 7 threadova. Za sad GPU koji kopa MAX padne jako, jako retko do 99%. Kanda sam se mogao tako provući od početka. Mrzelo me da probam, tako mi i treba... :p

EDIT: Fala na preporuci, probao sam. Ali ništa od minut-dva. No, ovde je hash-rate mnogo, mnogo stabilniji. Slobodno se prebaci. Izgleda da je kopanje osetljivo na razdaljinu više nego inače.
EDIT2: Nije naučna metoda, već odokativna, ali definitivno, više shareova daje.
 
Poslednja izmena:
Nalazi blokove kao blesav, sad. Osvetiće nam se to. :D

EDIT2: Nije naučna metoda, već odokativna, ali definitivno, više shareova daje.

Ili nam je velika lopata ili nam je posao previše lak. :D

Sad je na trenutak zastao, verovatno zbog isplate.
 
Poslednja izmena:
Ili nam je velika lopata ili nam je posao previše lak. :D

Haha!
Ćuti tu, da ga ne ureknemo! :D

Neka ga, vidim da i hash-rate poola raste. Čini mi se da je oko 50 KH/s bilo potrebno da exptremepool.org počne da nalazi blokove redovno, oko 2-3 na sat.
 
Monero i qvazar na minergejtu! Vreme da zaboravimo na ove šitpulove.
 
ja sam na ovom francuskom poolu, fino fercera.

prebacujem btc da kupim jos malo monera, uskoro ce biti vreme za kupovinu.

kad bude ovo stiglo na mintpal, bice haos.
 
nemojte se patiti sa tim levim pulovima. Jedini pravi je https://minergate.com , mozete paralelno kopati vise valuta,naravno uz deljenje hash rejta, ili jednu u fulu :D

edit: fx8320 100hs sa t6
edit2: uskoro i BCN na poloniex(citaj sutra)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno