Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

Mozda je malo nubovsko pitanje,ali jel kopate preko ovog simpleminer-a i kako? Ja sam pustio preko walleta onom komadnom start_mining sa 3 jezgra i dobijam 2h/s...
 
Ja kopam preko wallet-a tj. daemona, iz walleta komandom start_mining. Ne znam ni kako funkcionise taj simpleminer niti sam probao.
 
Ne znam, imam 4GB na ovoj masini. Pretrpana i jedva radi. A imam 17.225xxxxxxxxx u balance i isto toliko u unlocked, nije mi jasno, je l' su to onda 2 bloka?

Imam i ja 4 giga. Evo sad sa ovim novim minerom radi kako treba, eh da sam ga ranije našao. Mislim da je to jedan blok. Unlocked valjda znači da tu količinu možeš da koristiš, a u balance ukupno koliko imaš i confirmed i unconfirmed .
 
Imam i ja 4 giga. Evo sad sa ovim novim minerom radi kako treba, eh da sam ga ranije našao. Mislim da je to jedan blok. Unlocked valjda znači da tu količinu možeš da koristiš, a u balance ukupno koliko imaš i confirmed i unconfirmed .
Evo ga sad radi,to je bio problem imao sam stari miner,a bio ubedjen da sam skinuo zadnji. Uglavnom sad na 3 jezgra imam 4.5h/s sa fx4300,ako upalim 4. pada mi hashrate na cgmineru...
 
Ako je neko zainteresovan imam 98.000 BCN(bytecoin) da menja za Monero...neka posalje pm
 
Konacno drugi blok, 12 sati posle prvog... neka samo tako nastavi, 3 komada dnevno, meni dosta :D
 
Imamo li predstavu kakvu cenu mozemo ocekivati za ovaj novcic?

Inace, ovo je prvi cpu coin na kome mi veci hash daje FX nego i7 4770k, blago ali veci.
 
kopate li sa grafikama tamo gde su vam procesori na tim masinama?
Ja moram da ugasim 4 treda da bi kopao na 4770k a da ne pada hash rate na grafikama.
 
Poslednja izmena:
I na FX8350 i na G1610 dovoljno je jedno jezgro da ostavim slobodno i hash rate ne pada. Opet, kopam X11 a ne scrypt...
 
kopate li sa grafikama tamo gde su vam procesori na tim masinama?

Kopam, bez problema scrypt sa jednim thread-om slobodnim na dva komada A10 APU.

Ja moram da ugasim 4 treda da bi kopao na 4770k a da ne pada hash rate na grafikama.

Onda ti računar, verovatno "radi" nešto u pozadini. Ajde, jedan ili dva thread-a slobodno, ali 4 je previše. Jedino da pratiš Task Manager i vidiš šta ko i koliko "radi".
 
valja li nesto, od qubita sam se smorio pa i ne gledam ove cpu novcice
 
Ma ne radi nista.....
Evo sa 6 tredova kako izgleda.....

zzz.jpg
 
Sta znaci ovo?
16isi7m.png
 
Ma ne radi nista.....
Evo sa 6 tredova kako izgleda.....

Pogledajte prilog 141118

Jedino što mogu da zaključim, da postoji razlika između kopanja preko AMD i Intela. Kod Intel-a, (sudeći po tvojoj priči) jedan "thread" kopanja, zauzme gotovo celo jezgro procesora zajedno sa HT-om, tako da kad ostaviš samo jedan thread kopanja slobodan, i7 i dalje ne može da "diše" ili ovde nema nikakve koristi od HT-a. Kako bi oslobodio celo jedno jezgro za "disanje" od i7 (sa HT-om), moraš ugasiti dva thread-a kopanja. Zanimljivo, AMD-u je dovoljno ostaviti jedan thread kopanja neupotrebljen, da bi mogao da "diše", što je verovatno posledica modularne FX arhitekture, gde je jedan modul "skoro dva cela jezgra". Ovde CMT pobeđuje u odnosu na HT. Ovim, ne želim da kažem da je Intel gori ili da je AMD bolji ili obrnuto i slične "kurčevite" priče koje se vrte po forumu ovih dana. Valjda sam bio jasan. :D
 
evo, nije mi bilo mrsko, probao sam 4770k na defaultu na ubuntu 14.04 - > 13 h/s.

@mige
da pokaze hasrate u konzoli se kuca show_hr
 
Ugrabio nešta? Samo jedan blok od preksinoć. :/

Što se tvog problema tiče, biće ista situacija i kad ugasiš HT, moraćeš ostaviti jedno jezgro slobodno, odnosno jedan thread kopanja manje, umesto dva, jer si ugasio HT. Tako bi trebalo po nekoj logici. :D
 
Isplati li se sad ulaziti u ovu pricu, imam 20-ak fx-6300 na raspolaganju?
 
500 MRO placam 0.15 btc-a




nemojmo sad da pricamo da novcic ima problema, kad problema realno nema.

lepo se kopa, kod je ozbiljan, ideja (cryptonote) odlicna, ok ekipa stoji iza njega, transakcije instant, ime mu je odlicno, etc.
 
Poslednja izmena:
....ali ipak probaj, čisto da vidiš kako funkcioniše dok ne izađe nešto bolje ;-)

Hocu, da mi ne zuje u prazno procesori - kopao sam NoirShares dok nije izasao gpu miner. Mada, s' obzirom da 4770k dnevno nadje 2 bloka, pitanje je hocu li ista napraviti solo.
Ima li pool-a na vidiku?
 
Restartuj daemon.
 
Nazad
Vrh Dno