Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

@frowner na minergate. sloirao sam pocetkom aprila bcn i kasnije monero, nakupio sam tada blokova sa jednim fx8320. i bcn i mro sam solirao po jedno 3,4 dana, uglavnom 90% vremana cpu je kopao na minergejt pulu. pre par dana sam se konacno nakanuo(i sada ne mogu da prezalim sto nisam ranije) da instaliram vmware i stavim ubuntu. ~25-30hs sa 6 jezgara na minergejtu, dok je na win8.1 u pocetku bilo 4hs, posle sa novim minerom 8hs.
 
Poslednja izmena:
@sam633

Tako sam i mislio... :/

@ dzojstik

Da, skontao sam da ubuntu pruža više, ali nemam vremena sada da se bakćem sa njime. Tako mi i treba, godina sebi obećavam od kako ne igram igre da ću preći na linux i nikada da se nakanim...
 
Da li ste dumpovali monero po trenutnoj ceni ili se ocekuje neki skok? Nisam siguran koja bi bila neka realna cena ovog novcica i da li se isplati cekati.
 
Ja mislim, da i MNR i BCN idu gore polako... Čak nešto kontam da i nije loše što su ovako "low-profile". Dok širi auditorijum čuje za njih mi ćemo se nakopati, a i cena će se oblikovati. (Sad kad navali ceo forum. :D )

Mada meni ovaj BCN postaje sve zanimljiviji.

Ima li vesti o pool-u za MNR? Ne stižem ništa da proverim na BCT.
 
blokove čuvam, a ovo što iskopam na pulu dnevno dampujem. pul za mro je praktično gotov, još ga testiraju
 
2me8sg7.png


:happy:
 
I bilo je vreme! Stvarno nikad dočekati. :p

Je li proradio? Vidim statistika kaže da ima rudara...
 
Fala. Nastavljam sa BCN dotle.

Vidim da su danas oba malko skočila, iako je MNR i dalje u minusu u odnosu na onaj skok... No, BCN isto obećava, neko ga pazari relativno redovno. Volume isto ok sa obzirom da su malo poznati, BCN na oko 15, a MNR na 30 BTC-a.
 
Koliko kapne u 24 časa preko poola sa ovim diffom od 22? Ja još uvek na BCN-u... Nešto sam ga zavoleo i čak počeo da verujem u tu spiku. :D

Ali i njemu mreža jača... Usporili novčići.
 
Kopam već 15-tak sati, ništa nije kanulo. Komad-dva, sam skupio sigurno.
 
Imaš ovde sve gotovo. Samo promeni adresu, odnosno pool koji želiš.
 
Je li ima neki pool koji prikazuje novčiće?

I šta je sa walletom? Vidim da ima neki GUI wallet...

EDIT: Malo neozbiljno sve... Nikako da izmeni prvi post na BCT. Ni pool-ove nije izlistao... A cena, lepa na ovu neisplativost svega!
Neko čisti sve ordere na cryptonote za BCN, a i MRO.

EDIT2: Je li ima razlike u hashrateu između easyminera i monerod.exe (daemona)? Ne znam kakav je ovaj novi update od 11. 05. Ja sam ima neki od 8.5 monerod i davao je oko 8-9 sa 6 trheadova, a sada vidim da preko easyminera dobijam od 15-17 h/s
 
Poslednja izmena:
poolovi nisu jos 100% gotovi payment ne radi trenutno tako da.. pool je nasao 3-4 bloka do sada, uskoro ce izaci i optimizovani miner, neki ga vec sad koriste uglavno 4-5x ubrzanje
 
Sve je to OK, ali nešto mi sumnjivo...

Onaj wallet fajl koji kreira easyminer ne vidi simplewallet. Ne možete mu pristupiti preko njega, a to po svoj logici ne bi trebalo da je tako, sem, ako nešto ne propuštam? Niti pass kako promeniti?

Prećiću i ja na taj pool sa IP adresom, da se lakše pratimo. I sad kad probah kao da puca stalno...

EDIT: I sad sa easyminerom odjednom 4-5-6 H/s... WTF?
 
Poslednja izmena:
Ne radi na Win8. Pretpostavljam da neka biblioteka fali ili jednostavno ne radi.
 
Sad sam to hteo da postujem...

Probaću večeras kad se vratim, ako ne bude kasno. Diff ode lagano. Biće ovo teško za kopati. Ko je prodao, mislim da se zeznuo.
 
kako da prebacim na menjacnicu one koine sto sam kopao solo. Koja je komanda za slanje nisam gledao.
 
transfer transfer <mixin_count> <addr_1> <amount_1> [<addr_2> <amount_2> ... <addr_N> <amount_N>] [payment_id] - Transfer <amount_1>,... <amount_N> to <address_1>,... <address_N>, respectively. <mixin_count> is the number of transactions yours is indistinguishable from (from 0 to maximum available)

skini zadnji wallet koji ima payment id i onda ti je transfer 0 adresa amount payment id
 
meni se ne kopa nigde dok ne naprave krsten miner i wallet.
 
Ok sto se toga tice. Pustio sam i ja na kraju simpleminer. Na poolu imam normalni hash rate, ali u mineru imam ove cudne poruke....

simple.jpg

Jel i kod vas tako ?
 
Nazad
Vrh Dno