Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

Na kom pool-u kopate Monero ?

Kod mene poslednja 2 dana na Nanopool-u prikazuje average hash oko 500 Hs manje po rigu nego što prikazuje SRB Miner. Da li neko ima sličnu situaciju ?
 
kopa li neko sa ryzen cpu? clay 4.0 ne radi vise. ako neko kopa koji miner koristi?
 
Za CPU mining se uglavnom koristi XMRig i XMR-Stak.
 
Na koji wallet uglavnom kopate? Koliko vas kopa direktno na bittrex, da li je to provereno i pouzdano, da ne blokiraju account?
Ledger sad vidim i dalje izgleda ne podržava xmr a nešto se pričalo odavno da će biti uvršten. Zvanični gui wallet nisam još probao ali cimao sam se sa takvim rešenjima za neke šitkoine i to smara mnogo, treba poseban kompjuter samo za te stvari pa stalno sinhronizacije koje traju nekad čitavu večnost (noć) ili bude nekih problema, zauzimaju veliki prostor na hard disku itd.
Još uvek koristim onaj online mymonero wallet ali je to baš nebezbedno pa bih prebacio na bittrex ako to provereno radi.
 
Na koji wallet uglavnom kopate? Koliko vas kopa direktno na bittrex, da li je to provereno i pouzdano, da ne blokiraju account?
Ledger sad vidim i dalje izgleda ne podržava xmr a nešto se pričalo odavno da će biti uvršten. Zvanični gui wallet nisam još probao ali cimao sam se sa takvim rešenjima za neke šitkoine i to smara mnogo, treba poseban kompjuter samo za te stvari pa stalno sinhronizacije koje traju nekad čitavu večnost (noć) ili bude nekih problema, zauzimaju veliki prostor na hard disku itd.
Još uvek koristim onaj online mymonero wallet ali je to baš nebezbedno pa bih prebacio na bittrex ako to provereno radi.
Pa ne moras za gui ili cli wallet da koristis full node pa da ti skida cijeli 50+gb nego imas opciju remote node :)


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Aj probaću, samo da sredim laptop pa da bude on za te stvari, pogubio sam se više sa silnim walletima ključevima i usb-ovima... Samo da ne koristim više onaj online nesigurni wallet, jedna briga manje.

Ali pitanje za bittrex i dalje stoji, ako neko kopa duže vreme tamo bez problema neka javi da je to provereno i pouzdano.
 
Zasto cn v8 trosi skoro 30% vise od cn heavy zna li ko ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Trosi ko djavo stvarno, i meni je bilo cudno da vuce gore nego heavy, a toliko je nekako tezak i po grafike i po cpu da imam utisak kao da sve stenje i skripi...ovde je takav stepen habanja opreme da zaista ne moze da se nadje racunica pa sve da je dzabe struja, pojede amortizacija sve...

Jedino neki neizlistani cn v8 koin hvatati dok je mali diff ali i to ide sve teze..treba li reci i ono-pritom je stanje SUPER kakvo ce biti :-D
 
Nazalost ja sam govorio jos pocetkom godine (neki ce sad reci samo da sam pogodio ali ajde nek bude i tako) da nas ceka period potpune neisplativosti mininga, sad smo u nekoj fazi gdje oni koji imaju povoljniju struju ili Nvidia kartice imaju jos kakvu takvu isplativost, medjutim cijenim/prognoziram (opet ce mnogi reci samo nagadjam) da ce tokom cijele 2019g biti takvo stanje da se nece nikome isplatiti mining takvo je bilo stanje 2015 mislim da jos nismo dosli do te tacke potpune neisplativosti ali smo jako blizu tokom 2019g definitivno ocekujem taj scenario.

Kad budu kartice po 80-100€ kao 2015 kad su se tada vrhunske mining karte HD 7950/70 prodavale po toj cijeni vjerujem da ce to biti pravi znak apsulutne neisplativosti. Tek kad sve to prodje ljudi dadnu karte po nekim mizernim cijenama i potpuno se razocaraju u mining tek tad moguce da nastupi ili da se rodi neki novi coin/algoritam kao sto je Etherum/Ethash.
 
@ goldi
Hoces da kazes i tek se tad rodi neki novi ETH... :)
 
Možda se novi ETH i pojavi ali nikad u tim poredjenjima ne propuštam napomenuti da je mnogima ovde bilo moguće preziveti do ETH-a zahvaljujući jednom jedinom i neponovljivom - Cointelectu, a ta legenda teško da ce se ponoviti u bilo kojoj formi. :)
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje mislim, da se ništa ne može meriti sa scrypt-om. :)
 
po potrosnji struje??? ;)
 
Pa sad nesto se ne sjecam koliko je dugo trajalo kopanje scrypt coina bila je vrhunska isplativost cak mislim da je za neki 45 dana u udarnom onom periodu otplacivala se oprema sad tacno koji je period ne mogu se sjetiti, ali mislim da ETH duze traje od kopanja scrypta mislim duze nas hranio.

@magny cointelect nije dugo trajao mozda 3-4 mjeseca ali nakon njega usli smo u jako los period to je mislim od januara 2015-pred kraj godine tad je vec krenuo ETH ali ta 2015 godina je meni najteza bila.
 
Ako se secate Vert-coina, to je vise vuklo struje i od scrypt-a...
 
Izgleda da je nesto ponovo zajahalo XMR:

xmr.jpg

Lepo su prilikom zadnjeg forka trebali da ociste FPGA i ostale masine ali...
 
Vjerovatno rigovi koji su do juče kopali Ethereum, mada nisu zanemarljivi ni maliciozni programi koji ubace Monero miner.
 
a to da. posle forka ce biti drugacije valjda. fork bese sad uskoro u martu?
 
Xmrig je odlican miner. Uvek je maltene prvi i kod optimizacija i poboljsanja.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Xmrig je odlican miner. Uvek je maltene prvi i kod optimizacija i poboljsanja.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Za xmr i ostale cn odlican je i srb. Imao sam najveci hash s njim dok sam bio na cn.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Za xmr i ostale cn odlican je i srb. Imao sam najveci hash s njim dok sam bio na cn.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Dobar je svakako i srb, ali nekako sticem utisak da xmrig prvi odradi nesto novo pa onda ostali.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
http://xmr.noctism.com/

Jesmo izabrali novi miner???
SRB je pripremio miner za Cryptonight R
XMRig negde sam procitao takodje
TeamRedMiner najavljuje do forka podrsku za Cryptonight R ali sam malopre pogledao i jos uvek nista...
Ima neko jos neka saznanja vezano za buduci HF???
 
Sutra bi trebalo da dođe do hard forka. XMR-Stak je takođe ažuriran za Cryptonight R.
 
Nazad
Vrh Dno