Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

Imam dva pitanja ako neko zna,
Zašto u zvaničnom monero walletu ne postoji payment ID opcija da se upiše, ili ja nigde ne vidim?
I zašto je Bittrex smeće i i dalje koristi to arhaično rešenje umesto integrisanih adresa?
Kako ja uopšte da izvedem tu najosnovniju funkciju i pošaljem monero sa walleta na Bittrex?
 
Imam dva pitanja ako neko zna,
Zašto u zvaničnom monero walletu ne postoji payment ID opcija da se upiše, ili ja nigde ne vidim?
I zašto je Bittrex smeće i i dalje koristi to arhaično rešenje umesto integrisanih adresa?
Kako ja uopšte da izvedem tu najosnovniju funkciju i pošaljem monero sa walleta na Bittrex?

Bre rodjo sve je tu prosto nego ti nisi razumeo, payment ID sluzi posto Bittrex ima jedan XMR wallet i to je ona prvi broj, ti na taj Bittrexov wallet posaljes novcice ali onda menjacnica ne zna kome da ih dodeli i ona u produzetku stoji paymen ID da bi znali kome da novcice dodaju na stanje... Sta ti tu nije jasno ???
E sad kako da posaljes sa XMR walleta, pa moras u svakom slucaju da upises i payment ID inace nece leci na tvoj acc na Bittrex...
 
Poslednja izmena:
Imam dva pitanja ako neko zna,
Zašto u zvaničnom monero walletu ne postoji payment ID opcija da se upiše, ili ja nigde ne vidim?
I zašto je Bittrex smeće i i dalje koristi to arhaično rešenje umesto integrisanih adresa?
Kako ja uopšte da izvedem tu najosnovniju funkciju i pošaljem monero sa walleta na Bittrex?
A brate i ja se borim s tim pa saljem na neki online wallet jer na obicni ne mogu da nadjem dje ide ono payment id...

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Alczaty, našao sam, mora da se uđe u opcije pa da se tamo omoguće payment ID tek onda će se pojaviti ta mogućnost pri slanju :whip:

Bre rodjo sve je tu prosto nego ti nisi razumeo, payment ID sluzi posto Bittrex ima jedan XMR wallet i to je ona prvi broj, ti na taj Bittrexov wallet posaljes novcice ali onda menjacnica ne zna kome da ih dodeli i ona u produzetku stoji paymen ID da bi znali kome da novcice dodaju na stanje... Sta ti tu nije jasno ???
E sad kako da posaljes sa XMR walleta, pa moras u svakom slucaju da upises i payment ID inace nece leci na tvoj acc na Bittrex...

Razumeo sam ja sve i znam dobro šta je payment ID, kako funkcioniše.. nisam od juče u ovome, nego ti pričaš a ne znaš kako u praksi stoje stvari.
Po meni ovako esencijalna stvar, zbog koje možeš da ostaneš bez sredstava mora da bude default u walletu pa tek opciono ko želi nek sakrije ako mu smeta jer je obsolete kako piše u walletu (rolleyes smajli) očigledno nije obsolete čim bittrex i dalje to koristi.

XMR.png
 
E pa onda se nismo razumeli... Ja do duse nisam odavno koristio nikakav XMR novcanik mada mi se cini da je ranije postojala opcija payment ID, vec sve sto se nakopa ide pravo na Bittrex...
 
Jeste postojala al ne znam od koje nove verzije su sakrili...
Hvala za info !

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ja verujem da dan obračuna sa Monerom nije daleko. Imam nešto malo što sam iskopao s namerom da jednog dana potrošim na rekreativnu hemiju :D, ali pošto vidim da od toga izgleda nema ništa, ako nekom treba, nek mi se javi da mu dam. Primam u zamenu drugi kripto, Steam ključeve ili store kredit, tako nešto. Ne registruje mi se po menjačnicama za siću.
 
Poslednja izmena:
Da li se iplati uopste kopanje monera sada,ja sam kopao ranije pa nisam jedno duze vreme pa reko da pitam,ili bilo koji coin da se kopa ako ne monero,hvala
 
Da li se iplati uopste kopanje monera sada,ja sam kopao ranije pa nisam jedno duze vreme pa reko da pitam,ili bilo koji coin da se kopa ako ne monero,hvala

Ja kopam XMR, meni je bolja matematika jer kad kopam ETH ulazim na svim strujomerima u crvenu zonu jer je veca potrosnja....
 
Meni na monero neznatno manja potrosnja, a vise daje eth.
Monero je manje vukao na cn v7.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
I sad vuce 120W/h manje po rigu od 7 kartice...
Ako to sve uvuces u crvenu zonu ono ispadne 720h*120W= 86.4Kw vise... 86.4X16.94(prosecna cena struje u crvenoj zoni sa PDV i akcizom)= 1463din.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kopao sa vega 64,XFX bacale 2100 sa 130w i bile skoro pa necujne iako su turbine pa prestao jer nije moglo ni struju da pokrije pa reko ako se pomerilo da malo se aktiviram :D
 
Monero rudarenje proizvodi daleko manje zagrevanja i buke nego ETH, nije čak ni blizu. Sad, daleko je jeftiniji nego ETH, ali možeš da ga kopaš na čemu god hoćeš, ja sam ga kopao na staroj GeForce 750Ti koja mi je stajala u fioci dok se nisam dosetio da mi ploča ima još jedan slot za grafičku koji zvrji prazan. Monero se uglavnom kopa na tuđem hardveru, pa potrošnja i nije glavna stavka. :d

Samo da se nikad ne vrati manija rudarenja, navikli smo da možemo da kupujemo grafičke karte.
 
Ja nisam nikad prestao da kopam....
Bas bih voleo da se vrati vreme kupovanja hardwera...
PS
Posle zadnjeg FORKA XMR nebi trebalo da se kopa nekakvim virusima , snaga FPGA masina je redukovana te je nekako uveden redu u Monero mining...
 
I na kraju moze li se otplatiti struja ,ili kopas pa cekas bolja vremena :D
 
I na kraju moze li se otplatiti struja ,ili kopas pa cekas bolja vremena :D

isplati se , od prilike od zarade pola otpada na struju ako ne ides u crvenu zonu... Takvu isplativost mislim da trenutno za AMD ni jedan novcic nema...
 
Onda mora da opicim po trazenju vege jer sam moje odavna prodao,trebalo para *mjau**mjau**mjau* :D

Zanimam me Vi koji kopate vegama koje su najbolje za to,ja sam imao XFX kao sto sam napomenuo i bile su odlicne e sad mozda ima boljih.Pominja se Ares 56 ali to je nabildovana i sigurno trosi dosta,ipak bih iso na 64 al koje ,hvala
 
Poslednja izmena:
E pa zavisi od uslova, ja sam naveo da sa ETH-om idem u crvenu zonu i to menja matematiku u korenu...
 
Vege kidaju na moneru. Mislim da nemaju konkurenciju.
 
^
Gledaj 4X RX550 , trosi oko 90W i baca 2000 + Kh/s... Tako da je odnos Kh/W u njihovu korist svakako... Ja imam jedan rig od 12 X RX550 koji baca 6300kh i trosi ~450w...
 
Poslednja izmena:
^
To je 40w manje od vegu 64 sto nije malo,jedino sto vise kartice pa vise cimanja oko podesavanja i ostalog....

Hmmm,ali vamo 12 kartica trose ko 3 vege,nesto tu nije racunica kako treba ili ja gresim ...?
 
Poslednja izmena:
Ako me secanje dobro sluzi, ranije sam pravio matematiku sa tim slabijim i jeftinijim kartama, i definitivno top prica za CN algo su bile rx560. Mala potrosnja a super hash je bio.

Samo tad vege nisu bile prisutne.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ih zovem pcelice, najbolja fora je kad ih pustis ti zaboravis, jedino ako se desi da nestane struja:

550.jpg

~450W u zavisnosti od RPM ventova koji ovde verovali ili ne imaju znacajan udeo u potrosnji struje... :)
 
Poslednja izmena:
Ja ih zovem pcelice, najbolja fora je kad ih pustis ti zaboravis, jedino ako se desi da nestane struja:

Pogledajte prilog 270499

~450W u zavisnosti od RPM ventova koji ovde verovali ili ne imaju znacajan udeo u potrosnji struje... :)
Da nisi peobao teamredminer za cn ? Mislim da je brzi,barem je meni bio na linuxu kad sam ga uporedjivao sa ovim drugim :)

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Puknes ih na linux i teamredminer i vozi

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno