Šta je novo?

pozdrav ljudi, potrebna mi je pomoc

sak3

Poštovan
Učlanjen(a)
25.04.2014
Poruke
19
Poena
54
zeleo bih da promenim kuciste kompa sa odgovarajucim protokom vazduha i gde mogu da mi stanu sledece komponente:
MB: MSI 990FXA-GD65
CPU: AMD FX-9370
CPU Fan: CM Hyper 212EVO
GPU: MSI 7950 OC BE
RAM: 8GB DDR3 @ 1600Mhz
HDD: Samsung SSD 120GB i jos 1 HDD 500gb, ne znam marku
PSU: Chieftec 600W
zeleo bih "dobar" protok vazduha radi odrzavanja normalnih temperatura komponenti. nisam nista overklokovao, a komp je vecinom za gaming namenjen (Battlefield 3, Battlefield 4 MP)
"ciljao" sam na nesto ovako (http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001803), a ako imate neki bolji predlog, pomozite, hvala unapred :)
 
U toj klasi,recimo
http://www.nzxt.com/product/detail/34-phantom
Ili
http://www.coolermaster.com/case/full-tower/haf-x/
 
Arc Midi R2
 
A jesi li razmisljao o nekom malo lepsem i jednostavnijem za oko i estetiku na stolu i sobi tipa Fractal Design Define R4??
 
Bez dileme FD R4.....kvalitet, funkcionalnost, prostranost, provetrenost, zvucna izolacija........thermaltake mu nije ni prineti
 
Koliki ti je budzet za kuciste ? Ja bih dao predlog za FD R4 ili Cooler Master Trooper ili Stryker ( Stryker je u beloj boji i dolazi sa prozorom, ostalo je sve isto ) :)
 
budzet, oko 120e, eventualno ako mi se neko bas bas svidi, dodao bih jos..
 
Definitivno,ako ne insistiras na gaymerskom izgledu, fractal r4 ili cooler master silencio 65x...
 
nisam bas zainteresovan da bude "kičasto" ali ono, ako mi R4 daje isti airflow kao i ovaj Overseer RX-I, uzeo bih R4 jer je lepse kuciste..
a na ovom Overseer-u, moguce je namontirati 4x200mm dok su na ovom moguci "samo" od 140mm. Koliko bih "izgubio" sto se tice protoka vazduha ako bih umesto 4x200mm kupio R4 i stavio ove od 140mm?
 
Ja sam se dvoumio između cm haf xm i define r4 i uzimam u ponedeljak ili utorak haf. Iako mi je fractal lepše kućište haf je ipak dosta bolje.
 
Na R4 imas mesta za 7 ventilatora od 140mm, sto pruza mogucnost da napravis pravu vetrometinu u kucistu. Za konfiguraciju koju ti imas i, s obzirom da si naveo da ne zelis nista da clockujes, sasvim su ti dovoljna tri ventilatora - dva napred koji ubacuju vazduh spolja i jedan sa zadnje strane koji izduvava topao vazduh napolje, da bi imao optimalne temeperature komponenti. Eventualno da ubacis jos jedan sa donje strane pored napajanja da ubacuje jos svezeg vazduha, ali zaista mislim da nije neophodan. Ne znam da li si imao prilike da vidis ovo kuciste "uzivo", ali ako nisi otidji do neke prodavnice, pogledaj i ovo i neka druga kucista koja se ovde preporucuju pa sam odluci. Mislim da ce ti tada postati jasno zasto se to kuciste toliko izdvaja od konkurencije.
 
Ja na kraju uzeo Fractal Design Define R2 XL, kućište je brutalno! :D
I teško 20kg :p
 
Da R4 je vrhunsko za te pare, ne samo da je kvalitet izrade odlican, vec ima i dobru zvucnu izolaciju, solidan protok vazduha i jos dobije i prozorce sa strane. Kud ces vise :d
 
Veće je i dobijaš 2 venta od 200mm.
Ali ako bi dao 12 300 za haf, dodaj još 700 za fractal r2 xl, ja sam oduševljen kako je kućište moćno :)
 
Pa R2 XL je apsolutno isto kao i R4 samo sto je vece tj. Big tower.......Isto mislim i za haf.....samo je vece ali ne vidim da je po bilo kom parametru kvalitativno ispred R4
 
Pa veće je, dovoljna prednost.
 
pricamo o kvantitetu ili kvalitetu? Uostalom, jako je malo konfiguracija koje ne mozes spakovati u R4
 
posle mnooogo pregledanih unboxing snimaka, narucio sam haf xm, deluje mi kao da ce mi zadovoljiti potrebe narednih par godina (ukoliko budem uzimao i vodeno hladjenje itd)
lepi su mi ovi fractal design ali eto..
sad bi mi trebala pomoc oko postavljanja kulera i protoka vazduha kroz kuciste:
1. cdn.pcper.com/files/imagecache/article_max_width/news/2012-01-17/NZXT_Switch_810.png
2. http://mygaming.co.za/news/wp-content/uploads/Coolermaster_HAF_X_airflow_748368706.jpg
3. http://img839.imageshack.us/img839/5365/computer02b.png
koje je po vama najbolje?
ili imate neku drugaciju ideju a da je funkcionalnija?
 
Poslednja izmena:
Ja stavljam kao na tvojoj prvoj slici.
 
Prva slika ce da radi posao extra. Ja kad sam bio uklonio donji 120mm vent koji duva na grafiku od napred, porasla temp za 6C. Prva slika je def najbolja opcija, a imaces i opciju montiranja ventova sa strane :)
 
Imam kuciste smart box P196 koje nije nesto posebno, pri tom sam uzeo novo napajanje chieftec gps 700a8, pa sam hteo da pitam da li je bolje da drzim kuciste otvoreno da toplota odlazi lakse kako napajanje ne bi vuklo sav vazduh napolje i pri tom se grejalo vise nego sto treba ili da bude zatvoreno ali da stavim jedan ventilator (ne znam da li se isplati na ovo kuciste i da li ce pomoci). Primetio sam da kad je otvorena strana kucista napajanje se skoro i ne greje kad igram igrice . Ne bih da skracujem zivotni vek napajanja samo zbog zagrevanja :p

Kuciste.jpg
 
Sto se ne bi isplatilo, bar je vent jeftin. Ako mogu da stanu i 2 - jedan spreda da duva, drugi pozadi da izbacuje, to bi bilo jos bolje. Jako je tesno to kuciste, 1 vent je obavezan.
 
Nazad
Vrh Dno