Šta je novo?

amd athlon 64 x2 4000+

milan76

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
24.04.2014
Poruke
48
Poena
54
maticna ploca-m2n green
ram-ddr2 kingston 1gb 400 i ddr2 kingston 1gb 333
graficku-6450
napajanje-400w
procesor iz naslova sam klokovao na 2.6ghz to jest 249*10.5 ht mnocilac spustio na 4 i u cpu-z pokazuje 997 ram sam spustio na 533 i u cpu-z mi pokazuje 327 voltazu procesora sam podigao na 1.35v i u prime mi je nestabilan tacnije jedno jezgro prestaje sa radom i pise mi error rounding was 0.5 expected less than 0.4 molim vas da mi neko pomogne ovo mi je prvi put da klokujem procesor nebih da ga sprzim
 
Vrati to na default.
Pogledaj preporucene latencije i voltazu za memorije.
Pogledaj u AIDA 64 latencije za memorije.
Mnozilac ne diraj, ostavi ga na 10.5(auto).
Iskljuci u biosu cool and quiet.
FBS stavi na 240 pa 250,260 (mislim da 260 je dovoljno) ovo radis u koracima.
Latencije moras rucno da podesis na 6-6-6-18 a napon na 1.9v za memorije.
Memorije stavi na 677mhz(kada podizes FBS i te vrednosti ce ici gore)
HT na 8x i NB na 1600mhz (tako da ti kod OC ne predje 2000)
Podignes malo napon za CPU i NB i probas u prime min 1 sat (pratis temperature)
Za tvoj proc gledaj da ne predje 70 stepeni u prime testu.
 
Hvala na odgovoru ja sam iskljkucio cool'n'quit i voltazu memorije stavio na 1.8 v i sada mi prime radi.Radio je 9 sati u prime i temperatura najvisa zabelezena je 71 c
 
Na granici je za throttling, ali to je sinteticki test u igrama i normalnom
radu nece nikada ici toliko.
 
MNOGO TOGA MI NIJE JASNO

u battlefield 3 mi laguje na low i zelim jos da ga klokujem ako je u procesoru problem ali da li ce mu to mnogo smanjiti zivotni vek .
zelim da ga jos klokujem praticu tvoja uputstava i reci cu ti sta mi i kako radi

Vrati to na default.- sada radi dobro pa necu
Pogledaj preporucene latencije i voltazu za memorije.- preporucena voltaza je 1.8v jer mi je ponudjena ona i 1.9v trenutne latencije su mi 5-6-6-18 ako je to ovo memory timings
Pogledaj u AIDA 64 latencije za memorije.- 5-6-6-18 trenutno
Mnozilac ne diraj, ostavi ga na 10.5(auto).- pomerio sam ga sa auto na 10.5
Iskljuci u biosu cool and quiet.- iskljucio
FBS stavi na 240 pa 250,260 (mislim da 260 je dovoljno) ovo radis u koracima.-jel moze vise ako stavim kuler sa quad-core onaj sto ide i na fx6300 i stavim termalnu pastu
Latencije moras rucno da podesis na 6-6-6-18 a napon na 1.9v za memorije. hocu ali da li se onda i memorija klokuje
Memorije stavi na 677mhz(kada podizes FBS i te vrednosti ce ici gore) trenutno je na 533 i pise mi u cpu-z da radi na 327 a jedna memorija mi radi na 333 (ddr2 667) zar joj to nece smetati
HT na 8x i NB na 1600mhz (tako da ti kod OC ne predje 2000) - ovo bas nerazumem pa meni je na 800 ht tj na 4 tako da 249 x4=996 tako treba da bude i sta je NB
Podignes malo napon za CPU i NB i probas u prime min 1 sat (pratis temperature) cpu napon nece preko 1.35v jel treba da se otkljuca negde a nb neznam sta je
Za tvoj proc gledaj da ne predje 70 stepeni u prime testu. u igri ne prelazi 60

samo mi odgovori na ovo.HVALA
 
Poslednja izmena:
IMG_20140828_195352.jpg ljudi sta je ovo.Ugasio sam komp da se odmori malo jer je radio par dana bez prestanka i kad sam ga upalio cuo se beep a ventilatori su radili dok je ekran bio crn i ja podignem baterijju biosa mislio sam da je do overclocka medjutim opet isto.Pogledam dal je sve lepo prikljuceno za svaki slucaj sve izvadim i stavim i opet se cuje beep a ventilatori rade a ekran crn.Ja promenim grafu i vidim pokrece ga ima sliku i kad je trebala da se pojavi ona zastava windowsa ovo iskoci sta je sad otislo.
 
Vjerovatno grafa otisla u vjecna lovista. Provjeri na uputstvo od maticne sta znaci koji beep.
 
ali kako na obe nece da pokrene windows jos nes je otislo
 
Koja ti je ta druga graficka?
Taj beep je post ako je samo jedan, to bi na toj ploci trebao da cujes i pre.
 
Poslednja izmena:
na kompu je bila 8800gts 512 mb i na njoj nije hteo da daje sliku a na ovoj 6450 se pojavi ono sareno
 
Pokusava da podigne sistem sa nvidia drajverima na HD 6450 :D
Koje napajanje imas?
 
600w lc power a kako da sad dignem sistem na tom kompu sta da radim
 
sta da radim kad mi je ondkva slika kako sad da oborim sistem
 
Da ti nije ispao 6-pinski kabal sa te 8800, mozda je graficka ispravna.
Probaj sada da izvadis bateriju sa ploce, pa pritisni par puta start dugme na prazno.
vrati bateriju pa probaj da li ce da proradi.
 
Graficka definitivno neradi a sistem ne mogu da pokrenem u safe modu jer uopste ne moze da dodje do tog dela kad pita u kom rezimu da ga pokrene.Posle onog dela gde pokazuje koja je maticna slika postaje onako sarena jedino st mogu je da nesto uradim u biosu
 
Izvadi jednu memoriju, probaj ako je isto vrati tu izvadi drugu.
 
Sa ATI.
 
Nazad
Vrh Dno