Šta je novo?

Rise of the Tomb Raider

Ko je uzivao blago njemu, ja nisam jer sam ocekivao mozda i previse od igre, ko zna, jednostavno nisam nasao u cemu bih? Rado bih da cujem vase utiske u cemu ste izivali igrajuci poslednji Tomb Raider?

igra je skoro na svim poljima bila odlicna, veoma optimizovana i prijatna za igranje, glatkoca kretanja i animacije, kvalitetan i raznolik gameplay, dobro napucavanje, odlican dizajn mapa, odlicno uradjen lik Lare, duga i zanimljiva kampanja... zaokret u zanru, survival akcija, osvezenje u odnosu na prosle delove...
mada i ona top down view pucacina pre ove je bila dobra, Guardian of Light se bese zove...
eto to su mi prve asocijacije...
 
Gameplay nije toliko raznolik bio, opali konopac, shoot and loot, opali konopac, repeat.

Puzzle, grobnice i istrazivanje koje su bile primarni focus ranijih TR igara (TR 2, 3, 4) su totalno zanemarene do te mere, da nasha draga Lara Croft koja je kao mladjani arheolog posetila preko 80+ arheoloshkih nalazishta ( Karnak, Piramide u Gizi, Dolinu kraljeva, Kineski Zid, Aleksandriju itd, ceo spisak ovde: http://www.wikiraider.com/index.php/Locations#Africa) ulazi u prvi tomb u najnovijem delu i govori "I hate tombs". Sramota.

Takodje onaj feature kada stisnesh dugme pa ti pokaze put kojim treba da idesh je takodje glupost teshka. Ali naravno primarni focus je na casual igrachima, koji su navikli na ta sranja i na waypoint teleport iz Skyrima.

Ja i dalje tvrdim da je ovaj zadnji Tomb Raider shamarchina svakom pravom TR fanu (mislim na t2, t3, t4 a i ovi posle se nisu neshto pokazali) i da je igra otishla u totalno drugi pravac. Taj open world ako takodje dodaju ne verujem da ce neku veliku razliku napraviti ali videcemo.

Bitno je da su napravili proboj na polju fizike kose ako nishta.
 
ovaj zadnji TR nije ni pravljen da uveseli fanove serijala... nisu oni vama nista duzni...
hteli su nesto drugacije, i ja sam zeleo nesto drugacije i to sam i dobio...

ali ne bi imao nista protiv da i nekad u buducnosti naprave deo u duhu tih prvih TR-ova...
 
Ova prica je 100 puta ispricana u TR 2013 temi. Move on...
 
Ova prica je 100 puta ispricana u TR 2013 temi. Move on...

kao sto sam i mislio, bez argumenata ali tebi se igra svidja i to je bas lepo...vidis ja mislim da je krs a razlika je sto i kazem zasto je krs a ti ne...zamalo si kao kellhus...otvarate fun teme u kojem masete repicem na sve sto vam servira bez ikakve kriticke moci rasudjivanja...na kraju i ovakva igra kojoj je najveci domet sto je ispala u najboljem sluaju prosecna igra ako bas hocu da zazmurim na gomilu suvisnih stavri ti proglasavas super igrom jer tebi se svidja...Ispada da vam je ovo mesto na forumu fun pit za igre koje vam se svidjaju a ne obazirete se da mozda i nije bas sve tako...jednostavno otvarate teme u kojima se lepo druzite oni kojima se svidja a o igrama malo sta imate da kazete a da ima neki nivo...
 
Poslednja izmena:
igra je skoro na svim poljima bila odlicna, veoma optimizovana i prijatna za igranje, glatkoca kretanja i animacije, kvalitetan i raznolik gameplay, dobro napucavanje, odlican dizajn mapa, odlicno uradjen lik Lare, duga i zanimljiva kampanja... zaokret u zanru, survival akcija, osvezenje u odnosu na prosle delove...
mada i ona top down view pucacina pre ove je bila dobra, Guardian of Light se bese zove...
eto to su mi prve asocijacije...

sta da ti kazem na ovo?
veoma prijatna, optimizovana, glatkoca kretanja i animacije i ono sto me obara>kvalitetan i raznolik gameplay...no comment!
Bolje da kao i Emix napises posteno> meni se svidja i tacka!
 
Poslednja izmena:
ne razumem sta ti tacno smeta, izgleda da si samo onako trazio da ti ljudi kazu svoje misljenje, a da cenis samo svoje...
da znam onda sledeci put da ne tracim vreme na tebe, kad ocigledno samo trolujes...
 
Misljenje sam trazio da bi o njemu raspravljali ali o cemu da raspravljam kada je po tebi gameplay kvalitetan i raznolik :zgran:. Gameplay postoji ako utice na igru a ne ako ga kao ima ali niko ne zna zasto je on tu?. Ima ga da bi se zvalo da ga kao ima ali ne utice na igru osim sto smara...cemu sve one gluposti sa budzenjem kad to realno ne donosi nista objasni mi...jel poenta da bude lepo ili je poenta da nekom ko nikada nije igrao rpg pruzi info kako bi mogao da izgleda neki pravi rpg u kojem sve to ima smisla. Ne tzražim ja da Lara izgleda kao nekada niti da prethodni TR treba da izgleda kao raniji delovi koji su bili daleko bolje igre, ok je promena , podržavam ali samo ako je na bolje. Ovde to nije slucaj. Jedino po cemu je igra bila ok je grafika, solidna, mape ne izgledaju lose I imaju dobar dizajn I ...toje uglavnom sve sto je ok u ovoj igri... Problem je sta raditi na tim mapama...Dalje kakav osecaj igra izaziva posle nekog vremena igranja...koji je motiv u igri? Gde je izazov I zbog cega se igra? Jel zbog price? Fail. Jel zbog toga sto je combat izazovan? Fail. Jel zbog toga sto ima puzzle? Fail...Jel ima Lara kratak sorc? NEMA! FAIL! Ima li bilo sta u ovoj igri sto bi moglo da te natera da igras dalje od par sati. Meni nema. Dakle koji je motiv nekog da igra ovakvu igru? Nema motiva ili je tek poceo da igra ili ima 12,5 godina ili neko mko je fan Lare Croft pa ce igrati I tetris sa background slikom Lare Croft... I posle svega, ozbiljno gledajuci ovu igru neko ce da napise igra je super jer meni se svidja gameplay? Ok je to, lepo rekoh, blago svakom ko je uzivao ali realno ovaj poslednji TR je bezvezan, razocarenje...a u toj temi mozes videti moje postove pre nego je igra izasla...ja sam bio od onih koji su verovali u tu igru..sve do poslednjeg momenta mislio sam rpg open world super I treba da promene nesto...ali eto ispalo je kako je ispalo...I sto se tice trolovanja, ti si taj koji troluje skoro da si kao kellhus..."meni se djasvi gamepay" a zasto ti je super kad je upravo to najveci nedostatk ove igre?
 
Poslednja izmena:
Meni je super legao ovaj reboot. Pozeleo sam cak da ga igram na tv-u na konzoli, u fotelji, ali ok je i na kompu. Igra ima x mana, ali je bas pitka. Prica bolja nego iz ona dva krs filma sa AJ. Cekamo drugi deo definitivno :)
 
Misljenje sam trazio da bi o njemu raspravljali ali o cemu da raspravljam kada je po tebi gameplay kvalitetan i raznolik :zgran:. Gameplay postoji ako utice na igru a ne ako ga kao ima ali niko ne zna zasto je on tu?. Ima ga da bi se zvalo da ga kao ima ali ne utice na igru osim sto smara...cemu sve one gluposti sa budzenjem kad to realno ne donosi nista objasni mi...jel poenta da bude lepo ili je poenta da nekom ko nikada nije igrao rpg pruzi info kako bi mogao da izgleda neki pravi rpg u kojem sve to ima smisla. Ne tzražim ja da Lara izgleda kao nekada niti da prethodni TR treba da izgleda kao raniji delovi koji su bili daleko bolje igre, ok je promena , podržavam ali samo ako je na bolje. Ovde to nije slucaj. Jedino po cemu je igra bila ok je grafika, solidna, mape ne izgledaju lose I imaju dobar dizajn I ...toje uglavnom sve sto je ok u ovoj igri... Problem je sta raditi na tim mapama...Dalje kakav osecaj igra izaziva posle nekog vremena igranja...koji je motiv u igri? Gde je izazov I zbog cega se igra? Jel zbog price? Fail. Jel zbog toga sto je combat izazovan? Fail. Jel zbog toga sto ima puzzle? Fail...Jel ima Lara kratak sorc? NEMA! FAIL! Ima li bilo sta u ovoj igri sto bi moglo da te natera da igras dalje od par sati. Meni nema. Dakle koji je motiv nekog da igra ovakvu igru? Nema motiva ili je tek poceo da igra ili ima 12,5 godina ili neko mko je fan Lare Croft pa ce igrati I tetris sa background slikom Lare Croft... I posle svega, ozbiljno gledajuci ovu igru neko ce da napise igra je super jer meni se svidja gameplay? Ok je to, lepo rekoh, blago svakom ko je uzivao ali realno ovaj poslednji TR je bezvezan, razocarenje...a u toj temi mozes videti moje postove pre nego je igra izasla...ja sam bio od onih koji su verovali u tu igru..sve do poslednjeg momenta mislio sam rpg open world super I treba da promene nesto...ali eto ispalo je kako je ispalo...I sto se tice trolovanja, ti si taj koji troluje skoro da si kao kellhus..."meni se djasvi gamepay" a zasto ti je super kad je upravo to najveci nedostatk ove igre?

A sta ti pokusavas da dokazes? Da je igra losa? Pa nije.
Score, prodaja, komentari... sve govori protiv tebe. Ima izuzetaka naravno, eto ti si jedan od njih ali igra ti ocigledno nije "legla" ako pokusavas da nam dokazes kako je losa, gubis vreme.
 
Prvi deo je dobar, mogao je da bude malo više u nekom survival fazonu , pošto bi se to bolje uklapalo u priču, i mogao je bude veći akcenat na istraživanje i rešavanje zagonetki nego na napucavanje. Ali igra je i kao takva jedna od najboljih u zadnje dve tri godine. Ako drugi deo samo doda više istraživanja, zamki, zagonetki u stilu starog Tomb Raider-a i malo više razradi RPG elemente, biće 100% odlična igra.

Po pitanu Lare u reboot-u, meni je bila stvarno prelepa pa neka priča k'o šta hoće!:d
 
Poslednja izmena:
A sta ti pokusavas da dokazes? Da je igra losa? Pa nije.
Score, prodaja, komentari... sve govori protiv tebe. Ima izuzetaka naravno, eto ti si jedan od njih ali igra ti ocigledno nije "legla" ako pokusavas da nam dokazes kako je losa, gubis vreme.

Ma jel ti se vodis onom politkom kud svi turci tu i celavi mujo, jel tako ili imas svoje misljenje o svemu. Igra je dobra ali daleko od onoga sto je nekada prva lara bila kada je izasla za playstation kec. Totalno su promasili koncept i pricu preokrenuli na drugu stanu. Ja sve sto ima trazim je da se vrate prvom delu a ne ovo sto klincadija zahteva i hoce... **** mi se sta bre hoce mladja populacija i sta hoce amerika i njihovi *****i od nacije. Samo kada se setim da sam znao satima da sedim uz keca i dvojku tomb raider a vec treci deo su ukenjali sa snimanjem igre i onim kristalima i ceo koncept je vec tada otisao u pm. Posle keca i dvojke ni jedan tomb raider nisam igrao niti zavrsio ali zato sam keca i dvojku ni sam ne znam koliko puta obrnuo. Sve delove posle dvojke sam probao ali ni jedan me nije zakucao za racunarom ili za soni kecom kao sto je to bio slucaj sa prvim i drugim delom. Ovo danas su samo blede kopije necega sto je ova igra bila i na ime stare slave se muzu pare nista drugo. Sve sto sada dobijete je zamazivanje ociju i pravljenje gejmera ******ma.
 
Poslednja izmena:
Ne moje misljenje je da je igra odlicna i kazem vec sam pisao o tome.
Nece da se vrate starom TR jer je to bilo pre xx godina. Ovo je REBOOT.
Ako si uzivao uz 1 i 2 igraj ih opet.
 
Kako god, mene je igra otkinula. Nije ni morala da se zove Tomb Raider, mogla je da se zove i Cursed Island Adventures, sve dok je i neku ruku pure action nalik Unchartedu koji ne mozemo igrati na PC.
Da su napravili reboot u nalik prvim delovima gde moras pomerati laru kao vozis ebeni viljuskar u staklari, ja bi licno to igrao punih 15 minuta pre uninstall-a.

Sa druge strane, potpuno kapiram i rage ljudi koji su striktno vezani uz te prve delove, ja imam slican feeling za Far Cry serijal, gde mi je original masterpiece (iako je story telling losh) a od ovih djubradi( nastavaka 2, i 3) mi se povraca.
 
Ma ista prica je bila i za Thief, DmC... samo sto su te igre ispale losije od TR realno. TR je pokidao sto se svega tice, grafika, gluma, gameplay, prica tu i tamo... i ja se slazem da su grobnice bile prejednostavne i da ih je bilo malo, ali rekli su da slusaju kritike i da je ova igra samo uvod u ono sto sledi.
Naravno da ima razocaranih, uglavnom stariji hardcore fanovi i ja sam jedan od njih ali nikako razocaran novim TR.

Najvaznije je da je igra odlicno prosla, da se fanovima svidja kao i da su dobili novu publiku, krastavac ne moze svima da se ugodi.
 
Najvaznije je da je igra odlicno prosla, da se fanovima svidja kao i da su dobili novu publiku, krastavac ne moze svima da se ugodi.
+1

Pa ****ga, kada su rekli da će igra biti reboot znalo se da će biti drugačija i da direktno poređenje sa starim delovima nema smisla. Isto važi za svaki reboot.
Igra nije bila savršena, ima nedostatke i ako se ne poredi sa starim TR, ali opet je bila odlična i drago mi je što su pokušali nešto novo i drugačije (da budemo realni, da je se radilo o staromodnom TR-u sa današnjom grafikom i modernizovanim gejmplejem ljudi bi kukali kako sve TR igre liče jedna na drugu, kako u serijalu nema dovoljno promena i inovacija i tako dalje...).
 
I ja kazem. Gustirao sam je polakice, uzivao u grafici i prici...
 
Misljenje sam trazio da bi o njemu raspravljali ali o cemu da raspravljam kada je po tebi gameplay kvalitetan i raznolik :zgran:. Gameplay postoji ako utice na igru a ne ako ga kao ima ali niko ne zna zasto je on tu?. Ima ga da bi se zvalo da ga kao ima ali ne utice na igru osim sto smara...cemu sve one gluposti sa budzenjem kad to realno ne donosi nista objasni mi...jel poenta da bude lepo ili je poenta da nekom ko nikada nije igrao rpg pruzi info kako bi mogao da izgleda neki pravi rpg u kojem sve to ima smisla. Ne tzražim ja da Lara izgleda kao nekada niti da prethodni TR treba da izgleda kao raniji delovi koji su bili daleko bolje igre, ok je promena , podržavam ali samo ako je na bolje. Ovde to nije slucaj. Jedino po cemu je igra bila ok je grafika, solidna, mape ne izgledaju lose I imaju dobar dizajn I ...toje uglavnom sve sto je ok u ovoj igri... Problem je sta raditi na tim mapama...Dalje kakav osecaj igra izaziva posle nekog vremena igranja...koji je motiv u igri? Gde je izazov I zbog cega se igra? Jel zbog price? Fail. Jel zbog toga sto je combat izazovan? Fail. Jel zbog toga sto ima puzzle? Fail...Jel ima Lara kratak sorc? NEMA! FAIL! Ima li bilo sta u ovoj igri sto bi moglo da te natera da igras dalje od par sati. Meni nema. Dakle koji je motiv nekog da igra ovakvu igru? Nema motiva ili je tek poceo da igra ili ima 12,5 godina ili neko mko je fan Lare Croft pa ce igrati I tetris sa background slikom Lare Croft... I posle svega, ozbiljno gledajuci ovu igru neko ce da napise igra je super jer meni se svidja gameplay? Ok je to, lepo rekoh, blago svakom ko je uzivao ali realno ovaj poslednji TR je bezvezan, razocarenje...a u toj temi mozes videti moje postove pre nego je igra izasla...ja sam bio od onih koji su verovali u tu igru..sve do poslednjeg momenta mislio sam rpg open world super I treba da promene nesto...ali eto ispalo je kako je ispalo...I sto se tice trolovanja, ti si taj koji troluje skoro da si kao kellhus..."meni se djasvi gamepay" a zasto ti je super kad je upravo to najveci nedostatk ove igre?

izvini, poceo sam da citam i stao... strasno je kolko lupetas... i ne zelim dalje da ulazim ni u kakvu diskusiju sa tobom, zavrsena prica.
 
Zavisi sta zelis od igre.Ja ne mislim da lupeta,cak se potpuno slazem sa njim.Ako zelis da te igra vodi za ruku,da masakriras stotine neprijatelja u Rambo maniru,da ti za istrazivanje grobnica treba 0,0001% vremena provedenog u igri onda je ovo igra za tebe i za one kojima se svidja.Meni ne jer sam ocekivao (mnogo) vise istrazivanja i glavolomki.
 
Mozda je do uzrasta? Mozda je problem u nama, omatorilo se :).
 
Mozda je do uzrasta? Mozda je problem u nama, omatorilo se :).

Sigurno je do uzrasta, u najvecem delu, ali ne zbog toga jer je neko mator a neko nije vec zbog toga sto je gaming relativno mlada kategorija. Zato imas one koji su poceli pre par godina a imas i one koji se igraju od 90-tih pa na sve to gledaju drugacijim ocima jer su prosli fazu kada se igre nisu ulizivale igracima...
Generalno kao I svaka zabava gaming je dobrim delom I subjektivni dozivljaj ali to ne opravdava nikoga da ulece sa "svidja mi se, svidja mi se, svidja mi se" komentarima. Postoje kategorije koje se mogu objektivno analizirati. E tu su vec godine u pitanju I opet ne zbog same igre vec zbog vaspitanja. Jednostavno nemaju klinci kulture da bi znali kada treba da ćute. Navikli na fejs pa misle I da je bench neka vrsta socialne mreže u kojem imas statuse I kojekakve komentare...Kada pogledas trenutne igre I komentare o njima poput Watch Dogs koja je nakucala brdo postova za igru koja je dosadna onda shvatis da su im teme uglavnom da bi se druzili...sto nije lose ako ima neku meru a ne raspricavanje do besvesti o tome kako neko voli tomb raider...kao nekad na onoj temi o transformersima koju su srecom ukinuli...kako su oni super I kako je to cool...Dajte malo objektivnosti nikome nece skoditi a vi sto vam se svidja pa ok uzivajte ne zatrpavajte teme cinjenicama u prilog tome da se vama svidja...to nikoga ne interesuje.
 
Poslednja izmena:
Haha, kakav post. :) Sta, sad kad se nekome nesto svidja to ni slucajno ne sme da podeli ni sa kim, posto jelte, ne moze da prodje tvoj sujbektivno objektivni filter?
 
Haha, kakav post. :) Sta, sad kad se nekome nesto svidja to ni slucajno ne sme da podeli ni sa kim, posto jelte, ne moze da prodje tvoj sujbektivno objektivni filter?

kad bi malo bolje procitao post video bi da se radi o umerenosti...
 
Nazad
Vrh Dno