Šta je novo?

Dilema oko kupovine Iphone 4s

gale22

Cenjen
Učlanjen(a)
18.10.2013
Poruke
12
Poena
154
Naisao sam na ponudu da povoljno uzmem Iphone 4s, i malo sam cackao po netu i nasao ono za proveru imei br-a, e sad , telefon je u fenomenalnom fizickom stanju, ali kada se pali trazi apple id , aprodavac ga naravno ne zna , jedino sto zna je da je telefon stigao iz engleske sa jos dosta telefona... Sta raditi, da li uzeti telefon, tj da li vredi se baktati s njim i koja je fora sa ovim iphone find-om posto vidim da je upaljen, a citao sam da to znaci da ga prethodni vlasnik moze blokirati, al kad sam koristio onaj sajt za proveru da li je blacklist-ovan , pise da nije.... Korisceni sajtovi suhttps://prod.eie.net.au/portal/templ...IInquiryAction i http://sickw.com/index.html ... Ovo su podaci koje mi sajt izbacuje u vezi iphone-a :

MODEL: IPHONE 4S GSM 16GB WHITE
IMEI: *************
SERIAL: **********
HW WARRANTY: Out of Warranty (0 days)
PHONE SUPPORT: No phone support (0 days)
REGISTRATON DATE: 01/07/11
PURCHASE DATE: 01/07/11
PURCHASE TIME: 1024 days ago
PURCHASE COUNTRY: United Kingdom
CARRIER: Buy carrier and simlock check!
FIND MY IPHONE CHECK: On
CONTRACT UNTIL: 29.01.2015
SIM-LOCK STATUS: Not Available!

Takodje me i ovaj klip buni, posto on pokazuje da u principu sve to moze srediti : https://www.youtube.com/watch?v=Lvbter05UpA
 
Ne moze da se sredi i nemoj uzimati taj telefon,jedino vredi za delove,ovako je neupotrebljiv.
 
Ne moze da se sredi i nemoj uzimati taj telefon,jedino vredi za delove,ovako je neupotrebljiv.

A koja je ovo fora sa ovim bypass-om, i ako sam ja dobro ukontao, ovaj telefon je "izgubljen" negde u Engleskoj i vlasnik je aktivirao potragu za njim?
 
Bypass je moguc valjda na ip4 na 4s ne.
Vlasnik je ukljucio find my iphone opciju preko koje je i zakljucao telefon i jedino on to moze ugasiti.
 
Bypass je moguc valjda na ip4 na 4s ne.
Vlasnik je ukljucio find my iphone opciju preko koje je i zakljucao telefon i jedino on to moze ugasiti.

Pa da, popularno receno "izgubljeni" telefon, u prevodu saniran iz Engleske, tj djubre koje ne vredi nista, mozda za delove, po ceni mi je bilo sumnjivo, a kamoli ovo sto sad cujem i ono sto sam iscackao na sajtovima, kao ovo npr za find...
 
Upravo tako , sto dalje od tih kombinacija !
 
Svaki telefon koji se prodaje i kome je onemogućen pristup na neki način, a onaj ko ga prodaje ne zna kako da mu pristupi je u 99% slučaja ukraden.
 
Ovako - posto sam dugo trazio razne stvari reci cu ti sledece - ne mozes nikako bypass icloud lock (moguce je samo na iP4), video klipovi koji pokazuju tzv. "bypass" ce te dovesti samo do home screen gde ce ti sve ikonice biti zakljucane - samo ce raditi facetime... Dakle jedina nada da ga otkljucas je da pise contact info od onoga od koga je (najverovatnije) ukradeno, ili ako je u facetime ostao upamcen username (tj. email), pa ako kontaktiras istog, i taj isti bude voljan da obrise telefon sa svog iclouda...
Svi tool-ovi na netu za otkljucavanje gledaju ili da ti uzmu pare (cim vidis da je PayPal donate dugme umesto payment - iz razloga da ne moraju da ti vrate pare ako te prevare), ili da ti uvale neki malware.
iPhone 4S sa icloud lock vredi ispravno koliko i svi delovi u njemu (sem logic boarda, koji je daleko najskuplji) AKO su ispravni.
Moj savet - zaobidji sve takvo... Poz... ;)
 
Nazad
Vrh Dno