Šta je novo?

Kad pokrenem igru zakuca komp

Sallee

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2008
Poruke
327
Poena
319
Igram wot vec duze vremena sa overklokovanom grafickom nikada nisam imao problem, sa patchom 9.0 koji je skoro izasao graficka je pocela vise da se greje kao i kod svih. Temperatura je uvek bila oko 45 do 50'c. Sa novim patchom video sam da se temperatura penjala i do 65'c kao nikada do sada, mada fan na grafickoj je stavljen na automatsko podesavanja i pored te temperature brzina ventilatora je bila na 44% sto nije mnogo... Zatim desava se to da u igri ugasi se komp. Upalim kompjuter sve okej vratim se da igram igru pocinje nesto da smrdi kao zice da gore pogledam temperature procesor 50 , ploca 44, graficka 65'c. Prvo sto me palo na pamet napajanje se greje mnogo. Onda je pocelo da u igri izgubi se slika i na monitoru izbaci da monitor trazi prikljucak (analog - dvi) kao kada iskljucim kompjuter i onda kompjuter zakuca i mora restart... Tako sam igrao neko vreme, dok sada cim pokrenem igru, udjem u igru i posle 2 - 3 sekunde nema signala na monitoru i zakuca komp. Posle toga probam ja opet udjem u igru sve ok, igram i onda se cuje kao da je hard disk pocne da bruji naglo pa se utisa naglo i zakuca komp i tako nekoliko puta... Posle nekog vremena opet probam kao da je sada sa hard diskom sve u redu ali cim udjem u igru war thunder, wot odmah crn ekran nema signala i zakuca kompjuter... Ovako ako ne pokrecem igru internet, youtube sve okej nema nikakvih problema. Sta je u pitanju da li je graficka crkla, neki deo na njoj?
 
Poslednja izmena:
Verovatno ti je slabo napajanje,cim pokrenes nesto zahtevnije odma ti se manifestuje problem
 
Jesi probao da vratis sve sto ti je overclockovano na default vrednost, pa da igras? Vidim da ti na profilu pise 3,5Ghz za procesor...
 
Ako se oseca na gorenje,onda znaj da sigurno nesto gori.(obgoreva,topi..)
Gasi to,i rasuraj komp,raskaci sve,pogledaj plocu dobro sa svih strana
sve konektore,posebno onaj gde ide napajanje na plocu 20/24-pinac.
Graficku pregledaj,ako treba skidaj hladnjak,napajanje ako nije u garanciji
otvori,posebno obrati paznju na trafoe.
Dok ne nades uzrok,savetujem da ne koristis komp.
 
Vuk To se osecalo neko vreme recimo pola sata mozda i manje ali nisam ga gasio. Takodje sve sam ocistio komp i reinstalirao windows jos juce.
Vratio sve na default i sada radi war thunder i wowp sve okej. U toku igre wowp povecam vrednosti graficke (samo malo, ne onoliko koliko je bilo ranije) i posle 20 sekunde nema signala na monitoru zakucao komp... Da li je mozda problem u napajanju? Napajanje je 550w
 
Zavisi koji model napajanja, ako je neki kinez, onda nema ni stvarnih 300w.
Koliko ti je staro napajanje?
 
Napajanje je kupljeno od pakoma, staro je nekih 4 godina ne znam koja je marka ali nije od poznatih i skupih, mislim da sam platio oko 15 evra
 
Poslednja izmena:
I ti OC procesor i grafiku na napajanju od 15 evrova?
 
Menjaj napajanje.
Ili makar pozajmi od nekoga kvalitetnije, pa onda probaj.
 
Pa tako mi je radlio bez problema 4 godina :)
Preporucite mi napajanje do 30 evra (kada bi moglo do 650w) i neki dvd rezac do 15 evra moj pionir je crkao vidi ga u biosu ali kada ucita windows nema ga u my computer opcijama (i onako nije hteo da reze samo cita)
 
Poslednja izmena:
Samo da pitam jos ovo da li to napajanje ima onaj kabl sto ide u graficku?
edit-Izgleda da ima video sam neke slike
samsung mi odgovara i ovo napajanje je ok
hvala za odgovor
 
Poslednja izmena:
Pa tako mi je radlio bez problema 4 godina :)
Preporucite mi napajanje do 30 evra (kada bi moglo do 650w) i neki dvd rezac do 15 evra moj pionir je crkao vidi ga u biosu ali kada ucita windows nema ga u my computer opcijama (i onako nije hteo da reze samo cita)

Oslabilo je posle 4 godine rada na granici izdrzljivosti ;).
 
Samo mogu da ti kazem za rezac,uzmi ako nadjes lite on bilo koji. Ja sam ih koristio i sad ga koristim,a rezem svasta za fakultet skoro svaki dan.
 
lite on sam imao pre nekih 6 godina crko za godina dana...
 
kupio sam lc power 600 imam problem nema nigde 4 pin konektor koji je za maticnu plocu onaj atx 12v
ima 8 pin jedan, 2 puta 6 pin, 6 sata prikljucka, 20+4, 3 komada 4pinska flat a onaj kockasti sa 4 pina nema?
 
Poslednja izmena:
bas taj sam narucio sa emmi sajta ali nema i na kutiji pise da ima ali nema
 
Ima sigurno. Mozda je spojen kao 4+4 pa ga "razdvoji".
 
da pise na kutiji 4+4 motherboard
edit sredjeno hvala
 
Poslednja izmena:
Probao sam i samsung dvd radi
za sada :D videcemo za napajanje
evo probao sam ovrklok procesor i graficku i radi usao u igru sve ok... i ja sto sam prvo pomislio da je napajanje otislo to je bilo to.
 
Poslednja izmena:
i vidi instaliraj neki program gde ces moci da rucno povecas broj obrtaja ventilatora na grafici. Tako da kad igrash ti stavi na 80% broj obrtaja, jeste da ce da shushti al sa druge strane povecava vek trajanja grafici.
 
to ima u katalist kontrol centru - amd overdrive
 
Isti problem imam od juce kada sam kupio novu plocu i ram Asus M5A97 R2.0 i Patriot Viper 2x4GB 1600MHz. Do juce sam iste komponente terao na ddr2 ploci i normalno je radilo, ali sa novim se gasi u WoT-u i nece da se upali pa moram da vucem kabl iz napajanja da bi se upalio ponovo. Napajanje je ovo. Jedino sam sada u ovu novu plocu ukljucio oba 4pin konektora za procesor, dok je kod stare bio samo jedan. Nista nije oc, sve je na default. Pomagajte. :smash:
 
Poslednja izmena:
E taj problem sam i ja iskusio i pitao se u čemu je problem? Napajanje je slabo 100% siguran posle testiranja pa se preventivno gasi ugrađena saozaštita. Sada sam na ledu dok ne stigne jedan od 1000W pa Bog da me vidi.
 
E taj problem sam i ja iskusio i pitao se u čemu je problem? Napajanje je slabo 100% siguran posle testiranja pa se preventivno gasi ugrađena saozaštita. Sada sam na ledu dok ne stigne jedan od 1000W pa Bog da me vidi.
Jeste napajanje bilo problem. Sa jacim radi bez problema. ;)
 
Nazad
Vrh Dno