Šta je novo?

Subnautica

Može li neka preporuka za sličnu igru, dakle (lajt) survival sa naglaskom na istraživanje i sa mogućnošću izgradnje baze, isto neka sci-fi tematika? Osim No Man's sky.
 
Poslednja izmena:
Ako neko ne prati temu o akcijski prodajama, Subnautica je free na Epic games store-u

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Hvala puno, verovatno bih propustio inace.

Odlicna igra, taman jos jednom da se obrne.
 
Ima dosta vremena kako sam je probao i bilo je dosta bagova i nedovrsenih stvari, kresovala cesto itd...

Sada kako je free je skinuo i ponovo probao, zakucala me do 6 ujutro za kompom sto se davno desilo...
Bas su je utegli, story mode savrsen, dozira pricu koliko treba, grafika super... odlican posao

TT over 6X
 
Izasao je early access za Below Zero, 17eur.

 
igra je inace na popustu. taman sam imao od ranije tacno 4.69€ tako da me sad kostala 10 :)
 
Nabavio sam je u decembru kad je bila besplatno na Epicu i ovih dana sam počeo da igram, ne mogu opisati koliko sam oduševljen a tek sam počeo, nekih 7 sati u igri, još uvijek nemam razne stvari o kojim sam vidio da se piše (baza i slično).

Inače volim ronjenje i podvodni svijet pa mi je ovo predivno i kad samo ronim i gledam.

Igram Survival odmah na početku, jeste da se mora paziti na hranu i vodu i mora se povremeno ići u lov što uzima vrijeme, ali mi je i to dio opšte situacije i atmosfere, realnije je.

Kako sam saznao da se može nositi više boca sa kisikom i od kako imam tri one sa većim kapacitetom to mi je otvorilo mogućnosti da idem dublje i ostajem duže pod vodom, milina, ali kada sam ispod 200 metara i to se brzo troši. Za neke zanimljive stvari ili imam samo dio blueprinta ili imam cijeli ali nemam resurse. Recimo nabavio sam blueprint za Laser Cutter ali mi trebaju dva dijamanta a njih još nigdje nisam vidio, nemam ni jedan.

Teško se odvojiti od igre, a mogu misliti šta još ima u njoj :)
 
Odlicna igra. Preporuka svima koji vole scifi pricu uklopljenu u igru prezivljavanja. Sigurno uzimam i below zero.

Savet onima koji vole da igraju na tezi nacin kao ja bez kordinata i mapa i yt nosite uvek par Beacon-a :)
 
Ako je neko zainteresovan za kupovinu Subnautica: Below Zero neka požuri, poskupljuje od 5. januara.

Subnautica: Below Zero Price Increasing on PC Storefronts

Na tom istom linku su konačno objavili podatak koji me odavno zanima: Subnautica: Below Zero is getting closer than ever to being ready for launch. We are aiming to release 1.0 in the early part of 2021
 
Promasio sam tu jeftiniju cenu za below zero ali uzecu je kada budem imao vremena za igranje koliko god da bude kostala. Prva sabnautica me je odusevila, nisam mogao da se odvojim od igre. Igra je prelepa ali kada je strasna strasnija je od bilo koje horor igre koju sam ikada igrao.
 
Ja evo ne znam šta da radim, kupio sam Below Zero prije sedam dana dok je bila niža cijena i rekao sam sebi da ću da je pokrenem samo da vidim malo kako izgleda, i pokrenuo sam je, pa sad imam 18 sati u igri :d

Kažu da je inače igra prilično završena, osim nešto na kraju, i da će valjda raditi savegame kada puste finalnu verziju pa će moći da se nastavi. Mada ja svakako planiram da igram od početka kada izađe finalna verzija, za slučaj da su nešto još ubacili. Tada planiram da igram detaljnije, pa mi ovo sada dođe kao spojler, zato se nadam da ću moći da je ostavim i čekam.

Ali teško mi je da je ne igram :), danas sam isto "samo malo da vidim nešto" pa sam ostao u igri 4 sata.

Mapa je manja, to sam čitao a to i vidim. Priča je zasad OK ali još dosta toga nisam vidio i povezao. Mnogi kažu da im je Subnautica bolja, i lako bi moglo biti da je tako, i što se tiče veličine, priče, vozila, a i jezivosti (ovde je to dosta blaže). Ovde ima dosta lijepih bioma, ali i onih koji nisu nešto. Ali igra je dobra, Seatruck kao glavno a valjda i jedino prevozno sredstvo je interesantan sa svojom modularnošću. Ako ne mogu negdje da se provučem (neke podvodne pećine) onda skinem neke module i ostavim ih tu na ulazu u pećinu pa se spustim u nju sa manje modula, kasnije se vratim, spojim sve, i nastavim.

Na bugove nisam nailazio.

Neki kažu da će finalna verzija izaći u prvom kvartalu ove godine.
 
To sto je, kako kazes, seatruck jedino vozilo mi se ne svidja. U kecu su mi je najupecatljivija stvar, vozila/plovila. Odmah posle su mi podvodne baze. Nisam igrao igru gde gradjenje baze i budzenje iste ima vise smisla nego u subnautici.
 
Da li si probao igrati?
Ja nisam mogao vjerovati da su izbacili Seamoth koji sam dosta koristio i volio, ali kada sam ovih dana koristio Seatruck vidio sam da nije loš. Malo je sporiji ali kažu da je to zato što je i mapa manja pa nije neki problem, stvarno se vrlo brzo prelazi sa jednog dijela mape na drugi, možda i prebrzo (što pokazuje koliko je mapa manja :( ), glavni dio (kabina) nije prevelik pa može da se svagdje uvuče, ne gubi se po tom pitanju nešto u odnosu na Seamoth. Moduli koji se mogu prikačiti su dosta zgodni, problem kod Seamoth je bio što kad odeš negdje gdje ima svašta da se pokupi nemaš puno mjesta da to preneseš sa njim, pa moraš dolaziti više puta ili moraš doći sa Cyclop-om. Ovde možeš nakačiti jedan ili više modula koji služe samo za storage, za prenos, ja sam imao jedan ali sam vidio da je korisno imati i više pa sam napravio još jedan. Kada pronađeš neke podvodne velike pećine u kojima bi možda teško manevrisao sa više modula možeš tu na licu mjesta da otkačiš sve module, ili da otkačiš sve osim jednog tog za prenos robe, i tako sa jednim modulom može lijepo da se uđe u pećine, a imaš prostora da preneseš ono što pronađeš. To sam baš sad za vikend probao i radi dosta dobro.

Oni su izgleda dizajnirali Seatruck tako da on zamijeni i Seamoth i Cyclop, s obzirom na veličinu mape a i to da dubine nisu velike na nekim dijelovima, jer imaš iznad sebe a i oko sebe sante leda koje mogu da idu dosta duboko, pa ti mapa djeluje još više skučena, ima malih santi koje su samo na površini ali ima ogromnih kojima kad pogledaš dole ne vidiš gdje im je kraj, a da ih zaobiđeš treba ti dosta vremena, pa na manjoj mapi koja ima pliće dijelove i još uz sante leda na sve strane Cyclop ne bi mogao baš da se koristi, a da su ostavili samo Seamoth bio bi problem jer nemaš ništa veće za prenos robe i drugo, pa im je Seatruck neki hibrid, možeš da se krećeš kroz njega, hodaš kroz module, možeš sa njim da preneseš Prawn Suit, i drugo, a nije prevelik i možeš da otkačiš neke module kad se zavlačiš u pećine. Ja vidim logiku u tome kako su napravili, da bi se prilagodili uslovima na mapi.

I ova igra djeluje da će biti prilično dobra, i nadam se da će nastaviti da rade i naredne igre baš na ovaj fazon, samo bih volio da sledeća ima veću mapu kao Subnautica ili još veću, i da vrate Seamoth i Cyclop, a neka bude i ovoga Seatruck pa neka koristi ko šta hoće, pa uz dobru priču i lijepe Biome za istraživanje i rad to bi opet bila odlična igra.
 
Osecaj ranjivosti na pocetku keca, dok se roni na maloj boci za kiseonik. Pa otkrovenje i osecaj sigurnosti po izgradnji prvog Seamotha. Pa onda osvajanje vecih dubina sa Seamothom. Onda na tim vecim dubinama dolaze novi izazovi pa ponovni osecaj nesigurnosti i konstantnog straha cak i dok sam u Seamothu. A onda saznanje da postoji i kiklop/podmornica koja je bukvalno pokretna baza u kojoj pored silnih stvari moze da se skladisti i Seamoth. Neverovatno. Za veliki deo mog uzivanja u igri su odgovorna ta plovila, zato mi i jeste malo krivo sto ne postoji raznolikost plovila u Below Zerou.

Al dobro, adaptirali su plovilo za novu okolinu, verujem da ima smisla svakako cu je probati ali manjak plovila mi je fin minus.

Zanimljiva stvar u kecu je bila i postojanje baterija. Izgradnja uredjaja za punjenje baterija. Takodje sadjenje retkih biljaka u blizini baze, da ne moram da ponirem u mrak i dubine da ih trazim medju onim strasnim morskim svetom. Planiranje svake ekspedicije, sta mi sve treba, sta moze da mi zatreba, stvarno jedinstven osecaj pruza igra.

Ako nisi probao Satisfactory jednom prilikom obavezno probaj jer je veoma slicna kao sabnautica. Samo budi obazriv jer proba moze, kao i u below zero, da potraje 5-6h :D Sva sreca pa sam satisfactory igrao na crno pa ne postoji nacin da vidim koliko sam sati ubio u igri :D
 
Poslednja izmena:
Sve si u pravu, za taj lagani postepen razvoj, osjećaj ranjivosti i stalno prisutne jeze, posebno kada se po prvi put ide u nove Biome na većim dubinama, ali ne prestaje ni kada sam dolazio kasnije :)

U Below Zero sam nekako brže napredovao, bar mi tako djeluje, ne znam da li zato što već poznajem mehaniku igre, ili zato što sam igrao malo hrabrije, ili zato što je mapa manja (mada kažu da je bolje ispunjena sadržajem, što bi bilo dobro da je tako).

Nisam znao za Satisfactory, koliko vidim i on je u Early Access, probaću ga :)
 
Cim sam video preview podsetilo me na Subnautiku, mozda se jos nekome dopadne video :)

 
Da, podsjeća na Seamoth :)

Baš bih volio da izađe nova Subnautica igra.
 
Ne mora nova, nek naprave remake prvog delu u UE5 meni dosta.
 
Nazad
Vrh Dno