Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Neće biti podizanja cena. Cena 4.7" ajfona 6 će biti ista kao cena ajfona 5S
Model sa ekranom od 5.5" će biti 100$ skuplji.

Ne živiš u Americi, zato batali tu priču.
Svaki ajfon u Evropi je bio skuplji od prethodnog. Ovde u Grčkoj novi standardno bude 20 do 50 evra skuplji od prethodnog kad je debitovao. Tako je kumulativno cena do sada porasla za preko 200 evra.
 
Realno je da u startu kosta kod nas 800 evra. Mislim da je takva cena bila i za 5S kad se pojavio.
 
Ne živiš u Americi, zato batali tu priču.
Svaki ajfon u Evropi je bio skuplji od prethodnog. Ovde u Grčkoj novi standardno bude 20 do 50 evra skuplji od prethodnog kad je debitovao. Tako je kumulativno cena do sada porasla za preko 200 evra.
Ne razumem kako je cena kod operatera u Grčkoj merodavnija?
Uostalom, telefoni koji stižu u Srbiju se ne nabavljaju u Grčkoj, već tamo gde je to povoljno - Hong Kongu, Švajcarskoj...
 
Poslednja izmena:
cena se nije menjala godinama,tako da ne znam odakle ti to?

Koliko se secam tek sa pojavom petice se 1.put i cena promenila...
 
uvek mogu i drugi put da promene cenu :)
 
Bilo bi kul kada bi povecali kapacitet ROM memorije. Dok Apple to ne uradi, nece niko. Posebno ne raspali Samsung.
Pre nego sto napises neku skracenicu bilo bi lepo i da naucis sta znaci a ne da prihvatis nesto od tehnicki neobrazovanih ljudi.
Iskreno ne znam jel mislis na RAM (a sumnjam da mislis na RAM jer Samsung ima dal 3GB, a iPhone 1GB) ili na internu memoriju.
ROM znaci Read-Only Memory i pretpostavicu da nema veze sa onim na sta ti mislis... :wall:
 
Možda stvarno misli na ROM :)
 
Sad je tako In pisati skraćenicama A da ni ne znaš šta znače.
 
Ne razumem kako je cena kod operatera u Grčkoj merodavnija?
Uostalom, telefoni koji stižu u Srbiju se ne nabavljaju u Grčkoj, već tamo gde je to povoljno - Hong Kongu, Švajcarskoj...

Cena ne raste samo u Grčkoj, cena im raste i u Italiji, Francuskoj, pretpostavljam i ostatku Evrope, jer bi u protivnom kupci u EU samo skoknuli preko grane i uzeli ga kod komšija.

Sve i da nabaviš primerak iz Amerike ili Hong Konga, lik koji ga je doneo u Srbiju će te zacepiti, jer je cena u Evropi okolo viša.
I zato stvarno dosta "ali, ali, ali u Americi..." argumenata, jer niko ovde nema vajde od cene u Americi. Sem naravno švercera.

cena se nije menjala godinama,tako da ne znam odakle ti to?

Koliko se secam tek sa pojavom petice se 1.put i cena promenila...

Prvi koji je ovde bio legalno dostupan bez ugovora je bio 4, koštao je 550 evra kod Vodafona za model sa najmanje memorije, evo sad gledam cenu na Vodafone sajtu za 5s sa 16 GB memorije, 739 evra. Poskupeli su oni vremenom, i to debelo poskupeli.
 
ti govoris o operateru,a ja o zvanicnoj ceni u prodavnicama.
 
U USA je 600$ plus tax, po EU je uglavnom 600€ + VAT. Ako je porez oko 20% u GR, eto računice...
 
^^ Ti ako ne ideš u usa ne znači da ni mi neidemo. 649 usd plus tax čiji procenat zavisi od države. Na aerodromu u dubaiju, terminal 1 i 3, iPhone 5s 649 usd. Nikakvi porezi i slicno.
 
^^ Ti ako ne ideš u usa ne znači da ni mi neidemo. 649 usd plus tax čiji procenat zavisi od države. Na aerodromu u dubaiju, terminal 1 i 3, iPhone 5s 649 usd. Nikakvi porezi i slicno.

Збиља? To je добра цена.

п.с.
Примају доларе? :d
 
^^ Ti ako ne ideš u usa ne znači da ni mi neidemo. 649 usd plus tax čiji procenat zavisi od države. Na aerodromu u dubaiju, terminal 1 i 3, iPhone 5s 649 usd. Nikakvi porezi i slicno.

Pa jeste, samo 649 dolara + avionska karta do Amerike ili Dubajia. :d Ko što rekoh, dobro švercerima, a narodu patka29. :d
 
Pa jeste, samo 649 dolara + avionska karta do Amerike ili Dubajia. :d Ko što rekoh, dobro švercerima, a narodu patka29. :d

Не бих ја ишао тамо само због тога, плус имам познанике који иду често па немам ту цену (мислим на авио карту).

Do dubaija povratna 270eur a koliko je do Grčke?

Морбиус живи у Атини, колико је мени познато
 
270 beograd Istanbul dubai.
Pa kakve veze ima gde živi kada su cene iphone upitanju
 
Има за 250 повратна из Београда за Дубаи преко Етихада... погледајте на њиховом сајту.

Да се вратимо на тему, слике правих леђа новог iPhone:

feldvolk_iphone_6_shell_interior.jpg


Joш слика :
http://forums.macrumors.com/showpost.php?p=19337134&postcount=1
 
izgleda da ce stvarno da svetli jabuka...
 
po ovome ipak neće biti stakla pozadi umesto onih "antena".
Što se tiče jabuke, verovatno neće svetleti nego moždža stave kao što rekoh zbog antene i da eto izgleda više fensi, da se ne grebe toliko :D
 
Ja se ozbiljno razmisljam da predjem na iPhone, ako se ostvare predvidjanja o vecem ekranu, te stoga se nadam da jabuka nece svetleti, ili bar da ce postojati mogucnost da se iskljuci.
 
Ja se ozbiljno razmisljam da predjem na iPhone, ako se ostvare predvidjanja o vecem ekranu, te stoga se nadam da jabuka nece svetleti, ili bar da ce postojati mogucnost da se iskljuci.

A šta bi ti falilo ako jabuku koriste za notifikacije ili kao blic/lampu? Notifikacioni LED baš puno fali ajfonu, da ne pominjem korisne stvari za maznuti sa Androida kao što su različite boje za različite notifikacije, ja već po boji znam ko me je zvao ili preko čega je poslao poruku.
 
A šta bi ti falilo ako jabuku koriste za notifikacije ili kao blic/lampu? Notifikacioni LED baš puno fali ajfonu, da ne pominjem korisne stvari za maznuti sa Androida kao što su različite boje za različite notifikacije, ja već po boji znam ko me je zvao ili preko čega je poslao poruku.

Strava bi bilo da bude notifikacija.
 
nije valjda da drzite telefon sa ekranom okrenutim na dole?
 
Za moj ukus bi svetleca jabuka previse privlacila paznju. Ja sam vise za diskretnija resenja. :)
Inace slazem se da je potrebna nekakva notification dioda.
I telefon drzim iskljucivo sa ekranom okrenutim na gore.
 
Ви како да нисте икада видели леђа од iPhone 5/5S... јабука је усечена у алуминијум и од пластике је.

Такође, нотификациона диода треба да буде са предње стране телефона, негде сам прочитао предлог фазон ”touchId/home button ring" али сумњам да ће то убацити...
 
Nazad
Vrh Dno