Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Podseti me to njegovo tumačenje na onu seriju Simsonovih kad je HOmer od polurata dobio mogućnost da dizajnira nov model automobila. I naravno firma bankrotirala
 
Ok, vidim da ste svi eksperti na ovom polju, a posebno je bilo zanimljivo ovo poređenje sa Homerom Simsponom :d
Kolika je popularnost i potražnja za ovom vrstom aplikacija može se proveriti na top listama na App Store-u, mada ne sporim da bi povećanje funkcionalnosti u iOS 8 moglo dovesti i do povećanog interesa za health & fitness. Ostaje da se vidi.

Po mom skromnom mišljenju, ljudi iz Apple-a trebaju skoncentrisati na razvoj osnovnih softverskih rešenja koja čine telefon (browser + mail + app store + camera + messages + mobile office aplikacije + poboljšana sinhronizacija sa drugim uređajima (cloud servisi) + mobile payment i povećanje sigurnosti povezano sa tim) gde i dalje ima dosta prostora za poboljšanje, a što se tiče softvera za specifične potrebe ( pa i health & fitness aplikacija) trebaju da kroz razvoj OS-a obezbede uslove developerima za pravljenje kvalitetnih third party aplikacija.

Ovako će angažovati čitav tim ljudi, uzrokovaće dodatni "clutter" u OS-u (preinstalirane aplikacije koje koristi 0.5% korisnika), a konačan rezultat će i dalje biti lošiji od specijalizovanih third party aplikacija i 99% ljudi će je posle 2 dana skloniti sa home screena da ih ne smara, umesto da onaj koje zainteresovan za npr instaliranje health aplikacija sam instalira neku kvalitetnu sa App Store i ne smara druge.

Ne znam koliko ste se udubljivali u temu, ja sam analizirao do sada dostupne screenshotove Healthkit aplikacije, te i dalje ostajem pri mišljenju:
a) da će ti merljivi parametri biti više manje "gimmick" i da od njih nema puno koristi
b) da će većina drugih parametara morati ručno da se unosi, počevši od sati spavanja pa nadalje, nakon čega će drastično opasti "entuzijazam" korisnika. Npr brojanje kalorija: kalorije mogu da se broje netačno (bez veze) ili da se to uradi kako treba, ali tad to nije tako jednostavna procedura i zahteva interakciju sa telefonom posle svakog obroka. Ili unošenje vrednosti različitih biohemijskih parametara, npr masti u krvi, pri čemu amerikanci i evropljani koriste različite merne jedinice itd. (ameri mg/dl, evropljani mmol/l). Iskreno, mogu da prepoznam nekoliko ciljnih grupa kojima ovakva Healthkit može da bude od koristi (npr motivisani dijabetičari sa tipom 1 šećerne bolesti na Zapadu - mlađa su populacija, znaju da koriste telefone, broje kalorije i redovno kontrolišu vrednosti šećera u krvi), ali oni čine 0.5% populacije korisnika ajfona. A i u tom slučaju će za njih postojati kvalitetnije third party aplikacije.

Ima jedna izreka koja kaže "Jack of all trades, master of none". Ovaj pristup već koristi jedan proizvođač mobilnih telefona, čiji je softver poznat po gomili aplikacija za sve namene koje niko ne koristi. Nadam se da Apple neće krenuti tim putem. Da ne idemo dalje u offtopic, toliko od mene na ovu temu.
 
Poslednja izmena:
Još jednom najava početka prodaje ajfona 6 od 19. septembra. Stiže i jedna odlična vest, navodno će osnovni model imati 32 GB umesto dosadašnjih 16 GB, po ceni dosadašnjeg modela od 16 GB:
http://www.macrumors.com/2014/06/25/iphone-6-friday-september19-32gb-64gb/

Predviđaju da će 5.5" model imati optičku stabilizaciju sliku, za razliku od 4.7" modela:
http://9to5mac.com/2014/06/24/kgi-4...-optical-image-stabilization-5-5-likely-will/
http://www.macrumors.com/2014/06/24/optical-image-stabilization-iphone-6/
 
Гонзо, како пропусти ово да видиш:

[youtube]4DqE3CcfqkQ[/youtube]
 
Ovde se obrazlaže tehnologija ekrana koja će omogućiti tanji iPhone 6:
http://9to5mac.com/2014/06/30/repor...-for-thinner-design-could-cause-yield-issues/

Ne znam da li je ovo glupost ili ima realnu osnovu - japanski Nikkei tvrdi da makete ajfona 6 ne prikazuju tačno kako će izgledati.
Navodno su propuštena su 2 detalja:
1) zakrivljen displej napred (u ovo baš i ne verujem), i
2) pogrešno su protumačene linije za funkcionisanje antene na zadnjoj strani, odnosno očekuju da ajfon 6 pozadi izgleda slično kao ajfon 5s
http://www.macrumors.com/2014/06/30/iphone-6-mockups-low-quality/
 
Takodje mislim da ce imati slican dizajn kao prethodnici, a i sta zurimo, videcemo kad ga predstave. :)
 
Најсвежији рендер:

iphone6render.jpg


Ово почиње да има смисла...
 
Ne sumnjam da ce finalni proizvod biti lepog dizajna,apple je uvek postavljao standarde sto se tice dizajna i ne treba sumnjati u njih.
 
Ma crna, teget, pa i bela...sve kul i sve strava. Ne znam kome zlatna može biti lepa....
 
Crni je problematican jer je bas osetljiva boja :smoke:
 
E ovo je vec nesto.
Znam da ce finalni izgledati mnogo bolje nego sto izgleda na renderima i od onih maketa, ali ovo sad mi se vec svidja. Naravno uvek bih crni uzeo (onda srebrni, pa tek ond zlatni), mada i ovaj "zlatni" ne izgleda tako lose, iako je to i dalje samo slika :D
 
Nesto mi mala ta jabuka nazad, pa se ne isplati uzeti sivi ili beli, mora zlatni da se vidi sta imas u ruci, nije fora ovako. "Zlatni" je brutalan iako to nije zlatni nego to je za shabane naziv koji placaju po 300-400 eura vise za tu boju... To je champagne :)

Mene su smorili crni ili beli telefoni i lepo je sto ubacuju i druge boje... Da znam mozes cover neki da uzmes, ali nije to to.
 
Poslednja izmena:
Svidja mi se sto ekran ide do ivice po toj slici, ali ako je to tacno znaci da uopste nije zaobljen, jer bi onda ekran bio dalje od ivice i videlo bi se...
 
Танак оквир и овај сафир кристал екран... срећом имам 5цу а не 5ѕ и имам апсолутно одличан разлог да се частим на јесен :d
 
Bez obzira šta ovaj priča, meni se čini da slika primetno zatamni kada ovaj stavi ekran preko objektiva kamere, nije ovo baš toliko providno. Ali svaka čast za izdržljivost, izgleda kao da se ne može uopšte razbiti u nekim normalnim uslovima. U svakom slučaju biće dobar izgovor za novo podizanje cena.
 
Ako je tako otporan i na padove (kao na savijanje), eto meni sledeceg telefona
 
Ok za staklo ali kada padne tad se onaj aluminijum ulubi kao da je čekićem udaren.
 
Za aluminijum ima bumper (ako mislis na stranice/ivice). A meni bar jos nijedan telefon nije pao na ledja
 
Bilo bi kul kada bi povecali kapacitet ROM memorije. Dok Apple to ne uradi, nece niko. Posebno ne raspali Samsung.
 
Nazad
Vrh Dno