Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Sta kazete da se otvore posebne IP6/IP6+ teme i da se tu prebaci sve korisno a neka ova ostane za teorije zavere i slicno.
 
:-devil-:
[YOUTUBE]WKd6gT3Kz10[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Poredjenje Nexus 5 i IPhone 6,negde Nexus pobedjuje negde IPhone....S obzirom da je Nexus 5 telefon star godinu dana i da su uredjaji po perfansama izjednačeni,ajmo blagi da budemo,mogao je to Apple da uradi mnogo mnogo bolje....



Ovaj test je odlican primer da vise nije toliko bitan procesor bitno je da je sistem okej.
 
Poslednja izmena:
Sta kazete da se otvore posebne IP6/IP6+ teme i da se tu prebaci sve korisno a neka ova ostane za teorije zavere i slicno.
Bas da znas da bi mogla da se precisti tema i dodele bodovi za sav off, mozda cak i mala pauza dve nedelje pojedincima dok se svi rezultati sumiraju (i telefon bolje upozna iz ruke)

Ovo vise nije normalno sve mozes naci osim nesto pametno o iP6/6+ ....
 
Veci ekrani su glavni razlog takvog uspeha. Mnogi su presli na android jer su hteli veci ekran. Sad mogu da isto dobiju i kod Epla.
Svaki iphone do sada se prodavao uvek bolje od prethodnog modela i uvek je postojao neki glavni razlog, a to je bio taj sto umeju da naprave telefon kako treba.
 
Poslednja izmena:
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Priest: Upravo tako!! I svaki ima neku manu,ali nedovoljno veliku da bi odbio par miliona ljudi ;)
 
Nerazumem zbog cega se kritikuje ovoliko ta kamera sto minimalno viri napolje.Ispade kao da viri 1cm,tad bi razumeo kritike.
Ali nema veze ,dok ovi koji imaju Iphone 6 uzivaju u prelepom izgledu i kvalitetu,savrsenim displejom,dobrom video i foto kamerom,dobrom baterijom i uopste poznato dobrom funkcionalnoscu,vi kritikujte i gledajte slike i video klipove.
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Нокијино пропадање је управо и почело са iPhone-om. И да, сви ми који смо пратили развој паметних телефона смо знали да већ тамо 2010 када је Apple представио iPhone 4, да је Нокија завршила своју каријеру као ”главни” произвођач телефона.
Nokia se skenjala, ne zbog iphone 4, nego što je potpisala odustala od pregovora oko usvajanja Android OS-a i potpisala ugovor sa Microsoftom...
 
Poslednja izmena:
Nerazumem zbog cega se kritikuje ovoliko ta kamera sto minimalno viri napolje.Ispade kao da viri 1cm,tad bi razumeo kritike.
Ali nema veze ,dok ovi koji imaju Iphone 6 uzivaju u prelepom izgledu i kvalitetu,savrsenim displejom,dobrom video i foto kamerom,dobrom baterijom i uopste poznato dobrom funkcionalnoscu,vi kritikujte i gledajte slike i video klipove.
Zato sto:
1) kod Apple-a do sada nista nije virilo, ljudi nisu navikli na tako nesto
2) Apple skriva da kamera viri (za to mozda popiju i neku tuzbu, bar u USA)
 
Poslednja izmena:
Nokia se skenjala, ne zbog iphone 4, nego što je potpisala odustala od pregovora oko usvajanja Android OS-a i potpisala ugovor sa Microsoftom...

Da, kao sto vidimo kako je to uspesno proslo omalenoj firmi poput SONY-a.. Opet CEO-ovi iz fotelje divljaju..
 
ays, a ko je zaslužan za uspeh Apple nakon što je upao u govna? Nije li taj čovek mrtav par godina, i nisam li ja rekao da bez još jednog takvog će da se vrate nazad u govna?

А ти не капираш да Џобс то не би могао да изведе да није довео људе у управни одбор Apple који су имали стручност из различитих поља која су била неопходна за успех, да су направили дил са огромним бројем компанија у вези софтвера (између осталог и МЅ) и пре свега тога - имали су купце који су хтели да купе шта год они произведу.

Људи који данас управљају Apple-ом су сви до последњег људи које је сам Џобс одабрао да раде на тим позицијама. Одгледај овај интервју са Тим Куком, где спомиње да су оставили Џобсову канцеларију истом каква је била последњег његовог дана у Apple-у.

[youtube]ZPp0Sc6KEnQ[/youtube]

Оно што још не капираш је да када уђеш у било коју IT фирму, барем 2/3 рачунара су мекови. За разлику од свих осталих произвођача рачунара, једино Apple и Леново су повећавали свој удео у тржишту. Дакле није само ајфон тај који се добро продаје, већ и Мекови.

jel imas link da potvrdis ovu tezu?
nesto mi izgleda mnogo nerealno,al bas mnogo

Није то теза већ чињеница а ”докази” су објављивање прихода од стране самих компанија које раде на 4 месеца.

http://www.businessinsider.com/apple-iphone-business-2014-1
https://www.apple.com/pr/library/2014/07/22Apple-Reports-Third-Quarter-Results.html
https://investor.google.com/earnings.html

Koliko ja znam priča o prihodu, i meša ga sa profitom.

Не, не мешам. Хтео сам да напишем профитабилнији али с’обзиром на марже које Apple има на ајфону, најтачнија тврдња је:
Apple има већи и приход и профит од продаје iPhone телефона него цела Google компанија

И гледај сад ову моју поруку за моје тврдње наспрам ваших... где је све фазон ”ма веруј ми”.
 
Nokia se skenjala, ne zbog iphone 4, nego što je potpisala odustala od pregovora oko usvajanja Android OS-a i potpisala ugovor sa Microsoftom...

Аха... да, а Sony, Motorola, Ericsson, Alcatel они су сви прсли јер су шта?

Zato sto:
1) kod Apple-a do sada nista nije virilo, ljudi nisu navikli na tako nesto
2) Apple skriva da kamera viri (za to mozda popiju i neku tuzbu, bar u USA)

http://www.apple.com/iphone-6/design/ Где скривају? На овој слици са стране? Нисам видео телефон уживо не знам колик је камера видљива... али се јасно види на слици, одмах поред те, да камера вири. Ко би могао да их тужи и за шта, тј на основу чега?
 
Poslednja izmena:
Što se tiče ljudi koje je doveo, moraš da shvatiš nešto. Ti ljudi ne moraju i ne znači da umeju sami.
Tu se vidi bitnost vođe, ako nešto radi i funkcioniše dok jedan nadgleda, ne znači da će kad ode.
I kakve veze ima što su ostavili kancelariju kakva je bila? To zvuči dobro da se kaže, i ništa više.
 
http://www.apple.com/iphone-6/design/ Где скривају? На овој слици са стране? Нисам видео телефон уживо не знам колик је камера видљива... али се јасно види на слици, одмах поред те, да камера вири. Ко би могао да их тужи и за шта, тј на основу чега?
Pa za neko dovodjenje u zabludu (npr. na tom link-u ima 3 fotke gde se ne vidi i 3 gde se vidi, pa sta je istina?) i sl, sta znam, tamo se (uspesno) tuze i za manje stvari.
 
[YOUTUBE]3tDhFcwwd2o[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]byInt8YHkh8[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
da i ono sto je najbitnije ip6 ce i dalje biti najbolje all in one uredjaj .


Ja mislim da treba samo da naglasiš "ovo je moje subjektivno mišljenje" pre svega. Tvoje mišljenje je da je za tebe najbolji uređaj je prikladno. Za mene je jaaako daleko od najboljeg all in one uređaja! Moje subjektivno mišljenje...
 
Svi komentari i jesu subjektivna mišljenja, sem brojčano argumentovanih činjenica. Ne treba se nervirati ni najmanje što neko izražava lični stav a piše kao da je to "u ime svih", to više govori o takvim osobama nego o samom predmetu rasprave. Samo bez padanja na provokacije :)
 
Znaci ne verujem sta sve mozes cuti od ljudi koji telefon nisu ni videli uzivo niti ce ga videti narednih pola godine.

Telefon je najlepsi do sada i najkvalitetnije uradjen iako slike govore suprotno. Koristio ga jutros nekih pola sata, znaci po meni ne postoji trenutno bolji niti mu i jedan moze prici. Nisam fan apple-a nego koristim sve i svasta sto ocenim da je dobro.

Kad budete videli koliko kamera "viri" uzivo, smejacete se jer nije ni priblizno onome na slikama koje su 10x zumirane pa izgleda kao da strci 0,5cm. Ali dobro, poenta ovih sto pljuju je samo jedna - da stvore crvst razlog i sebi i drugima da je telefon los i da ga nece kupiti, iako za isti nemaju love kako god okrenuo. ;)

P.S Jel zna neko kada i6 stize u Madjarsku? Negde sam procitao tek mesec dana nakon pustanja u prodaju.
 
Poslednja izmena:
Koliko smo ocajni, kad je ip statusni simbol, toliko su ocajni i ovi sto se podsmevaju ostalima sto nemaju 1000€ za telefon.
 
Nerazumem zbog cega se kritikuje ovoliko ta kamera sto minimalno viri napolje.Ispade kao da viri 1cm,tad bi razumeo kritike.

Stvar je u tome da Apple nije dobro dizajnerski rešio kameru, a tu su upravo tradicionalno jaki. Opet da kao primer navedem moj stari RAZR:

5-231111.jpg


Takođe je telefon bio pravljen da bude što tanji (teška glupost, ali ajde), ali je kamera morala da štrči. Onda je Motorola izdigla ceo gornji deo gde je kamera, pa su tu onda stavili i zvučnik i ceo taj deo se polako spušta prema ostatku telefona, tako da ne zapinje kad telefon stavljaš ili vadiš iz džepa, niti se telefon klacka kad se spusti na ravno. Pametnije napravljeno, bar po meni.

Ali nema veze ,dok ovi koji imaju Iphone 6 uzivaju u prelepom izgledu i kvalitetu,savrsenim displejom,dobrom video i foto kamerom,dobrom baterijom i uopste poznato dobrom funkcionalnoscu,vi kritikujte i gledajte slike i video klipove.

A da se kolektivno uzdržimo od izjava koje se mogu protumačiti kao mi Apple nadljudi i vi ostala zavidna sirotinja?
 
Nokia se skenjala, ne zbog iphone 4, nego što je potpisala odustala od pregovora oko usvajanja Android OS-a i potpisala ugovor sa Microsoftom...

Nije vec je propala, zato sto je furala truli Symbian, i rezistivne ekrane godinama posle prvog iPhone-a. Jednom recju tapkali su u mestu. Sto se tice dila sa majkrosoftom to je nesto najbolje sto su uradili. Lumia telefoni ubijaju. ;)


Sto se tice performansi, dual core CPU-ovi su i dalje superiorniji, i quad-core cpu su i dalje bacanje tranzistora i energije. Apple je cist primer za to, npr kada AX CPU šije ili ima barem ima iste performanse u najnerealnijim situacijama sa multitreaded (4threada) sintetici mozete misliti sta radi u realnim situacijama (single, dual threaded) onda je jasno da svi ti QuadCore sluze samo da se lepo napise na kutiji i zvuci lepo na reklami.
 
Koliko smo ocajni, kad je ip statusni simbol, toliko su ocajni i ovi sto se podsmevaju ostalima sto nemaju 1000€ za telefon.
Pa to realno i prodaje ip. Postao je statusni simbol,igracka koja pravi slojeve izmedju ljudi. Ako izvadis i stavis ip na astal ti si uspeo u zivotu Itd itd

Zbog takvog statusa,apple da je izbacio ovaj ip sa cenom od 250$ niko ga ne bi kupio. Imali bi prodaju maks 10mil za 1god.

Sve je do osecaja koji ovakav mob stvara u ljudima,nesto kao droga/kocka itd itd
 
Poslednja izmena:
Kako biste uporedili iPhone 6+ sa Note 4? Prednosti i mane jednog u odnosu na drugi?
 
Da li si morao to da pitas u ovoj temi? :)
 
Nazad
Vrh Dno