Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Poenta telefona i nije da zameni tablet...
 
Poenta telefona i nije da zameni tablet...
Baš tako, telefon je da stane "u džep" i treba da ostane u tom formatu a za filmove, igre i ostale "medije" kupiš tablet. Svi bi hteli jedan uređaj sve potrebe da im ispunjava. Teško... neka proizvođači ostave telefone do 4,5" dijagonale, sve ostalo je preterivanje jer su tableti već od 7".

Već mi je i iPhone6 prevelik koliko vidim poređenje sa iPhone5 koji koristim. Ne sviđa mi se pritisak tržišta i konkurencija koja tera na ovakve poteze, ali na žalost sam u manjini :(
 
Пре неки дан сам користио, по први пут, Мото Х и морам да признам да је тај телефон апсолутно савршених пропорција и на апсолутној горњој граници колики телефон треба да буде. Ако буде тих пропорција нови ајфон, моје паре су већ добили. :d
 
^ Da, ali pogledaj ( http://youtu.be/AVpfhoi_uOM?t=2m23s ) bezele i sve kako su uklopili u Moto X, a kako ce to verovatno biti kod novog iPhone-a. Prosto mislim da nema sanse da bude te velicine, zbog Apple dizajna.
 
Prešao sam sa Htc One-a na iphone i mnogo manje mi fali veliki ekran nego što sam mislio, mada mi ne bi smetalo sigurno ;) Sve u opsegu 4.3" - 4.7" je sasvim okej. Skoro sam čačkao drugarov One mini (4.3") i savršenih je dimenzija, mnogo bolje leži u ruci od iphone-a zbog oborenih ivica.
 
@Djilkosh_Ns,

Гледао сам тај видео синоћ и морам да ти кажем да нисам сигуран да ће тако изгледати нови ајфон... без обзира шта ови, који то ”пуштају”, причају.
 
Nisam ni ja siguran, ali znajući prednji gornji i donji deo iPhone dizajna, biće dosta dugačak telefon u odnosu na novije android pandane u smislu veličine i iskorišćenosti.
 
Ја нисам ни сигуран да ће телефон изгледати као досадашњи ајфони... тако да, сморили су ме за све паре са свим овим силни макетама. Изгледа да је свако ко има 3д штампачи и превише слободног времена и жеље за парама (генерисане кликовима и остало...) почео да прави макете нових Епл производа...
 
Samo se nadam da nece biti "glupi" kao u HTC-u, pa staviti power dugme na vrh... Sto se tice dizajna... Ne znam, mogu onaj gornji deo da skrate (jer je samo slusalica tu, nema ni logo ni nista), ali donji mora biti veci zbog home dugmeta, a i zamisli kako bi glupo izgledalo gornji onako mali, a donji veci.

Bice jako cudno videti 4.7" iPhone zbog duzine, a da ne pricam kako ce izgledati onaj od 5.5"...
 
Ljudi, tableti umiru. Za koju godinu ce samo ostati phableti i wearables.
 
Pa nece, evoluirace u nesto bolje. Ali ipad kakav je sada i varijacije na temu ce da umru.
 
Pre ce phableti umreti nego tableti... To je ista prica kao da ce laptopovi umreti pojavom tableta. Tablet je nesto taman izmedju telefona i laptopa, dok je phablet nigde - nit moze u dzep, nit ga mozes koristiti kao sto se tablet moze jer je manji ekran...

Sto se tice iPhone 6 iako su tek nedavno implementirali fingerprint ja mislim da nece biti dugmeta toga, ili ce biti manje ili ce biti mozda pozadi?
Druga opcija bi bila da telefon ode vise u sirinu a da ostane dugme.
 
Ja nekako razmisljam da telefon ipak treba da stane u dzep pa je i ovih 4,7 inch veliko ali ipak podnosljivo, za veci telefon Vam treba ili torba ili veci a samim tim i "dublji" dzepovi jer ce taj uredjaj kod nas kostati preko 1000€ :) Inace, kada hocu veci ekran ja kupim iPad i resen problem :) Ali to je samo moje misljenje.
 
Pa nece, evoluirace u nesto bolje. Ali ipad kakav je sada i varijacije na temu ce da umru.

Pre mislim da ce kupac fino birati velicinu all-in-one uredjaja iz lepeze od 4 do 12". Fino ako imas uvo kao Dambo, kupis 10-inchni uredjaj i koristis ga kao telefon i tablet.
 
Ne znam, mogu onaj gornji deo da skrate (jer je samo slusalica tu, nema ni logo ni nista), ali donji mora biti veci zbog home dugmeta, a i zamisli kako bi glupo izgledalo gornji onako mali, a donji veci.
Ulaz za slušalice je dole od serije 5, nije bitno to toliko koliko šta sve ima unutra i kako je raspoređeno i kolika je baterija.

Što se tiče dizajna, kako god, samo da ostave te neke, nazovi, "premijum na dodir" materijale da ne krcka uređaj i da bude kompaktan.
 
Опа, изгледа да ће јабука светлети :D
iphone-6-back-cover-macfixit-1.jpg
 
To se i ocekivalo, da bude fazon za notifikacije...
 
То би било страва, кад већ нмже дугме..
 
To se i ocekivalo, da bude fazon za notifikacije...

Koja je poenta da svetlo za notifikacije bude pozadi? Pa blic kad stavis za notifikacije ne vidi se po danu, a ne ta jabucica koja ce blago svetleti...
Ja jos uvek ne verujem da je to pravi dizajn jer ga svi drljaju a oada se prvi put pojavio to je bio koncept nekog dizajnera koji ne radi u Apple... A onda je tric-trac Mac site rekao da je to prototip za maske iako su sami pre neki mesec rekli ovo sto sam napisao...
 
Blic i sada sija za obaveštenja, pisao sam već negde... ajde ljudi ne palite se, sačekajte predstavjanje i pogledajte zvanično. Ne kapiram šta vam znači da nagađate kako će da izgleda? Ovo ko kod ima 3d štampač se igra i izbacuje makete.
 
Ja se stvarno nadam da na finalnoj verziji bezel nije toliko debeo :S:
 
Sto se tice iOS verzija 8, jel se ocekuju promene kao sto je sedmica donela ili samo peglanje? Ja bih uzeo Apple u razmatranje ukoliko ponude "konvergenciju".
 
Peglanje as you see.
 
Nazad
Vrh Dno