»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 358 PrvaPrva 12345671353103 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 5368

Tema: iPhone 6 / 6 Plus

Moderator Avatar korisnika leksa
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        2.581
        ako će stvarno biti preko 4,5", jedva čekam da izađe pa da za upola para uzmem 5s.
        Last edited by leksa : 01.01.0001 at 00:00

Moderator Avatar korisnika Djilkosh_Ns
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        25.185
        Citat Citiram korisnika: drgonzo Pogledaj poruku
        Nema šanse, to je onaj analitičar predvideo, lik nema pojma šta govori...
        Apple-u uopšte ne treba da zadrži ppi, nisu ga zadržali ni na retina ekranu za ipad 3, ni na ipad retina mini pa su dobili punu kompatibilnost sa aplikacijama.
        Mislim da bi Apple najviše voleo da prilagodi rezoluciju tako što će povećati dužinu i širinu ekrana na 5S 2 puta, dakle na 2272x1280.
        Time bi dobili i punu kompatibilnost sa sadašnjim aplikacijama za iPhone, dok proizvođači aplikacija ne odluče da ih apdejtuju na novu rezoluciju. Ali pitanje je da li će neki proizvođač displeja moći da ponudi takve displeje u dovoljnim količinama...
        Videh na macroumors pa sam kontao možda se zna nešto... Uh ta rezolucija na 4.5"? Baterija će morati biti ozbiljna, džaba SW optimizacija. Ne može optimizacija da nadoknadi fizički veću bateriju. Trebaće to izgurati.

Biće veselo što se tiče toga. Mada LG, Sharp i ko još tamo pravi, majku mu trebalo bi da uspeju. Godinu dana su imali, ko zna možda i koliko još ranije se saznalo da će biti veći display i da će biti unique rezolucija.

Veliki test će biti za Apple. Em što se tiče izgleda, em što se tiče dovoljnog broja telefona za prodaju znajući za specifičnu rezoluciju itd itd.

Member Avatar korisnika ays
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.585
        Ја ћу да ”лупим” нешто сада у вези резолуције... пошто немам ни најблажу представу колико ће то бити у пикселима, ја бих волео да то буде за једну колону икона више и за 2 реда дуже. Мени доста.
        Post hoc ergo propter hoc

Member Avatar korisnika NovemberWhisky
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2.083
        Citat Citiram korisnika: ays Pogledaj poruku
        Ја ћу да ”лупим” нешто сада у вези резолуције... пошто немам ни најблажу представу колико ће то бити у пикселима, ја бих волео да то буде за једну колону икона више и за 2 реда дуже. Мени доста.
        Uh, pa to bi onda bio ozbiljno veći ekran. 5 u odnosu na 4s je porastao pola inča samo na konto jednog reda više
        'Till things are brighter, I'm the man in black

Banned
        Na forumu od
        Feb 2014
        Poruka
        64
        Ma samo da promene kuciste vise,msm da preteruju sto zamazuju oci sa novim bojam i touch id
        Mani ga..
        Veci ekran pod broj jedan

Member Avatar korisnika La.Prestige
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        3.562
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-7700K @ 5Ghz
        • MoBo: EVGA® Z270 Classified™ K
        • RAM: Kingston HyperX™ Predator RGB 32GB (4X8) DDR4 3600MHZ
        • VGA: EVGA® GeForce GTX 1080 FTW
        • MON: Dell UltraSharp™ U2717D
        • HDD: Samsung SSD 960 Pro 512GB - M.2 + 2x2TB LaCie Porsche Design
        • OPT: Apple USB SuperDrive + LG GP70NS50 External
        • Case: EVGA® T2 850W + Jonsbo UMX4
        • SND: Bose Companion 50 + Bose SoundLink Mini + Bang & Olufsen H7
        • LAP: Apple Macbook Pro 15" Space Gray '17 + iPad 9.7 Space Gray
        • TV: LG 65EC970V 4K OLED + Dreambox 800HD + B&O BeoLab 8000
        • INET: DSL
        • Ostalo: Puno Igracaka
      8. Tik-tak logika kojom se vodi Apple jos od davnih dana. Zapravo ovom logikom se vodi dosta firmi u raznoraznim oblastima. Primer automobila, Audi, BMW, Mercedes i ostali, izbaciju restajling modele svaki drugi put sa minimalnim kozmetickim izmenama. Strategija je odlicna.

I ja se slazem da ce veceg ekrana biti, tacnije mora! Ali po meni, plafon je 5" a neka donja granica 4".
        Bitcoin market is filled with individuals who know the price of everything, but the value of nothing.

Member Avatar korisnika GiBo2pac
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        5.975
      10. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
        • MoBo: GIGABYTE AX370-GAMING 5
        • RAM: Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
        • VGA: ASUS R9 280X TOP V2 1180/1750MHz
        • MON: DELL P2417H
        • HDD: SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
        • Case: Fractal Design Define XL R2 Black Pearl, napajanje Thermaltake SPS730 - 730W
        • SND: Integrisana/2.0 Genius Wooden
        • LAP: HP ProBook 455 G1 - Win7 SP1 64bit Ultimate
        • TV: Samsung UE40 J5100
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: /Nexus 6P / Stock+Root/ /A4 Tech Bloody R70 Wireless/
      11. Citat Citiram korisnika: La.Prestige Pogledaj poruku
        I ja se slazem da ce veceg ekrana biti, tacnije mora! Ali po meni, plafon je 5" a neka donja granica 4".
        A 4.5" zlatna sredina
        Albert Einstein -Mašta je važnija od znanja.Znanje je ograničeno, mašta okružuje svet!

Member Avatar korisnika drgonzo
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        3.500
        Citat Citiram korisnika: Djilkosh_Ns Pogledaj poruku
        Videh na macroumors pa sam kontao možda se zna nešto... Uh ta rezolucija na 4.5"? Baterija će morati biti ozbiljna, džaba SW optimizacija. Ne može optimizacija da nadoknadi fizički veću bateriju. Trebaće to izgurati.

Biće veselo što se tiče toga. Mada LG, Sharp i ko još tamo pravi, majku mu trebalo bi da uspeju. Godinu dana su imali, ko zna možda i koliko još ranije se saznalo da će biti veći display i da će biti unique rezolucija.

Veliki test će biti za Apple. Em što se tiče izgleda, em što se tiče dovoljnog broja telefona za prodaju znajući za specifičnu rezoluciju itd itd.
        4,7". Da ne bude zabune, ovo je samo moja pretpostavka, ali mislim da nije nemoguća, već su jednom primenili (iPad 2 na iPad 3) i ta opcija bi možda bila prihvatljivija Apple-u
        Realno ta rezolucija na te dimenzije ekrana jeste overkill i bespotrebno slabljenje autonomije baterije, ali bi bila moguća. Računao sam nešto prema ovim slikama iz prvog posta, to bi bilo negde oko 550 ppi.
        Već u junu bi trebalo da dobijemo telefone sa većom rezolucijom ekrana od pomenute i sličnim ppi (LG G3)
        LG, Japan Display, Sharp će verovatno biti potencijalni proizvođači ekrana. Za LG dakle već znamo da može da ponudi nešto slično, a Japan Display je pre per nedelja objavio ovo:
        http://www.cnet.com/news/is-this-an-iphone-6-display/
        Menjao drgonzo : 17.04.2014. u 23:27

Member Avatar korisnika ays
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.585
        Citat Citiram korisnika: NovemberWhisky Pogledaj poruku
        Uh, pa to bi onda bio ozbiljno veći ekran. 5 u odnosu na 4s je porastao pola inča samo na konto jednog reda više
        Хтео сам да напишем 1 додатна колона и један додатни ред... а не 2 реда. ЈБг.
        Post hoc ergo propter hoc

Member Avatar korisnika n1tr0
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.814
      15. Moja mašina
        • CPU: iMac 27R, MBP 13R
      16. Znaci 4.5 ili 4.7. Po meni su to prihvatljive velicine za neke od nas (za one sa manjom sakom ne). Sve preko toga je preveliko.
        Ovako da sumiram sta ja ocekujem:
        - ekran 4.5 - 4.7 inca
        - ekran - sapphire crystal
        - kamera - nadam se da se nece zaludjivati sa megapixelima vec ce ici na bolja stakla pa ce blenda biti F1.8 ili tako nesto
        - rezolucija - 326 ppi sasvim dovoljno - pomnoziti naravno sa dimenzijama za tacnu
        - dizajn - malo zaobljene ivice samo sa zadnje strane, isto bih rekao 2 boje kuciste kao 5 i 5s
        - docking port - nadam se isti
        - slusalice ostaju gore, dole stereo zvucnici
        - home dugme sa skenerom kao na 5s
        - hardware - dual 1.8 ili quad 1.2/1.5
        - mem - 1/2 gb
        valjda nisam nesto izostavio
        Chillax...

Banned
        Na forumu od
        Feb 2014
        Poruka
        64
        Ja cu biti zadovoljan nekiim alu kucistem na kojem se nece guliti ivice,veci ekran i redizajn iOS-a jer mi je ovaj preruzan :/

Member
        Na forumu od
        Aug 2013
        Poruka
        613
      19. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom(tm) 9950 Quad-Core Processor 2.60 GHz
        • RAM: 4 GB
        • VGA: GeForce 9800 GT
        • MON: Philips 191 EL
        • Case: Cooler Master Elite 332
        • INET: Kablovska
      20. Убедљиво најглупља ствар код ајфона је улаз за слушалице Не знам за остале, али мени је много лакше да држим телефон у руци кад је су слушалице укључене горе, још горе је када је ближе ивици

Moderator Avatar korisnika Djilkosh_Ns
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        25.185
        RAM mora biti povecan, jer je 1GB vec malo, nek bude bump na 1.5, ali mislim da bi bilo lepo da ima 2 giga.

Member Avatar korisnika Boyce
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        1.857
        Citat Citiram korisnika: Djilkosh_Ns Pogledaj poruku
        RAM mora biti povecan, jer je 1GB vec malo, nek bude bump na 1.5, ali mislim da bi bilo lepo da ima 2 giga.
        +1 to me tek nervira na ipadu. Moglo je sa 1gb pre godinu dana, sada vise ne.
        It wasn't me, Del Boy, It was me brain!

Banned
        Na forumu od
        Feb 2014
        Poruka
        64
        Pa vrv ce ga povecati,sve je mnogo zahtevnije,iOS je sve veci i veci,aplikacije su zahtevnije,bas bi bilo jadno da ostane na 1GB

Strana 3 od 358 PrvaPrva 12345671353103 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •