Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Nije tacno da se ne guli 5S,imao sam 5S 32GB,uzeo sam vakum pakovanje,isto se gulio kao obicna petica.

Ni ja nemam nikakvih problema sa guljenjem na 5s. Ipad Air mi je bio bez bilo kakvog covera i ama nista se ne vidi na njenoj pozadini. Nema foliju nazad.
 
Ne znam da li će biti takva leđa, ali će morati na neki način da ih učine ergonomskijim, ako bude veći ekran.
 
Ja bi voleo da budu tri ili dve velicine pa da svako odabere sta mu odgovara.
 
Јако вероватно, само без пластике на боковима. Врвтно ће бити заобљен као нови хтц.
 
Izgled je vrhunski,samo jos treba da zaista bude takav :)
Jaoo taj veci ekran koliko je potrebaaan
 
I dok uglavnom komentarišemo dizajn i veličinu ekrana, ništa se ne zna o onom što nosi sledeća generacija Apple procesora: A8

S tim u vezi, Anand je nedavno objavio tekst o A7 - Cyclone procesoru(koji se nalazi u iPhone 5S, iPad Air, iPad Mini Retina).
Apple je bio prilično tajnovit kad je u pitanju arhitektura A7 i Anand je tek sad (nakon 7 meseci!) stekao uvid u neke nove detalje vezane za A7 procesor i prilično je impresioniran.
Kompletan tekst o A7 i mogućoj budućnosti Apple procesora možete pročitati ovde:
http://www.anandtech.com/show/7910/apples-cyclone-microarchitecture-detailed
a evo i par citata iz teksta:
With six decoders and nine ports to execution units, Cyclone is big. As I mentioned before, it's bigger than anything else that goes in a phone. Apple didn't build a Krait/Silvermont competitor, it built something much closer to Intel's big cores. At the launch of the iPhone 5s, Apple referred to the A7 as being "desktop class" - it turns out that wasn't an exaggeration.
Cyclone is a bold move by Apple, but not one that is without its challenges. I still find that there are almost no applications on iOS that really take advantage of the CPU power underneath the hood. More than anything Apple needs first party software that really demonstrates what's possible. The challenge is that at full tilt a pair of Cyclone cores can consume quite a bit of power. So for now, Cyclone's performance is really used to exploit race to sleep and get the device into a low power state as quickly as possible. The other problem I see is that although Cyclone is incredibly forward looking, it launched in devices with only 1GB of RAM. It's very likely that you'll run into memory limits before you hit CPU performance limits if you plan on keeping your device for a long time.
The real question is where does Apple go from here? By now we know to expect an "A8" branded Apple SoC in the iPhone 6 and iPad Air successors later this year. There's little benefit in going substantially wider than Cyclone, but there's still a ton of room to improve performance. One obvious example would be through frequency scaling. Cyclone is clocked very conservatively (1.3GHz in the 5s/iPad mini with Retina Display and 1.4GHz in the iPad Air), assuming Apple moves to a 20nm process later this year it should be possible to get some performance by increasing clock speed scaling without a power penalty. I suspect Apple has more tricks up its sleeve than that however.
Looking at Cyclone makes one thing very clear: the rest of the players in the ultra mobile CPU space didn't aim high enough. I wonder what happens next round.
 
Poslednja izmena:
kako bi se veličina ajfona od 4.7 inča, pod uslovom da zadrži sadašnji dizajn, odnosila u odnosu na druge smartfone:
all.jpg

http://9to5mac.com/2014/04/24/how-w...es/?utm_medium=twitter&utm_source=twitterfeed
očigledno bi bio prevelik, tako da će verovatno nešto da se menja...

najava nekih novih aplikacija na nvodnim screenshotovima iOS-a, jasno govori da je iWatch blizu:
http://www.expertreviews.co.uk/gall...-show-ios-8-running-on-apple-iphone-5s/220747
 
Можда уклоне дугме и интегришу читач у екран :d
 
Sigurno ce da ga prosire
 
99% ce ovako da izgleda:
iphone-6-body-UiP-03-630x390.jpg


Sve je vise "leak"-ova koji idu na tu stranu. Ovaj crveno/roze deo ce biti od plastike (sigurno bela/crna boja) sto meni odvratno izgleda. Mora sigurno tako zbog antene, ali kao da je HTC ONE to bolje resio.
 
Зашто не би задржали стално или сафир уместо пластике?
 
looks like iphone 6c :D
 
Зашто не би задржали стално или сафир уместо пластике?
To je samo maketa MOGUĆEG izgleda telefona napravljena od plastike.
Pravi telefon će sasvim sigurno biti napravljen od aluminijuma.
Što se tiče safira, još uvek nije najjasnije čemu će da služi. U ovom trenutku safir se koristi za izradu Home dugmeta i da zaštiti kameru.
Postoji opcija da tanak sloj safira bude korišten da prekrije i ekran ajfona 6, kako bi se smanjila mogućnost nastanka ogrebotina na ekranu.
Druga opcija je da safir koji se proizvodi bude korišten samo za iWatch.
 
Мој одговор се односио на делове који су на оној слици били заокружени за које је Бојче рекао да ће бити од пластике. Нисам ни мислио да ће одбацити алуминијум зарад пластике :D
 
I pored svih tračeva da će iPhone 6 imati safirno staklo, ja sumnjam u to. Kapiram da će ove prve ture safira koje proizvode ići za iWatch. Neće se zezati odmah da ide na iPhone poštop je pitanje kakav prinos uopšte za sada i mogu da ostvare. Inače, jedva čekam da dođe i na telefone. Znam koliko znači na satu, pošto to imam.
 
А то нам на телефонима иначе треба? На сату се слажем али на на телефону мислим шта је следеће?
 
Ne znam da li sam citao negde, ali safir puca pre nego gorila (ili je tu negde). Safir je bolji za ogrebotine, ali sto se tice pada, puca kao od sale. Sad ti je fiksiran na ruci, nije to kao telefon, otuda i tamo staklo protiv grebanja.
 
А то нам на телефонима иначе треба? На сату се слажем али на на телефону мислим шта је следеће?

Nekome treba, nekome ne treba. Meni treba... Trenutno koristim folije, pazim telefon ali one uvek zarade mikro ogrebotine. Voleo bih da mogu manje da pazim telefon.
 
А преко чега су прелепили сафир? :d
 
Gledam rendering najavljenog Amazon telefona, ima baš dosta sličnosti sa najavama ajfona:
gsmarena_001.jpg

sa zadnje strane pozicija kamere i blica (samo što su im zamenili mesta), zaobljene ivice (koje bi iphone 6 navodno trebao da ima);
sa prednje ekran od 4,7" (koji bi trebao da ima i novi iphone), home dugme ( koje je radi uštede prostora ipak izduženo), pozicija i izgled slušalice, zvučnika, mikrofona, mikro usb porta, ivice koje podsećaju na mašinski obrađeni metal ajfona, čak i 2 mala šrafa sa donje strane :d
 
Nazad
Vrh Dno