Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

ako će stvarno biti preko 4,5", jedva čekam da izađe pa da za upola para uzmem 5s.
 
Nema šanse, to je onaj analitičar predvideo, lik nema pojma šta govori...
Apple-u uopšte ne treba da zadrži ppi, nisu ga zadržali ni na retina ekranu za ipad 3, ni na ipad retina mini pa su dobili punu kompatibilnost sa aplikacijama.
Mislim da bi Apple najviše voleo da prilagodi rezoluciju tako što će povećati dužinu i širinu ekrana na 5S 2 puta, dakle na 2272x1280.
Time bi dobili i punu kompatibilnost sa sadašnjim aplikacijama za iPhone, dok proizvođači aplikacija ne odluče da ih apdejtuju na novu rezoluciju. Ali pitanje je da li će neki proizvođač displeja moći da ponudi takve displeje u dovoljnim količinama...

Videh na macroumors pa sam kontao možda se zna nešto... Uh ta rezolucija na 4.5"? Baterija će morati biti ozbiljna, džaba SW optimizacija. Ne može optimizacija da nadoknadi fizički veću bateriju. Trebaće to izgurati.

Biće veselo što se tiče toga. Mada LG, Sharp i ko još tamo pravi, majku mu trebalo bi da uspeju. Godinu dana su imali, ko zna možda i koliko još ranije se saznalo da će biti veći display i da će biti unique rezolucija.

Veliki test će biti za Apple. Em što se tiče izgleda, em što se tiče dovoljnog broja telefona za prodaju znajući za specifičnu rezoluciju itd itd.
 
Ја ћу да ”лупим” нешто сада у вези резолуције... пошто немам ни најблажу представу колико ће то бити у пикселима, ја бих волео да то буде за једну колону икона више и за 2 реда дуже. Мени доста.
 
Ја ћу да ”лупим” нешто сада у вези резолуције... пошто немам ни најблажу представу колико ће то бити у пикселима, ја бих волео да то буде за једну колону икона више и за 2 реда дуже. Мени доста.

Uh, pa to bi onda bio ozbiljno veći ekran. 5 u odnosu na 4s je porastao pola inča samo na konto jednog reda više
 
Ma samo da promene kuciste vise,msm da preteruju sto zamazuju oci sa novim bojam i touch id
Mani ga..
Veci ekran pod broj jedan
 
Tik-tak logika kojom se vodi Apple jos od davnih dana. Zapravo ovom logikom se vodi dosta firmi u raznoraznim oblastima. Primer automobila, Audi, BMW, Mercedes i ostali, izbaciju restajling modele svaki drugi put sa minimalnim kozmetickim izmenama. Strategija je odlicna.

I ja se slazem da ce veceg ekrana biti, tacnije mora! :) Ali po meni, plafon je 5" a neka donja granica 4".
 
Videh na macroumors pa sam kontao možda se zna nešto... Uh ta rezolucija na 4.5"? Baterija će morati biti ozbiljna, džaba SW optimizacija. Ne može optimizacija da nadoknadi fizički veću bateriju. Trebaće to izgurati.

Biće veselo što se tiče toga. Mada LG, Sharp i ko još tamo pravi, majku mu trebalo bi da uspeju. Godinu dana su imali, ko zna možda i koliko još ranije se saznalo da će biti veći display i da će biti unique rezolucija.

Veliki test će biti za Apple. Em što se tiče izgleda, em što se tiče dovoljnog broja telefona za prodaju znajući za specifičnu rezoluciju itd itd.
4,7". Da ne bude zabune, ovo je samo moja pretpostavka, ali mislim da nije nemoguća, već su jednom primenili (iPad 2 na iPad 3) i ta opcija bi možda bila prihvatljivija Apple-u
Realno ta rezolucija na te dimenzije ekrana jeste overkill i bespotrebno slabljenje autonomije baterije, ali bi bila moguća. Računao sam nešto prema ovim slikama iz prvog posta, to bi bilo negde oko 550 ppi.
Već u junu bi trebalo da dobijemo telefone sa većom rezolucijom ekrana od pomenute i sličnim ppi (LG G3)
LG, Japan Display, Sharp će verovatno biti potencijalni proizvođači ekrana. Za LG dakle već znamo da može da ponudi nešto slično, a Japan Display je pre per nedelja objavio ovo:
http://www.cnet.com/news/is-this-an-iphone-6-display/
 
Poslednja izmena:
Uh, pa to bi onda bio ozbiljno veći ekran. 5 u odnosu na 4s je porastao pola inča samo na konto jednog reda više

Хтео сам да напишем 1 додатна колона и један додатни ред... а не 2 реда. ЈБг.
 
Znaci 4.5 ili 4.7. Po meni su to prihvatljive velicine za neke od nas (za one sa manjom sakom ne). Sve preko toga je preveliko.
Ovako da sumiram sta ja ocekujem:
- ekran 4.5 - 4.7 inca
- ekran - sapphire crystal
- kamera - nadam se da se nece zaludjivati sa megapixelima vec ce ici na bolja stakla pa ce blenda biti F1.8 ili tako nesto :)
- rezolucija - 326 ppi sasvim dovoljno - pomnoziti naravno sa dimenzijama za tacnu
- dizajn - malo zaobljene ivice samo sa zadnje strane, isto bih rekao 2 boje kuciste kao 5 i 5s
- docking port - nadam se isti
- slusalice ostaju gore, dole stereo zvucnici
- home dugme sa skenerom kao na 5s
- hardware - dual 1.8 ili quad 1.2/1.5
- mem - 1/2 gb
valjda nisam nesto izostavio
 
Ja cu biti zadovoljan nekiim alu kucistem na kojem se nece guliti ivice,veci ekran i redizajn iOS-a jer mi je ovaj preruzan :/
 
Убедљиво најглупља ствар код ајфона је улаз за слушалице :wall: Не знам за остале, али мени је много лакше да држим телефон у руци кад је су слушалице укључене горе, још горе је када је ближе ивици :crash:
 
RAM mora biti povecan, jer je 1GB vec malo, nek bude bump na 1.5, ali mislim da bi bilo lepo da ima 2 giga.
 
Pa vrv ce ga povecati,sve je mnogo zahtevnije,iOS je sve veci i veci,aplikacije su zahtevnije,bas bi bilo jadno da ostane na 1GB
 
Ja cu biti zadovoljan nekiim alu kucistem na kojem se nece guliti ivice,veci ekran i redizajn iOS-a jer mi je ovaj preruzan :/

Ne guli se 5s, niti se gule ipad airovi i novi mini koji su od istog materijala. A sad je bio major redizajn tako da o tome nemoj ni da sanjas.
 
Nije tacno da se ne guli 5S,imao sam 5S 32GB,uzeo sam vakum pakovanje,isto se gulio kao obicna petica.
 
Nije tacno da se ne guli 5S,imao sam 5S 32GB,uzeo sam vakum pakovanje,isto se gulio kao obicna petica.
Ja imam 5s space gray skoro 6 meseci, normalno ga upotrebljavam, ne držim u staklenoj kutiji i nigde ni traga oštećenjima na ivicama.
Nemam bolju kameru kod sebe pa će i ovo da posluži:
IMG_0174.jpg
Uglavnom i komentari drugih na netu su da se ne guli...
 
Poslednja izmena:
Meni su pocele ivice malo da se ljuste,tel je stigao iz nemacke,prodao sam ga jer mi se nije svidjalo osvetljenje..
 
Viđao sam oglase, znam da prodaješ uređaje i da ti mnogo telefona prođe kroz ruke, ali moje iskustvo je stvarno ok.

И моје такође, ево 8 месеци како имам црни iP5...
 
Au i šta ćeš sad kad ne budu više pravili telefone za kepece?

Ne verujem kakva razmišljanja imaju neki ljudi koji imaju iPhone...

Slatko se nasmejah. Ovo za kepece, posto imam 110kg 1.85m, tu spadam definitivno. :d

OT: Mene ne bi zacudila 4.3inch-a velicina ekrana.
 
Poslednja izmena:
drgonzo jeli ti to nesto prelepljeno preko pozadine telefona? neka folija?
 
Ево снимка са досадашњим процурелим сликама кућишта и извесно је да ће бити 4.7" :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
drgonzo jeli ti to nesto prelepljeno preko pozadine telefona? neka folija?

Očigledno jeste, ona folija iz tri dela rekao bih. Inače petica se nenormalno guli. Čovek koji mi ga je prodao je imao sve vrste folija + masku i bio je u savršenom stanju do pre dve nedelje. Iako mi nije ispao nijednom niti u džepu držim bilo šta osim telefona, već ima nekoliko ogrebotina po ivicama i onom sjajnom delu pored zadnje kamere. Nije da mi nešto preterano smeta, doduše...
 
Da,pazi ja sam na 5S nosio Artwizz futrolu,koja do telefona ima gume pa navuces alu oklop na sve to i opet nastaje..pa fazon,odakle vise dolazis?
 
Могуће је да се иза кућишта завуче песак или прљавштина и гули га при малим померањима у кућишту.
 
drgonzo jeli ti to nesto prelepljeno preko pozadine telefona? neka folija?
aha, Whisky je u pravu, ona najjeftinija folija iz 3 dela od 200 dindži ili tako nešto, vidi se na slovima i znaku jabuke... treba sam i malo da ga obrišem od prašine i otisaka pre slikanja, al jbga, mrzelo me :d
 
Da,pazi ja sam na 5S nosio Artwizz futrolu,koja do telefona ima gume pa navuces alu oklop na sve to i opet nastaje..pa fazon,odakle vise dolazis?

Hahahah... Pa ništa jedino da ga balsamuješ kao ovaj pre mene, znači folija napred i nazad (kao gonzo) pa futrola preko. Ja sam kupio neku baš dobru (i skupu) futrolu u macoli, u paketu sam dobio i isto tako dobru foliju (nijedan jedini mehurić ili slično, a nisam preterano vešt u tome). Epilog: prvo sam skinuo futrolu posle par dana, nikako nisam mogao da se naviknem na nju, a brzo potom i foliju (nenormalno koliko ostaju masni otisci i koliko se teško skidaju). Sreća je jedino što nisam kupio onu Apple original kožnu futrolu, jer sam se na kratko dvoumio. Dobro izgleda ali stvarno je preskupa.
 
Sta mislite o ovome?

Mozda? Verovatno? Nikako?

ip6-rend-1.jpgip6-rend-2.jpgip6-rend-3.jpg
 
Nazad
Vrh Dno