Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Meni su ti mali jedva vidljivi bezeli neprakticni... G2 bas bzv lezi u ruci
 
Meni lici na iPhone 5 sa zaobljenijim ivicama. iskreno. Kao mashup 3GS-a i 5ice. Znam ja da oni imaju odredjeni standard po pitanju stilskog dizajna ali bi mogli nekad da "iskoce iz koloseka" kao sto je to uradio HTC One, ili SGS Sapun serija nastala sa pojavom S3jke. U prevodu nesto sto nije direktan naslednik iPhone 4ke po dizajnu sa minornim razlikama.
 

Na osnovu čega tačno?

Ne verujem da će imati te crne trake pozadi, pre mislim da će biti sa belim, kao na levim slikama sa tog linka. Definitivno neće biti lep kao 4 i 5, ali je daleko od ružnog telefona.

Meni lici na iPhone 5 sa zaobljenijim ivicama..

Recimo. S tim što ne bi bilo realno da zadrži ravne ivice uz toliki ekran jer bi bio ergonomska katastrofa.
 
Poslednja izmena:
Meni lici na iPhone 5 sa zaobljenijim ivicama. iskreno. Kao mashup 3GS-a i 5ice. Znam ja da oni imaju odredjeni standard po pitanju stilskog dizajna ali bi mogli nekad da "iskoce iz koloseka" kao sto je to uradio HTC One, ili SGS Sapun serija nastala sa pojavom S3jke. U prevodu nesto sto nije direktan naslednik iPhone 4ke po dizajnu sa minornim razlikama.

Ako na nesto lici ovaj potencijalni izgled 6-ice lici na iPhone 2G. iPhone ima odredjene elemente u dizajnu koji ga cine prepoznatljivim (okrugli home button, simetricni bezeli...) i koje Apple nema razloga da menja jer je to ono sto iPhone cini iPhone-om. A paralela sa S3-jkom je zali boze jer taj dizajn predstavlja vrhunac nakaradnosti i asimetricnosti (S4 je uveo vec neki red i deluje kao da ga je zaista neko ko se bavi dizajnom i dizajnirao).
 
Poslednja izmena:
Ljudi, strpite se jos samo 12 dana. Gotovo je pa izvesno da ce novi iP ovako izgledati... i 99% su sanse da nece biti 5.5" modela
Ono sto jos ne znamo je sta sve dolazi uz A8. Hoce li biti samo 1GB, da li ce 16GB biti osnovni model ili konacno prelaze na 32 i sl stvari i naravno da li ce biti iTunes za srbiju ;)
 
Sad kad si spomenuo 5.5" model, ja se iskreno nadam da nece ici i na tu verziju vec samo na 4.7".
 
Pa pricalo se da ce ici i 4.7 i 5.5
Po onome sta se prikazuje od leak-ova, samo 4.7 je konkretno opisan i slikan sta god to bilo, dok za 5.5 ima sve manje i manje price, nema konkretnih slika kao za 4.7 i sl.
Moje licno misljenje je da treba da izbace i 5.5 jer u toj kategoriji nemaju predstavnika i samim tim gube market share. Vreme je pokazalo da ima dosta kupaca u toj kategoriji i da je trazena.
 
Znaci vec su podelili review primerke poznatim sajtovima i likovima :)

Mada ne znam da li jabuka tako posluje.. ?
 
Poslednja izmena:
Ma gde su podelili... Ovo je klon. To Apple nikad nije radio. Ni Samsung nije delio, ni Sony, HTC. Čini mi se samo LG da je to radio.
 
Ja bas mislim da su i samsung i htc to radili. Pa the verge izbaci review cim prestane onaj dogovor o cutanju.
 
Pa nije niko radio, ali od ove godine ga svi imaju 20 dana pre nego sto izadje.
 
Čak i da jeste dobio, ovo nije original kutija jer ne bi smeo da objavi sliku.
 
Salju telefone, evo vec godinu dana mozda i duze. Posalju se telefoni sajtovima koji objavljuju testove ali nista ne sme da se objavi dok proizvodjac ne da zeleno svetlo.
Obicno se na dan premijere objavi preview, pa par dana kasnije review. A bilo je slucajeva da objave i review neki sajtovi.
 
Apple nema razloga da ikome salje unapred telefon, jer ce ionako svi da se utrkuju da objave review koji ce biti gotov za 24h, telefon ne ide odmah u prodaju vec kroz par dana itd.. HTC-u je trebao hype da im telefon uspe i tako uzme deo kolaca Samsung-u, Apple-u to ne treba jer se hype dize jos od pocetka godine za iPhone 6.
 
Nesto ne verujem da ce iPhone 6 dolaziti bez Health-a na homescreen-u.
naravno, i slepcu je jasno da je na kutiji iOS 7

hahaha, carski :)

9. septembra izgleda predstavljanje dva ajfona i iWatcha:
http://www.theverge.com/2014/8/27/6074989/apple-iwatch-likely-coming-on-september-9
ako to bude tako, interesantno je kako nikad nijedna komponenta, crtež ili prototip iWatcha nije leakovao, a delovi ajfona cure na sve strane...

prodaja počinje za vikend 16-19. septembra:
http://www.cultofmac.com/292840/youll-able-get-hands-iphone-6-16-19-september/

evo i još malo delova:
http://9to5mac.com/2014/08/28/more-...ger-internal-speaker-and-new-vibrator-design/
 
inx.png


http://www.phonearena.com/news/Apple-sends-out-invites-for-September-9th-event-new-report-tells-us-what-to-expect_id59931
 
dok se ne pojavi na apple sajtu,ništa ne verujem :)
 
Sudeci po pozivnici izgleda ce biti predstavljen i iWatch ili kako ce se vec zvati.
 
Poslednja izmena:
dok se ne pojavi na apple sajtu,ništa ne verujem :)
:D ovako izgleda kompletna pozivnica:


Inače, iako prezentacije uvek drže u malim prostorima, ovog puta su se odlučili za nešto veći prostor u kome je Steve Jobs pre 30 godina predstavio prvi Mac.
U blizini se gradi hala visine trospratnice u kojoj će verovatno moći da se testiraju novi uređaji od predstavnika medija po završetku prezentacije:
flintcenter.jpg


izgleda da će se dosta pažnje posvetiti mobilnom plaćanju korištenjem NFC tehnologije:
http://www.macrumors.com/2014/08/28/wired-nfc-mobile-payments/
 
Ok. sad pocinje tumacenje pozivnice. Po ovome sta su napisali, reklo bi se da ne predstavljaju samo jedan uredjaj. verovatno ce predstaviti jos nesto, veci iPhone, iWatch, iStaJaZnam.....
 
iBolje da sacekamo nego ga ovde gusimo temu. :)
 
Meni je prva asocijacija senke sa peteljke suncani sat.

Aha! Good eye sir! :)

Sto ne bi nagadjali, mene bas interesuje ko sta vidi i zasto. :) Apple event je vreme kad svi znaju da me u vecernjim satima nece biti :)
 
Nazad
Vrh Dno