Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Slažem se, 6S+
Razlika u ceni je mala, a razlika u radu telefona je ogromna


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Bukvalno ip6 nije isplativ telefon razlika u ceni 10e a S nudi mnogo vise
 
Pardon, mislio sam na 6s Plus. 6s ne odgovara zbog male dijagonale. Neki minimum je 5.5".
Je l mogu da se povećaju slova u celom interfejsu?
 
Ma svakako S model a vel biras ti... oni su oko 130-150e zavisno od stanja i kapaciteta... mozes uvecati i boldovati slova
 
Kakve su im baterije, je l može plus da izgura dan? Je l radi neki drugi punjač sa lighting kablom?
 
Pozdrav. Uzeo sam Iphone 6 plus, bh je 98% (dakle super). Iz nekog razloga baterija se nenormalno brzo prazni (cak i dok se ne koristi, tokom noci sa 77 pao na 20%!!!!). Koristi poslednji dostupan IOS. Napominjem da ne koristim originalni punjač, ako je moguce da bas toliko znaci.
 
Prenmislim da je tu baterija crkla tj losa, original ili neka divce, ne znam.
 
tesko… jako tesko… problem je u ploci. Neko je verovatno zato i menjao batt ali mu nije resen problem ;-) batt sama po sebi nece preko noci da se toliko isprazni (nekoriscenjem) osim ako ploca nije u problemu ;-) znaci : kvasen pa je u spoju ili u2
 
Hvala na odgovorima. Pomislio sam da bi vracanje na stariji ios bilo resenje.
 
Jedino sto mozes je da uradis backup a onda restore bez vracanja backup-a. Napuni telefon do 100%, ukljuci airplain mod preko noci i vidi koliko ce da skine procenata. Sve preko 10% bi govorilo u prilog U2 cipa.

Na stariju verziju bi mogao da se vratis jedino ako bi Apple potpisivao a za tvoj telefon jedino moze ta koja je na telefonu, ako kazes da je najsvezija za njega, sto mu dodje 12.5.3. Jedini drugi nacin bi bio sa sacuvanim shsh2 i tako dalje a to skoro sigurno ne mozes da radis.
 
Probacu. S obzirom da do sada nisam imao Iphone i slicna iskustva, koliko bi eventualno servisiranje moglo da kosta?
 
Ako je U2 cip, zaboravi popravku, narocito za tako star model.
 
Mislim da servisiranje tog cipa nije isplativo, cak i ako neko zeli da to uradi. Cak i kad to odrade najbolje sto mogu, nije trajno resenje.
 
Bukvalno jeftinije celu plocu da kupis… ali… i to je pitanje kakva je
 
99% otiso je u2
A moguce crkla baterija jer ljudi sad stavljaju kineske bateriju u iphone koji nemoze izgura ni dan ni 2h
 
Evo da se javim sta sam uradio. U2 cip NIJE! Rekao sam serviseru da ga proveri i ispostavilo se da je sve ok. Kako mi je prodavac ovog telefona rekao, telefon nije koriscen godinu dana, te sam odlučio da zamenim bateriju. Izvadjena je neka krs kineska varijanta i stavio sam ono sto su mi u servisu preporucili.

Situacija je sada nesto bolja, ne gubi vise 50-60% vec ,,samo" 30% nocu. Sve u svemu, dosta bolje, a i dalje katastrofa. Bas se usrecih sa ovim modelom
 
Pa nije ti model kriv što je bila krš kineska varijanta, a sada je neka bolja kineska varijanta :D
 
Sve u svemu, ne znam sta mu je 😂 Videcu da ga utopim za koliko toliko pristojan novac.. kome ne smeta da ga puni malo cesce kupice 😅
 
Neverovatna je činjenica da model star skoro 7 godina uopšte i ima neku cenu na tržištu 😃
 
Ili je u spoju ili u2 nema tu sta serviser da ti kaze, kako je on dosao do zakljucka da NIJE, a nije resio problem, ne zna? telefon se uzme otvori i krene sa merenjima… on ocigledno ne zna ili ne zeli da se bakce sa tim, te je lagano lik uzeo zamenio ti batt bez da je prethodno ista uradio kako bi proverio sta je sa telefonom :) a ti si bacio pare na bateriju … inace ako ga “utopis” sa neispravnim u2 cipom za preko 10e to ce biti uvaljivanje… cisto onako… kazem.
 
Ima covek aparat za proveravanje tog cipa, pokazao mi je sve prilikom provere tako da ne verujem da je mutio (video sam test). Imao je i u2 da menja, cak bih skuplje prosao. Lagati u oglasima necu, ako nista drugo za delove ljudi uzimaju i za vise od 10e
 
Jel🤣 uredjaj jedini koji moze da vidi da li je sve ok sa plocom je onaj koji meri potrosnju same ploce. Dakle umesto baterije udzeka se konektor koji je za tu plocu i na keranu se ispisuje potrosnja telefona…ako telefon vuce struju , nema aparata koji ce ti pokazati koje kolo je u problemu vec se uzima termalna kamera i gleda koji cip se najvise greje i uzima se i popravlja isto…. Naravno Prvo sto se radi jeste restore set as new i u airplane rezimu ostavi telefon da odmara 24h ne mora ali otprilike za to vreme ako skine preko 4% telefon ima problem sa plocom…. eto…
 
Ili je u spoju ili u2 nema tu sta serviser da ti kaze, kako je on dosao do zakljucka da NIJE, a nije resio problem, ne zna? telefon se uzme otvori i krene sa merenjima… on ocigledno ne zna ili ne zeli da se bakce sa tim, te je lagano lik uzeo zamenio ti batt bez da je prethodno ista uradio kako bi proverio sta je sa telefonom :) a ti si bacio pare na bateriju … inace ako ga “utopis” sa neispravnim u2 cipom za preko 10e to ce biti uvaljivanje… cisto onako… kazem.
nije u2,Nego opet neka kineska baterija ubacena
Jer sam imao na iphone 6 i na 6s nisu mogle ni 2h da izguraju pun shot..
stavio na iphone 6 nisam koristio ni 20 min vec 15-20% mi palo.. Eto koliko su kvalitetne baterije koji kosta na aliju od 5-15 dolara....
30% Pa naravno ce se skine jer kineska baterija najgora..
Evo da se javim sta sam uradio. U2 cip NIJE! Rekao sam serviseru da ga proveri i ispostavilo se da je sve ok. Kako mi je prodavac ovog telefona rekao, telefon nije koriscen godinu dana, te sam odlučio da zamenim bateriju. Izvadjena je neka krs kineska varijanta i stavio sam ono sto su mi u servisu preporucili.

Situacija je sada nesto bolja, ne gubi vise 50-60% vec ,,samo" 30% nocu. Sve u svemu, dosta bolje, a i dalje katastrofa. Bas se usrecih sa ovim modelom
Stavio ti kinesku bateriju opet,Zato ti gubi 30% preko noci najgora bateirja kopije te kineske
 
Nazad
Vrh Dno