Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Proverim pa javljam, hvala na pomoći. Šta su to magnetne futrole, one što zaključavaju telefon i otključavaju automatski, na preklop?

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Takve i one koje imaju magnet pozadi, za drzace koje postavljaju u kola.
 
Evo.
5f8578e621103b3f60b1fdab4247ff51.jpg
95ca5ddc6e8af5677d79047c1cf67733.jpg
32534b66ebed01457b5af355723a19db.jpg


Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Ja iskreno mislim da je neki deo kamere ispao iz ležista prilikom pada i slično. Na slikama se ne vide one providne fleke i sl. tako da izgleda da nema prašine. Probaj da kad slikaš čuješ ispušta li kamera neki čudan zvuk. Približi je uz uvo i proveri da li se čuje. Ja iskreno nikad nisam imao ovaj problem ali na staroj petici od udarca se sočivo zakočilo i nije moglo da se fokusira, već se zakočilo samo na makro i ispuštao je neke čudne zvuke prilikom pokušaja fokusiranja....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
@psaras

Ovo je bilo vezano za iOS 11.2. Na 11.1.2 nije postjao problem sa autofokusom a i 11.2.1 bi trebalo da je resio taj problem sa kamerom.

Da bi iskljucio softversku gresku, moze da proba da ide na Reset All Settings (ne Erase all content and settings). Ako to ne radi, neka proba i sa nekom aplikacijom za kameru.Poslednja opcija mu je, uz backup, da ide na restore na 11.2.5.



Slike sa macrumors sajta

11-2-blurry-photos-png.740811



https://forums.macrumors.com/threads/11-2-and-iphone-8-plus-camera-focus-issue.2092580/
 
Poslednja izmena:
Kako restore 11.2.5 ako je ova 11.2.1, misliš upgrade? Svakako hvala svima na pomoći, videću šta mogu da uradim.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Mislim restore i set up as new. Ako radi, povuci backup i opet proveri da li radi nakon toga.
 
Ok, nisam to nikad radio na iphoneu pošto ga nemam, ali svakako ću malo da istražim pre nego što bilo šta uradim.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Ima li neko preporuku sta raditi u vezi sa slomljenim ekranom?
Da li kupiti telefon sa icloud lock pa transplatirati ili postoje originalni refurbrished negde? Mislim da je vecina kineska kopija, barem ovo sto sam vidjao po servisima i KP.
 
Nemoj icloud locked da reklamiras reci neispravan telefon sa citavim i ispravnin ekranom... imas one reparrane samo tesko naci
 
Pa možeš "neispravne" da kupiš ali da budeš potpuno siguran da nikad nije otvaran ili da bar ima 1000% original ekran


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Ne reklamiram iCloud locked nego pokusavam da za moj telefon kojem je slomljeno staklo nadjem zamensko. Da li kupovinom pokvarenog, locked ili negde gde ugradjuju reparirante ekrane je pitanje.
 
Da ali nije poželjno da se spominju takvi uredjaji na forumima, jer u 95% slučajeva takvi uredjaji su pronadjeni ili ukradeni a time se ne bavi ni jedan forum javno, niti želi, jer su to zabranjene stvari na forumima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Ma ok to, ne odobravam samo sam pitao za savete / sugestije. Ili da ga bacim u djubre ali zao mi, ok radi jos uvek.
 
Ako ti telefon ne treba kao primarni, već samo da ti stoji kući ili po nekoj potrebi, stavi bilo kakav ekran, zašto se cimaš. Ja sam nalazio na aliexpress za 17/18$ i komentari su pozitivni[emoji23]


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Tzv high copy kojih ima kod nas u ponudi su korektni obzirom na cenu. Reparirani ekrani su, bas kao i tvoj, slomljeno staklo pa zamenjeno kopijom. Ima u ponudi i org ekrana i krecu se oko 50E
Obzirom da je u pitanju ip6 koji realno nema neku veliku vrednost, ja bih stavio taj "high copy" za ~20E...
 
Na sredini ekrana mi se pojavila plava mrlja, kada pritisnem onda se pojača i pojavi se tackica, malo izrazenija. Juce sam ga otvorio i toga nema, jedino kada je u kućšstu. To znaci da se kućište iskrivilo, da li da ga natežem ili da ne rčkam ništa?
 
Nije, ona je ok. Imam pokvaren drugi ajfon, mogu da prepakujem ali nisam siguran koliko je to komplikovano. Menjao sam displej i bateriju ja sam, to je bilo davno i tek mi se od skoro ovo desava. Drzacu u dzepu suprotno nego sto sam do sada, mozda se malo ispravi :)
 
jel se vidi da je krivo kuciste? To plavo meni smrdi na bateriju... moze da bude ok ali samo malo da je naduvana pravi te artifekre....
 
Poslednja izmena:
Da ali to je vrlo malo


Malo sam ga nategao i sada je bolje, nosicu ga suprotno u dzepu :)
 
Poslednja izmena:
Ispravi ga samo u Kontri skini ekran prethodno :) meni se 6s iskrivio svojevremeno dok sam vezivao pertle ali nije imao nista po ekranu...
 
Meni se lagano šestica iskrivila kad sam bio u farmerkama i skočio sam i u isto vreme čučnuo ali nije ometalo rad ahahahahahah


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Je l zna neko da li je moguce i koliko kosta otkljucavanje 6plus sa mtsa?

hvalaaa :)

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Ne jer nisam prvi vlasnik, ispravite me ako gresim.

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Pa mozes probati, nista te ne kosta. Mislim da im saljes samo imei, tako sam ja poslao u AT&T i za cirka 3 min mi vratili kod za otkljucavanje na mejl. Nisam bio vlasnik ugovora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno