Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Nego šta je? Samo ga nazovi drugačije. Upotreba / Uključenost ekrana ili kako god da je prevod. Oba pokazuju koliko je ekran uključen


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne, usage je koliko je telefon radio, a to podrazumeva rad i sa isključenim ekranom.. Tako da usage na iPhone nije ni slično sot-u koji vidiš na androidima kad uđeš u podešavanja baterije.

Sot na apple možeš da vidiš na sledeći način:
"Enable Screen Time. To enable Screen Time, navigate to Settings > Screen Time and tap the Turn On Screen Timeoption. Read the information at the Screen Time screenand tap Continue. At the next screen, which asks if this iPhone or iPad is for yourself or your child, tap the option for This is My iPhone."

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
To su promenili od iOS 11/12. U screen on sekciji on pokazuje ukupno korišćenje u 24h, čak i screen off. Dok je usage pokazivao samo uključenost ekrana i to potpisujem. Jer sam baš pratio kad sam zamenio bateriju. Kao gore na slici, skinuo sam ga s punjača i koristio 20 i nešto minuta, tako je i pisalo. Zaključao, stavio u dzep i pokazao je 41 minut, čini mi se. Na androidu ni ne znam kako to funkcioniše iskreno


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Usage nikad nije pokazivao samo upaljenost displeja vec je ukljucivao i rad aplikacija u pozadini. Takodje je racunao ako slusas muziku, a tad ti displej nije ukljucen.
 
Pa to pokazuje i sada u battery. Samo što je odvojeno screen off i screen on. Koliko ja znam ne, meni nikad nije bilo tako. Jer znam, skinem telefon s punjača i ne koristim ga dva sata uopšte, udjem u settings i vidim usage 1min a wifi i sve ostalo je radilo


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da li da menjam za 6s bateriju u iStyle ili je svejedno koja radnja?
 
iStyle, promobi, Macola. Od ove tri jeste svejedno ako hoćeš bateriju. Ako hoćeš krš onda gde hoćeš


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
iStyle, promobi, Macola. Od ove tri jeste svejedno ako hoćeš bateriju. Ako hoćeš krš onda gde hoćeš


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Probacu onda u promobi, jer u iStyle salju za BG telefon. Jel treba da da backupujem nesto, zakljucam, otkljucam?
 
Onda pretpostavljam da si iz Novog Sada. Svud šalju za bg i u promobi. Ne brišu ništa ali svakako ti napravi backup, skini iCloud i passcode i to je to, ništa više


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Usage nije sot, nikad nije bio niti će biti.. Ni tebi ni nikom drugo jednostavno nije i tjt.. Mi ti pričamo a ti kako hoćeš..
Zato je dosta njih čekalo ovo da uvedu screen time da mogu da vide.

Uzmi npr pogledaj koliki ti je usage, pusti muziku zaključaj telefon, ne diraj ga 10ak minuta pa pogledaj usage opet..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probaću na iP7, on mi ima iOS 11. Ali svakako usage, sama reč kaže "korišćenje". Slušanje muzike spada u korišćenje telefona. Evo ja sam ovde slušao muziku i pokazao je screen off. Isto pokazuje samo što je na iOS11 pisalo zajedno za screen off i on. Dok je ovde odvojeno
9ceaa8b3cef5d23687a9ca8659cbdcd3.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Okej ovo, ali ono iznad što si slao ss što piše usage nije sot.
Ovo što detaljnije piše na novijim verzijama ios-a je okej, jer lepo sve piše kako šta.. I to je sa ovom poslednjom verzijom iosa došlo..

Edit : baš zato što zajedno pokazuje ti pričam da nije sot nego usage, sot znači screen on time, a kad zajedno pokaže ne može biti screen on time kad računa i screen off time.. Razumeš šta ti pričam?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma da, skapirao sam. Nisam se gore lepo izrazio ali svakako onih 23 minuta ili koliko već sam proveo na yt tako da je obrni okreni sot. [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Eto sad smo se razumeli [emoji23]
Ali uglavnom sad možeš da vidiš odvojeno screen on i off i tjt.. [emoji16]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nadam se da i ovde mogu dobiti odgovor, s' obzirom da je iphone 6 u pitanju.

Drugar je kupio telefon i shvatio da je zakljucan na telenor. Rekao sam mu da iscima prodavca i da taj podnese zahtev za otkljucavanje. Proslo je dve nedelje i lik mu je poslao 10tocifreni kod kao sto bi dobili i za android. Da li se iphone uopste otkljucava na taj nacin? Jer nema nigde opcije da se kod unese, a na internetu iskacu sve neki "hack" videi i linkovi, koji nemaju veze sa kodom.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Koliko ja znam za iphone nema kodova operator ga otkljuca i to je to.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne, to nema veze. Kad operater pošalje zahtev Applu i kada ga oni otključaju telefon je odmah spreman za korišćenje druge SIM kartice. iPhone se sam otključa. Obično treba 7-15 dana da se to desi. Kada se otključa, nakon toga kad se prikači na iTunes piše da je iPhone uspešno otključan


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa to, način provere. Ja sam i tako proveravao


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
jel otkljucavao neko sa mts-a preko ovih sto se reklamiraju na KP ili e-bay-u ?
 
Je l neko zna gde da nadjem bateriju za 6s uz ugradnju iste?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Da li se isplati kupiti plus model (32/64gb) za nekog prosečnog korisnika (Jutub, vesti, pozivi, poruke, viber, kamera, mape.)? Kakva je autonomija? Je l gotova podrška?
 
Uzmi 6s daleko bolja kupovina a ispod 100e ih imas 32gb su oko 100-110 i zamenis batt i pevas
 
Nazad
Vrh Dno