Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

drgonzo

Slavan
Učlanjen(a)
17.12.2006
Poruke
3,723
Poena
435
Počele su da se pojavljuju prve slike koje pokazuju kako bi iPhone 6 mogao da izgleda.
Ovde možemo da kačimo ono što bude interesantno, u narednim mesecima biće toga dosta kad krene da curi iz Foxconna...
iphone-6-dimensions.jpg
iphone6-panel.jpg
 
Ne znam, ja očekujem neki (blagi) zaokret u dizajnu. Sumnjam da će biti samo uvećana verzija 5s
 
Iskreno mislim da je veliki skok sto se tice dijagonala,mislim sa 4 inca na 4.7,verovatno ce biti i verzije sa dijagonalama oko 4.3 inca.A i ja mislim da ovo nije so uvecena verzija 5s-a,a i nadam se da ce biti neki koji nece imati skener otiska prsta kao home dugme.
 
Katastrofalno... sa moje tacke gledista ako ne zadrze 4" model 6ica me nece videti.
 
Sirina perfektna, duzina na granici prihvatljivog
 
Ma odlican po svakom pitanju :) Samo me interesuje izgled kucista sa strane i ledja, da ne pokvare nesto, zaoble itd
 
Velike su sanse da ce iskopirati ledja sa iPad Air
 
Iskreno ne verujem da ce iskopirati ledja iPad Air, jer koliko se secam iPhone i iPad su oduvek imali drugacija ledja. Iskreno bih voleo da vidim malo veci ekran, jer 4" je ok, ali posto imam vecu saku, odgovara mi i veci ekran. 4.7 inca sam koristio na Android i mislim da bi oko 4.5 inca bio taman ekran. Takodje nadam se da ce Saphire Crystal biti staklo tako da vise ne bude nikakve potrebe za folijom.
 
Ocekujem da ce biti drasticnih poboljsanja sto se dizajna tice,u suprotnom,tim kuk je neznalica
 
Samo nek bude vece od 4.5" i moj je. To je jedino sto iPhone-u fali da mozes komotno da ga koristis, a da ne ckiljis.
 
Mislim da nece, prica se o 4.7" rezolucije 1334 x 750 i 326ppi da bi zadrzali aspect ratio. Mada za onaj veci 5.5" se ocekuje full hd.
 
Priča se da Apple pregovara sa velikim mrežama o poskupljenju telefona za 100 dolara. Pretpostavljam da je to usled povećanja ekrana.
 
Или зато што им се може? :)
Ја слично размишљам као и многи други. Навикао сам на велики екран, и док Јабука не стави нешто близу 5", ја га нећу узети.
 
Ja sam ovo pretpostavljam napisao pomalo cinično jer je po mom mišljenju i njihova sadašnja garnitura telefona značajno precenjena.
 
To da li je precenjen ili ne, je veoma diskutabilno.

Ako Samsung mozda da zaceni ~500-550e S4/S5 modele, ajfonu bi onda trebalo opravdati i 600e cenu. Kvalitet izrade je na prvom mestu, o slozenosti i sistemu uredjaja da ne pricam. Ako mislite da mu cena treba biti manja jer ima samo 4" pa je manji u odnosu na konkurenciju, kupite tablet od 10" jer su oni po vama best buy?

OT.

Meni nisu dopadljive dimenzije ako ovako bude, ako vec ne mogu da se izbore sa tanjim bezelima kao na G2 recimo, bolje neka idu na 4,5" i koliko-toliko smanje uredjaj. I glasam za sto vecu rezoluciju, ispod 720p da ne idu.
 
Mislim da je vreme za neku promenu u dizajnu, dosta je proslo od iPhone4 serije, 5-ica nista znacajno nije izmenjena u dizajnu. Da ne govorim da mi je iPhone4/4S lepsi od iPhone5/5S. I ono dugmence usamljeno bi mogli da maknu nekako, ne znam kako... :)
 
Nadam se da nece biti "pametni" kao HTC, pa da ostave power dugme na vrhu :)
 
Veći displej, dizajn i kvalitet izrade nisu najbitniji na telefonu, mada svakako jesu važni. To je isto kao kada bi pri kupovini tv-a gledali samo veličinu dijagonale i je li kockast, ili zaobljen. Ima tu još bitnih faktora.

Biće zanimljivo videti kako će se grafički čip snaći sa skoro 50% većim displejom i kakav će to uticaj imati na bateriju.
 
Ali pazi, fora je što ip već ima sve dobro i fali im taj veći ekran ;)
Zato se sad samo o tome priča.
 
Meni apsolutno ne fali veci ekran, bas gotivim Apple po tom pitanju, kome treba sminkeraj sa velikim ekranom tu je sljam...ovaj samsung, oprostite. :)
 
Meni apsolutno ne fali veci ekran, bas gotivim Apple po tom pitanju, kome treba sminkeraj sa velikim ekranom tu je sljam...ovaj samsung, oprostite. :)

Au i šta ćeš sad kad ne budu više pravili telefone za kepece?

Ne verujem kakva razmišljanja imaju neki ljudi koji imaju iPhone...
 
Mislim da nece, prica se o 4.7" rezolucije 1334 x 750 i 326ppi da bi zadrzali aspect ratio. Mada za onaj veci 5.5" se ocekuje full hd.
Nema šanse, to je onaj analitičar predvideo, lik nema pojma šta govori...
Apple-u uopšte ne treba da zadrži ppi, nisu ga zadržali ni na retina ekranu za ipad 3, ni na ipad retina mini pa su dobili punu kompatibilnost sa aplikacijama.
Mislim da bi Apple najviše voleo da prilagodi rezoluciju tako što će povećati dužinu i širinu ekrana na 5S 2 puta, dakle na 2272x1280.
Time bi dobili i punu kompatibilnost sa sadašnjim aplikacijama za iPhone, dok proizvođači aplikacija ne odluče da ih apdejtuju na novu rezoluciju. Ali pitanje je da li će neki proizvođač displeja moći da ponudi takve displeje u dovoljnim količinama...
 
Poslednja izmena:
Pa ako ostane ovaj oblik, onda bi ta veličina ekrana zaista predstavljala problem. Dizajn je potpuno neerogonomičan i jedino zbog malih dimenzija lepo leži u ruci.

Inače, ubeđen sam da će naredni iPhone imati dijagonalu ekrana najmanje 4.5". U kom odnosu, ne znam
 
Nazad
Vrh Dno