Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHS ti je prevod skraćenice BCS (Bosnian-Croatian-Serbian), naziv za nekadašnji Srpskohrvatski jezik koji je izmišljen da bi izbegli balkanska preganjanja oko kokoške i jajeta na haškim suđenjima (verovatno da bi izbegli nebulozne zahteve za prevođenje spisa na svaki od ovih jezika i prosto mi je neverovatno da nisi za to čuo). Abecedno poređani jezici (kasnije promenjeno u BCMS, bosanski-hrvatski-crnogorski-srpski)... Na striming servisu koji sam koristio, za E03 bio je samo bosanski prevod (ne znam zašto ne upalih engleski), merhaba je bilo na svakih minut, dva pošto uvek neko kaze "hi", otac (Hju Grant) je jedna od dve glavne uloge pa se i babo često pojavljuje, inače je bio čist hrvatski jezik. Da se ne lažemo, niti se Bošnjaci pozdravljaju sa merhaba, selam... niti mi sa pomoz' Bog. Hi je ćao (ili bok na hrvatskom), da je pravi prevodilac ne bi ni vozdra stavio. Jeste da ometa pažnju ali nemam ništa protiv, niko me ne primorava... Samo sam naglasio da ljudi znaju šta ih očekuje.

Da, sad videh da me je star-duster preduhitrio da objašnjenjem
Hvala na objašnjenju :)
 
Pogledao 2 mini serije:
1) queen gambit - odlicna
2) unbelievable - jako, jako dobra

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pogledao The Queen's Gambit. Spakovano u 7 epizoda. Taman. Preporuke za serju.
 
The Queen's Gambit, solidna, lepo upakovana, jedna od boljih serija ove godine.
Lepo su vratili to vreme kad je sah bio nesto posebno, sa tvistom sto je zensko.
Preporuka
 
The haunting of hill house.
https://www.imdb.com/title/tt6763664/
Ovako, imaš 0,5l solidnog, ne i vrhunskog vina. Imaš i 1l vode. Umesto da popiješ vino i žališ što nema više, ti pomešaš vino i vodu i dobiješ 1,5l soka, koji samo podseća kako bi sve to moglo biti koncentrisanije i bolje.
Horor serije ovog tempa - nije to za mene.
 
Ogledao prvu sezonu ruske serije To the lake. Odlična, preporuka.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Super je Mando,ova treća epizoda u drugoj sezoni jedna od boljih.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Treadstone (2019) - serija u okviru Bornovog univerzuma. promašaj poput filma "The Bourne Legacy" (2012). jedino što valja su jurnjave kolima i tuče (pogotovo onaj okret Induskinje u tuči sa Korejankom)
 
Poslednja izmena:
The haunting of hill house.
https://www.imdb.com/title/tt6763664/
Ovako, imaš 0,5l solidnog, ne i vrhunskog vina. Imaš i 1l vode. Umesto da popiješ vino i žališ što nema više, ti pomešaš vino i vodu i dobiješ 1,5l soka, koji samo podseća kako bi sve to moglo biti koncentrisanije i bolje.
Horor serije ovog tempa - nije to za mene.

Nisi gledao The Haunting of Bly Manor ;)
 
Prvo ide The Haunting of Hill House pa posle ova limunada The Haunting of Bly Manor nastavak skoro cela ekipa istih glumaca. Meni bio zanimljiv.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Obe su bolje od ovog egipatskog buckurisa Paranormal.
 
The Plot Against America

Meh, 6/10

Prva Sajmonova serija koja mi se ne sviđa, a poseban minus dobija zbog trenutka u kojem je emitovana, taman nekoliko meseci pred američke izbore. Nisam očekivao tako jeftin potez od njega.
 
Prvo ide The Haunting of Hill House pa posle ova limunada The Haunting of Bly Manor nastavak skoro cela ekipa istih glumaca. Meni bio zanimljiv.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Ja to nisam ni izvalio dok ne pročitah ovde :D Osim Carle i Henrija. naravno...

E da. Moram da pomenem prvu sezonu Farga za koju sam onomad rekao da dalje od prve epizode teško da će ići, najviše iz razloga što sam očekivao neku ozbiljnost True Detective, a prva epizoda mi je delovala sve samo ne ozbiljna sa onim usiljenim američkim humorom koji ne varim. Đavo mi nije dao mira, te reših da je isteram do kraja i mogu reći da sam prijatno iznenađen dešavanjima u istoj, osim možda bezveznog kraja... Ali sasvim ok serija po meni.
 
Poslednja izmena:
^ Druže taj humor, priglupi dijalozi i i d i o t s k i postupci likova iz Farga su sprd i ismevanje američkih hilbilija iz ruralne zabiti...

Tako je bilo u orginalnom filmu, tako je i u seriji... Ka to shvatiš i tako posmatraš, sve dolazi na svoje mesto...

Ja čak mislim ponovo sve da odgledam, jer je film pregenijalan, a vala je serija genijalna, sve tri sezone (četvrtu nisam odgledao, čekam da se finišira pa da izbindžujem)...
 
Nisam mislio konkretno na dijaloge koliko na neke gegove iz prve epizode koji su me odvratili iz gore navedenog razloga. I upravo to što si rekao. Čim sam spustio nivo očekivanja u smislu da to neće biti konkretno serija kakvu priželjkujem, sve je selo na svoje mesto, tako da ću krenuti i sa ostalim sezonama...
 
Četvrta sezona ipak solidno slabija, čak i od treće... Stao sam kod 4. epizode i ne da mi se dalje.

p.s. Završih repriziranje Breaking Bad :)
 
^ Meni je treća bila prilično dobra...

Ne na nivou prve i druge, ali dobra... Ako ni zbog čega drugog onda zbog Juana...

Od četvrte nemam neka prevelika očekivanja, Kanzas siti i tamnoputi Don mafije, nije baš seting kojim sam oduševljen, jer bit serije i počiva na zaj.bavanju zatucanih hilbilija iz vukoj.bina Minesote...
 
Poslednja izmena:
I meni je 4. sezona Farga dosta slabija. Meni se treca svidela pre svega zbog Keri Kun i V. M. Varge.
Bar sam saznao da je "original" Kanzas siti u Misuriju, a da je onaj u Kanzasu u stvari njegovo predgradje (ovo sam guglao)
 
Odgledao Mindhunter obe sezone. Totalno su drugacije obe sezone jedna od druge. Prva je dobra, druga je malo sporija ali zato bolja nego prva - po meni. Svidja mi se jako serija, moglo je to jos malo ostrije i dublje da udje u psihu.

Dajte neki predlog na ovaj fazon? Krimi, psiho?
 
Odgledao Mindhunter obe sezone. Totalno su drugacije obe sezone jedna od druge. Prva je dobra, druga je malo sporija ali zato bolja nego prva - po meni. Svidja mi se jako serija, moglo je to jos malo ostrije i dublje da udje u psihu.

Dajte neki predlog na ovaj fazon? Krimi, psiho?

Manhunt: Unabomber
 
The Queen's Gambit.

Čista desetka!!
 
Odgledao The Queen's Gambit. Video hvalospeve o seriji. Dobija od mene prelaznu ocenu zbog odlične fotografije i prelepo prikazanih retro 60ih.

Scenario šupalj na dosta mesta, dramaturgija nedorečena. Glumci izvukli maksimum koji je mogao da se izvuče iz ovakvog teksta. Kao zaslađena limunada. Na granici sa Hallmark produkcijom ali ipak za nijansu manje ispeglano i manje lišeno suštine.
 
Messiah, jedna sezona.
Počeh neko veče, za sad drži pažnju, ubace li i ovde poklonike zastave boje duge, prekidam!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno