Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Trenutno gledam Get Shorty, fina glumačka ekipa i dobra serija za opuštanje.

Tapatalk pro using S10e
 
Imaš islandski Trapped, ima 2 sezone. Nije loše, može da prođe.
Ja bih pre neku krimi seriju, nebitno da li svedsku, dansku ili norversku? Prija mi taj skandinavski smek i generalno ove dve sto sam gledao (Broen i Forbrydelsen) su me bas odusevile. Rekoh mozda ima jos neka sa slicnom tematikom, rado bih pogledao. Trenutno gledam Bosch-a, sve preporuke ko nije gledao, odlicna americka krimi serija.
 
Ja bih pre neku krimi seriju, nebitno da li svedsku, dansku ili norversku? Prija mi taj skandinavski smek i generalno ove dve sto sam gledao (Broen i Forbrydelsen) su me bas odusevile. Rekoh mozda ima jos neka sa slicnom tematikom, rado bih pogledao. Trenutno gledam Bosch-a, sve preporuke ko nije gledao, odlicna americka krimi serija.

In a remote town in Iceland, Police desperately try to solve a crime as a powerful storm descends upon the town.

Pa ovo je valjda krimi? :D
 
Ufff, meni je pisalo drama, ili sam mozda presefio. Moja greska onda, jesi li je gledao?

Pogledacu triler posle, los mi net trenutno. Ajde da damo prikiku Islandjanima heeheh. Razmisljam se ovu seriju Dark nemcku da pocnem da gledam.

@shaman
Ma supruga voli tu tematiku, cim vidi sci-fi nije joj dobro ahaha. Ja sam hteo da pocnem da glwdam flash, cini mi se da je to rimejk onw serije flash iz 90-tih, gledao sam to kao klinac. Imali dva tri kanala onda, RTS1, RTS2 i ko je imao srece hvatao jw CG1 i 2. Flash, Beverli Hils, Nik Sloter me asociraju na detinjstvo :).

Koliko sam video iz trilera, na istu foru je uradjen flash kao i ta verzija iz 90-tih.


https://m.imdb.com/title/tt0098798/?ref_=nv_sr_srsg_5
 
Poslednja izmena:
Ja sam se isto navadio na taj Scandy noar, i posle Brona i Forbrudenielsena, svašta pokušavao pa da dodam i ja ponešto.

Pomenut Trapped, odlična s01 ali meni se s02 i nije nešto svidela, deluje kao da je odrađena samo da bi se snimalo još.

Fortitude s01 me oduševila ali takođe s02 i s03, slabije.

Na Netflixu videh neku The Valhalla murders, prošle godine izbačeno, po onom što čitam moglo bi da prođe.

Čitao sam ali nisam još pojurio, opet Švedsko-Dansku koprodukciji Greyzone a na listi čekanja mi je i Wallander.



Послато са "Samsung Galaxy Note 8", помоћу Тапатока
 
Ufff, meni je pisalo drama, ili sam mozda presefio. Moja greska onda, jesi li je gledao?

Pogledacu triler posle, los mi net trenutno. Ajde da damo prikiku Islandjanima heeheh.

Gledao obe sezone. Klasični Skandinavci, malo krajm malo misteri. Malo drugačija atmosfera u odnosu na Švedsku i Dansku jer se dešava u malom islandskom mestu ali to je taj žanr.
 
Pravda za "Borgen". Prosto ne mogu da verujem koliko velik procenat ljudi koji su gledali i The Bridge i The Killing nisu gledali Borgen (verovatno samo zbog toga što nije krimi nego politička drama?) nego su krenuli da jure neke islandske, belgijske i ko zna kakve sve bleđe i bleđe kopije.
A te 3 serije ne samo da su približnog kvaliteta nego se i solidan broj istih glumaca pojavljuje u bar 2 od 3 serije.
 
@veljkoka imaš i norvešku seriju od 10-tak epizoda Wisting.

Tapatalk pro using S10e
 
Pravda za "Borgen". Prosto ne mogu da verujem koliko velik procenat ljudi koji su gledali i The Bridge i The Killing nisu gledali Borgen (verovatno samo zbog toga što nije krimi nego politička drama?) nego su krenuli da jure neke islandske, belgijske i ko zna kakve sve bleđe i bleđe kopije.
A te 3 serije ne samo da su približnog kvaliteta nego se i solidan broj istih glumaca pojavljuje u bar 2 od 3 serije.

+1
Mozda ne zanimaju ljude danski zakoni o uzgajanju svinja :D


Svedska Springfloden (Spring Tide)

https://www.imdb.com/title/tt5194410/
 
The Kingdom sa netflixa je odlična,pritajeni tigrovi skriveni zombiji,šteta je epizode kratko traju i ima samo 12 uz nekoliko više bila bi tiptop

Ozark S3 malo slabija u odnosu na prve dve ali skroz prihvatljiva gomila toga mi se nije svidela i krenuli su u repeticiju al bože moj

Borgen i nije baš tako dobar,sećam se posle par epizoda mislio da prekinem ali hajde da završim nema puno.Dobra gluma,ona plava što je posle završila u GOTu kao undead opasna riba,poznate njuške
iz skandinavskih filmova ali fali prave tenzije i prave drame plus je politički obojena levica socijala tako to
 
Poslednja izmena:
Izbindžovao Ozark za vikend od prve do treće sezone. Sasvim korektna serija koja ne gubi na kvalitetu u 30 epizoda što baš i nisam očekivao za Netflix.
 
I meni Ozark drži kvalitet, pretpostavljam da je nisu uništili najviše zbog toga što nema ogromnu gledanost.
Do sada su svaku seriju koja je postala popularna srozali na kvalitet teenage serija... Stranger Things, Money Heist, Altered Carbon...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poceo Boscha 6 sezonu posle izbindzovanog Sola i tesko se gleda. Pored 5-6 glavnih glumaca ostali mi deluju kao da su ih sa ulice pokupili. Ah verovat o cu se navici za par epizoda.

Da ne bude zabune Bosch mi je u svim sezonama bio vrh ali sad nekako posle odgledanog Sola 9 epizoda za redom tesko mi da gledam Boscha.
 
Poslednja izmena:
Znači 2.5 glum(a)ca u Better Call Saul su bolji nego tih 5-6 u Bosch?
 
Pogledao sam prve tri epizode prve sezone Kingdom. Nadam se da će u nastavku biti i neke konkretne i zanimljive radnje a ne samo bježanje od iskeženih zombija. Vidim da druga sezona ima bolje ocjene pa se nadam da je stvarno tako.
 
Zato je bolje odgledati celu sezonu, odnosno obe pa onda ostaviti utiske jer u suprotnom nema smisla komentarisati.
Moze se reci da je sa drugom sezonom prica u Kingdom-u zavrsena ali ce je ipak produziti za jos jednu. Uzeci u obzir kako je sasecena sez. 1 i 2 se mogu smatrati jednom sezonom.
Inace za razliku od drugih Netflix serija (zbog skracenog formata) kvalitet nije opao u drugoj sezoni.

On-topic

Odgledao Godless, odlicna kaubojstina legla mi je samo tako posle procitanih Skalpiranih. Svaka preporuka za mini seriju (izgleda da ce biti i sezone 2)

Bacam se na Bosch-a, vidim da kolege bruje, taman da odgledam i zaostalu sezonu 5 pre nego sto se bacim na S6.
 
Poslednja izmena:
Sram ih bilo što nisu preveli nešto što se premijerno emitovalo pre 3-4 dana? :D

@Yojinbo: Dobar je Godless... Netflix bolje idu mini serije nego serije.
 
Poslednja izmena:
Hahaha, pa dobro, samo kazem ko ne zna, da ne skida bzv. Ja danas htedoh da pustim prvu epizodu, ali skontah da nema prevod
 
Poslednja izmena:
Zavrsio upravo Dark...leleeeee... :D
Zamrseno za sve pare, ali bas drzi paznju.. :D
 
Westworld. Posle 6. epizode ne znam šta bih rekao. Obožavao sam seriju tokom prve sezone. Voleo sam da je gledam tokom druge sezone. Sada, posle 6 odgledanih epizoda 3. sezone ne znam šta da mislim. Nisam više siguran da i sami tvorci znaju gde su se uputili. Gledamo i dalje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno