Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bolja je pred kraj. I ja sam se mučio sa gledanjem prvih epizode 4. sezone.
Gomoru S4 mi je trebali skoro 3 nedelje da odgledam a izasle su bile vec sve epizode.

Boscha za 5 dana odgledao 7 epizoda. Da nemam obaveze stukao bi ga za dan dva sigurno. Mozda nije po top standardima ali meni je zanimljiv i navlaci na bindz. Na nivou 4 sezone mi je i verujem da ce na tom nivou ostati i narednih sezona koliko i ukoliko ih bude bilo.
 
Poslednja izmena:
U nedostatku neceg novog sem Chernobyl-a, ja gledam Mućke, O2 pusta ali pored reklama treba biti lud pa tamo gledati. Nesto mi se ne krece sa nekom novom, mozda Happy! nastavim zadnju sezonu.
Happy ce uskoro kraj i druge sezone, pa taman ces stici i imati sta. Fina serija, cudo da nije letnja, vise je limunada nego ista ozbiljno.

What If - po meni ko voli malo drame, lose, i losu glumu glavne uloge (rene), eto mu :)
Catch 22 ostavljam kao "nemam sta drugo" laganicu. Dosta malo interesantnih stvari, vise neko blejanje... presporo kada nije 40*C.
 
Poslednja izmena:
Zbindžovao Broadchurch i Sex education.
Obe serike fenomenalne. Svaka preporuka.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Meni osetno slabija od (perfektne) prve tri.

Osetno jedino u smislu nekog veceg desavanja.

Prve tri su pokrile period nesrece i posledice, cetvrta borbu otklanjanja stete..

Vidi se da su se autori serije dosta oslanjali da knjige i izjave prezivelih.
Al ima i nekih manjih promena...ne nesto epohalno bitnih, al npr, ova supruga vatrogasca, porodjaj je poceo dok posecivala njegov grob. Ona je i prvi intervjuisani u onoj knjizi gore, Cernobiljska molitva. Inace, autorka ima jos jednu knjigu iste tematike, Voices from Chernobyl.

Al nekoliko knjiga pominje bas ubijanje kontaminiranih zivotinja, pljacke, starce koji su preostali(baba koja muze krave personifikuje sve njih) Inace samo mleko je mozda i bitna informacija, jer se u pocetku mislilo i savetovalo u bolnici, da svi vatrogasci trebaju da piju ogromne kolicine mleka, pa su zene jadne isle i nabavljale mleko gde su stigle. Ali za potrebe serije i nije toliko vazno..vise je geek info.

Mozda su mogli malko vise o likvidatorima, mada opet, i ovo je dovoljno da stvorite sliku, al bilo bi malo dosadnjikavo da se ponavlja sta to rade na krovu, proces tog ciscenja je trajao 3 godine.

Sledeca ce biti takodje nekome dosadna u tom smislu, jer je u pitanju ona konferencija u Becu i ta sudjenja "odgovornima".

S obzirom da je mini serija, mislim da su sa merom sve odradili kako treba. Atmosferu su prikazali sjajno...koliko tacno sjajno znaju samo oni koji su to preziveli ali za gledaoca sa distance, sjajno. Dao bih im desetku, uz maaaaali minus jezika. Ali kad je prica dobro ispricana, cak ni to nije bitno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nisu vam ovo najave.
 
Odlicna cetvrta epizoda Cernobilja, u rangu prve 3. [emoji4]
 
The hot zone.
Hm. šta znam, mislim da prve dve epizode svako može pogledati i odlučiti dal vredi ići dalje.
Virusi su u pitanju.
 
Odlična je cela serija Chernobyl. Svaka čast za HBO. Meni se sviđa što je na engleskom ali bez ruskog akcenta.

Odlično su i prikazali čišćenje krova. Hteli su da ostave utisak koliko je malo 90 sekundi i kako je bilo ljudima koji su to radili, da bi mi gledaoci mogli da shvatimo koliko je njima teško bilo. Ne bi imalo taj efekat da su nam prikazali 15 minuta lopatanja. Namerno su to tempirali na tih 90 sekundi i jedan krug likvidatora, što je odlična odluka.
 
Poslednja izmena:
Slazem se u potpunosti sto se tice jezika. Kada sam poceo da gledam seriju bilo mi je cudno ali sam se vrlo brzo navikao.
Bas ovako sve i treba da bude. Ukrajinski i ruski su vise za dokumentarce na ovu temu, ovo je ipak vrhunski odradjena serija.
 
Poslednja izmena:
Odlična je cela serija Chernobyl. Svaka čast za HBO. Meni se sviđa što je na engleskom ali bez ruskog akcenta.

Odlično su i prikazali čišćenje krova. Hteli su da ostave utisak ljudima koliko je malo 90 sekundi i kako je bilo ljudima koji su to radili, da bi mi gledaoci mogli da shvatimo koliko je njima teško bilo. Ne bi imalo taj efekat da su nam prikazali 15 minuta lopatanja. Namerno su to tempirali na tih 90 sekundi i jedan krug likvidatora, što je odlična odluka.
Jeste,vrhunska serija i dobro je sto je mini. Valjda ima 6 ili 7 epizoda
 
Meni je cetvrta malo manje zanimljiva od prve 3. Recimo to ovako, prve 3 epizode je bila voznja pod punim gasom, 4 epizoda je onaj momenat kada se skida noga sa gasa i automobil polako usporava.
To usporenje predstavlja to da se deo price i celokupni posao oko Nuklearne elektrane i privodi kraju. Zatrpace reaktor, i kud koji mili moji.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Odlicne su sve epizode Chernobyl-a do sada.

Mislim da je takodje dobro odgledati i HBO-ov podcast vezan za seriju (ide paralelno sa epizodama, prakticno mini intervju koji okace svake nedelje ), gde je svaka epizoda analizirana i objasnjena istorijska pozadina od pisca serije Craig Mazin-a. Odlicno je za ljude koji nisu detaljnije upuceni u sva zbivanja pre i nakon havarije.

Btw. u poslednje vreme poprilican broj poprilican broj pisaca komedija (poput gore navedeno) je izbacilo prilicno ozbiljne filmove...
 
Poslednja izmena:
Domaca serija "Pet", imam dva-tri pitanja u vezi nje i desavanja u njoj...
Onaj policajac specijalac Voja (Viktor Savić), sto mu ubise brata, je nabavio neki teski mitraljez (za koji se u švabiji ide na dozivotnu robiju) i ostavio ga negde uz autoput, verovatno sakrivenog da ga u zasedi upotrebi ubijajuci nekoga i unistavajuci sve uz i oko njega, e sta je bilo s tim, upotrebi li ga on ili sam ja nesto preskocio u gledanju? Drugo pitanje bi bilo sto je on (Voja) na kraju sezone, nakon dobijene informacije o ubistvu brata, opet potrazio Pigija (Nebojsa Dugalic)? A koga je Pigi doveo Nini i da li mu se ona obradovala ili je ono bio pogled tipa "UPS, ću se upiškiti i ukakiti od straha al nema veze glumicu da mi je drago", mislim zasuzise joj oci cini mi se pa sam zbunjen pomalo...
 
Odlicne su sve epizode Chernobyl-a do sada.

Mislim da je takodje dobro odgledati i HBO-ov podcast vezan za seriju (ide paralelno sa epizodama, prakticno mini intervju koji okace svake nedelje ), gde je svaka epizoda analizirana i objasnjena istorijska pozadina od pisca serije Craig Mazin-a. Odlicno je za ljude koji nisu detaljnije upuceni u sva zbivanja pre i nakon havarije.

Btw. u poslednje vreme poprilican broj poprilican broj pisaca komedija (poput gore navedeno) je izbacilo prilicno ozbiljne filmove...

Nisam znao za ovo, hvala puno za info :)
 
Aha, ja sada tražio na hbo go.
Mislio sam da ima isto kao i za Game of thrones.
 
U nedostatku neceg novog sem Chernobyl-a, ja gledam Mućke, O2 pusta ali pored reklama treba biti lud pa tamo gledati. Nesto mi se ne krece sa nekom novom, mozda Happy! nastavim zadnju sezonu.

I ja gledam Mućke ali ne "uživo" nego uz premotavanje unazad, nemoguće je gledati uz reklame i one kratke vesti.

Počeo sam sinoć Chernobyl da gledam, odlična serija
 
Domaca serija "Pet", imam dva-tri pitanja u vezi nje i desavanja u njoj...
Onaj policajac specijalac Voja (Viktor Savić), sto mu ubise brata, je nabavio neki teski mitraljez (za koji se u švabiji ide na dozivotnu robiju) i ostavio ga negde uz autoput, verovatno sakrivenog da ga u zasedi upotrebi ubijajuci nekoga i unistavajuci sve uz i oko njega, e sta je bilo s tim, upotrebi li ga on ili sam ja nesto preskocio u gledanju? Drugo pitanje bi bilo sto je on (Voja) na kraju sezone, nakon dobijene informacije o ubistvu brata, opet potrazio Pigija (Nebojsa Dugalic)? A koga je Pigi doveo Nini i da li mu se ona obradovala ili je ono bio pogled tipa "UPS, ću se upiškiti i ukakiti od straha al nema veze glumicu da mi je drago", mislim zasuzise joj oci cini mi se pa sam zbunjen pomalo...

Mirta je Mićiju nešto rekao nije uredu pobili ste mi ljude ako se ne varam u poslednjoj epizodi, mislim da je to vezano za Voju i mitraljez a da to nisu ni prikazali što je glupo, a možda i grešim pa nas tek čeka rokanje.

Voja je otišao kod Pigija ili sa Radetom (predpostavka da je živ) ili sa informacijom da iza svega stoji Radetov partner (onaj tip sa početka sezone) koji je u 11 epizodi došao po rudnik.

Nina se obradovala Radetu. Moja predpostavka je da je Rade svo vreme živ. Na početku sezone mi je bilo čudno što ni u jednom trenutku nisu prikazali kako taj lik izgleda a verovatno da bi ga vaskrsli.

Jedino pobija teoriju što ga je Nina u 1 epizodi otpratila u kovčeg e sad možda je faca bila ugljenisana - nismo videli lice.
 
Poslednja izmena:
Cernobilj 4. epizoda nista slabija od prethodne tri. I dalje od mene cista 10.

Prvi put sam ubrzao neki deo ono sa stencima. Nisam imao stomak za to. :( Dovoljno mi je sto znam sudbinu likvidatora.
 
Meni je 4. epizoda bas dosta slabija i skoro da nema smeka iz prvih epizoda, mislim da su nepotrebno toliko usporili tempo ali je ocekivano jer nema tu materijala za 5 epizoda :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno