Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U pravu si. Samo ja ću da dodam i "the wire" na spisku, kao i "Game of thrones" obzirom da uskoro dolazi zadnja sezona.

Sent from my Huawei Y7 prime
 
Uf, The Shield...
Kad je Lemanski ubijen, ja sam ozbiljno razmatrao ideju da prestanem da gledam seriju, on mi je bio omiljeni lik.

A Oz je ludnica, samo što sam pred kraj imao utisak da je trebalo malo ranije da se završi.
 
U pravu si. Samo ja ću da dodam i "the wire" na spisku, kao i "Game of thrones" obzirom da uskoro dolazi zadnja sezona.

Sent from my Huawei Y7 prime
Ja sam Wire domaci zadatak zavrsio pre nekoliko godina kao i Sopranos. GoT pratim od starta.

Jedino ne znam da li Arrested Development valja pogledati. Pogotovo sto krece nastavak a i Bateman mi je posle Ozarka gotivan za gledanje.
 
Ja sam Wire domaci zadatak zavrsio pre nekoliko godina kao i Sopranos. GoT pratim od starta.

Jedino ne znam da li Arrested Development valja pogledati. Pogotovo sto krece nastavak a i Bateman mi je posle Ozarka gotivan za gledanje.
Ma pričam samo o obnavljanju gradiva pred novu sezonu (GoT), obzirom da kao što vidiš i sam ništa novo a dobro ne izlazi.

Sent from my Huawei Y7 prime
 
Ja juce zavrsio The Wire, od mene ocena 9.2/10, ko nije gledao, obavezno. The Shield sam gledao davno i sad bi gledao ali cu ipak sacekati HD izdanje, red je. Sinoc pogledao prvu epizodu Band Of Brothers, kakvo je to remek delo, 9.7/10. GOT cu i ja morati malo bar zadnju sezonu da se podsetim.
 
Shield ima odavno 1080p na Hulu, ne morate da cekate :)
 
Sharp Objects 9/10
Vrhunski odrađeno. Vrhunska gluma i priča. Jedna stvar mi je zasmetala iako volim ovakav spori tempo radnje
ali razvlačiti priču (iako nigde nije zaškripalo u postavci), do samog finiša, odnosno poslednje dve eipizode je malo... Nije bilo tog nekog očekivanog rasta tenzije do samog kraja, kao kod nekih drugih serija, ali sam svakako uživao do samog kraja.
 
Ne znam gde si gledao, ali ima od kraja aprila :)
 
Hulu kod Bugara je sa stereo zvukom.

Koliko vidim bluray izlazi 18.12. Ako nisam do sada gledao sacekacu BR
 
Poslednja izmena:
Kazu... :d apsolutno je sve u hd, bila je jedna epizoda seste sezone koja je greskom pustena SD, ali je to sredjeno... 4K verziju cekati zbog bolje slike je suludo jer tesko da su radili dupli remaster, a zvuk je svakako 2.0 dolby kako god ga oni nazvali na blu ray disku :) ipak je original 2.0 :)
 
Nemam pojma. Jesi gledao prve epizode kaf je izasla serija? Vredi li gledati?

Morao sam da se podsetim (na traktu) da li sam gledao prvi deo sezone 5. :D to mozda govori kakva je sezona. Cini mi se da je nesto bolja od one sezone iz 2013. (imali problem sa rasporedom glumaca pa snimali kako su mogli).

Definitivno nije kao sto su bile prve sezone.
 
Kazu... :d apsolutno je sve u hd, bila je jedna epizoda seste sezone koja je greskom pustena SD, ali je to sredjeno... 4K verziju cekati zbog bolje slike je suludo jer tesko da su radili dupli remaster, a zvuk je svakako 2.0 dolby kako god ga oni nazvali na blu ray disku :) ipak je original 2.0 :)
Istina ali ko zna sta ce da sprckaju u remasteru. U svakom slucaju BR je uvek bolji izvor od web izdanja.
 
Ma naravno da je bolji izvor, to je ocigledno... Isti je remaster, to je poenta, ovo je u HD, ko bas zeli da gleda 4K nek slobodno ceka, ali neke bas primetne razlike tu nece biti... :)
 
Ko gleda prvi put ili obrće ponovo Band Of Brothers, mislim da prvo treba da odgleda Saving Private Ryan jer su na kraju krajeva, Spielberg i Henks tvorci oba remek dela. Naravno treba odgledati i Pacific seriju mada nije na nivou ova dva projekta.
 
Mozes ti da napucas bit rate do neba ako pravis od krs materijala nema preterano svrhe... Bas bih voleo da vidim nekog ko ce primetiti razliku ali da ne sirimo diskusiju bez potrebe :)
 
Mozes ti da napucas bit rate do neba ako pravis od krs materijala nema preterano svrhe... Bas bih voleo da vidim nekog ko ce primetiti razliku ali da ne sirimo diskusiju bez potrebe :)
E sad i ti, pa onda sam mogao i dvd rip da gledam.

A to sta se vidi je subjektivan osecaj, sem ako ne sedis na metar ipo isped 60 inča pa uporedjujes.

Sve u svemu ako postoji nesto "bolje" ne vidim zasto bi isao na webdl. Pa uvek kad ima webdl ili br idem na br.
 
Bas ste nedokazani, na Hulu je remaster u 1080p, na br ce biti isto to u 4K, razlika izmedju te dve ce biti zanemarljive. Bit rate na Hulu je odlican za taj kvalitet snimka. a vi gledajte sta god hocete...
 
Sad sam pogledao, taj WEB-DL 1080p ima video bitrate oko 3-4Mbps, a za blu-ray 1080p ripove ocekujte oko 8-10Mbps.

Ni meni ta razlika u principu mnogo ne znaci, ali ne mogu da tvrdim da je neprimetna iako u velikoj vecini scena jeste. :)
 
Striming servisi tipa hulu, netflix ne mogu nikada zameniti sirov 4K na disku.
Kad obrnem neki film seriju ili dokumentarac u uhd na disku i isti taj na netflixu, razlika je primetna u korist diskova naravno.
Subjektivno mišljenje.
Negde pročitao da ce samo neki striming servisi pustati seriju u 4K a BR izdanje izlazi u prodaju. Pre cu izabrati BR diskove u tom slučaju.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^^ Da je tako ja bi gledao Hulu ali posto je samo u zvuku razlika drasticna ipak BR.
 
Samo dvd koliko ja vidim. Za Oz ima na blu-ray.com ali nema release date.
 
Završio House of cards zadnju sezonu.. do polovine sezone jos može da se isprati... zadnjih nekoliko epizoda skroz nebulozne..kraj glup za medalju. E moj Spacey... bez tebe ova serija ne bi ni drugu sezonu videla. ocena zadnje sezone 4/10,ukupan utisak seriala 7.5/10

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno