Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koji to spoiler valja citati pre gledanja epizode?
 
Udjoh malocas u app seriaguides da vidim sta ima novo, u vezi serija koje pratim i sokirah se da se Bron nastavlja tek 02.09.2015., mada se tako nesto ocekivalo sa obzirom da je prva sezona emitovana 2011, druga 2013. Trend se nastavlja.
Inace trenutno pratim najvise GOT, Vikinge i Amerikance i za sad su mi Vikinzi najzanimljiviji trenutno.
 
Koliko se iznerviram, kada u seriji mi budemo teroristi, u najnovijoj epizodi Blacklist, ima scena koja se odvija u Kraljevu, lol. Negativci su Braca Pavlovic koji su bili clanovi Miloseviceve garde.
Tacnije oni iz prve epizode.
 
Poslednja izmena:
Koliko se iznerviram, kada u seriji mi budemo teroristi, u najnovijoj epizodi Blacklist, ima scena koja se odvija u Kraljevu, lol. Negativci su Braca Pavlovic koji su bili clanovi Miloseviceve garde.
Tacnije oni iz prve epizode.

Spoiler brate Tozo, spoiler :) bas sam hteo da je gledam...
 
Sta je ovde spoiler? U opisu na imdb-u ti to pise, a i ovo je bukvalno prva recenica u epizodi.
Ovo je spoiler isto koliko i kad bi napisa e u 4oj epizodi GoTa se pojavljuje Deneris.
 
Sta je ovde spoiler? U opisu na imdb-u ti to pise, a i ovo je bukvalno prva recenica u epizodi.
Ovo je spoiler isto koliko i kad bi napisa e u 4oj epizodi GoTa se pojavljuje Deneris.

Vise volim da ovakve stvari vidim pa se iznenadim :) pogotovo na njihov "srpski" koji na sve lici osim na srpski jezik kao po obicaju. Pojacao sam i vracao scenu 4 puta da bih skontao, da nema engleskog titla, nista ne bih skontao :D
 
+1 :D Najgore je sto su glumci stvarno Balkanci, ali izgleda da su manje od naseg prestolonaslednika koristili srpski :)

Blacklist ima dobru globalnu ideju izgleda, ali brate.... moraju ono da ubrzaju!
 
Koliko se iznerviram, kada u seriji mi budemo teroristi, u najnovijoj epizodi Blacklist, ima scena koja se odvija u Kraljevu, lol. Negativci su Braca Pavlovic koji su bili clanovi Miloseviceve garde.
Tacnije oni iz prve epizode.

I mene to izuzetno nervira. Inace jedva cekam da se zavrsi Blacklist. Tek je pocela da bude dobra serija zadnjih 4-5 epizoda a pre toga je da ne kazem sta........
Takodje ne vidim razlog zasto su hteli da ima 22 epizode. Kad recimo "Americans" koja je slicna ali mnogo kvalitetnija serija ima 13.
Ne znam sta ce da rade u drugoj sezoni koja je nazalost odobrena.
 
Ne vidim po cemu su serije slicne :D krastavac, nije Blacklist toliko ozbilja serija, mislim da ne bi bila kbalitetnija da ima manje epizoda, meni se svidja serija.
 
Po cemu su Americans i Blacklist slicne ?
 
Jedna stvar je kablovska serija sa kraćom sezonom, od nacionalne sa dužom sezonom.
 
El Internado (Internat) POKIDAOOOOOOO!!!! (Izvinite, ali morao sam, bilo je jace od mene :D)
Ocena 9/10 Odlicna serija, po 2. put je gledam, tj. moja sestra gleda pa i ja. Stvarno odlicna serija, preporuka :)
 
Nema broj epizoda nikakve veze sa tim koja je televizija u pitanju.
Zavisi od budzeta koji su odvojili za tu seriju.

Itekako ima. Nacionalne televizije vole da razvuku na celu sezonu, da ne brinu o popunjavanju programa. Dok kablovske serije uglavnom imaju pola sezone, kondezovanog sadržaja.
Što mislim da je mnogo bolje.
A budžet za seriju nije od presudnog značaja. Jer je opasnije da produciraju dodatnu seriju, umesto da razvuku uspešnu.
 
Itekako ima. Nacionalne televizije vole da razvuku na celu sezonu, da ne brinu o popunjavanju programa. Dok kablovske serije uglavnom imaju pola sezone, kondezovanog sadržaja.
Što mislim da je mnogo bolje.
A budžet za seriju nije od presudnog značaja. Jer je opasnije da produciraju dodatnu seriju, umesto da razvuku uspešnu.

Posto si uzeo za primer The Blacklist.
Na istoj toj televiziji se emituju Hannibal, Heroes(koji ce imati 13 epizoda sada), Crisis i Believe koji ce najverovatnije imati isto toliko epizoda.
Revolution i Blacklist 20+. To je od onogo sto pratim.
Sto potvrdjuje moju pricu da nema nikakve veze sa televizijom.

S druge strane uzimam za primer, The CW, koja je kablovska.
Arrow 20+
Supernatural 20+
The 100 za koju je planirano 13 epizoda.

To sto se 4-5 kanala drzi svog formata do 13 epizoda, ne znaci da je tako svugde.
90% kanala ima mesano, i sve zavisi kada puste seriju, dal na pocetku sezone, ili u sredini sezone.
 
Pa to su uglavnom, izvinjavam se na izrazu, generički krševi.

A to što je Hannibal kraći, je što su počeli da uviđaju da je tako bolje, zbog uspeha kablovskih serija.
 
Pa to su uglavnom, izvinjavam se na izrazu, generički krševi.

A to što je Hannibal kraći, je što su počeli da uviđaju da je tako bolje, zbog uspeha kablovskih serija.

Ne pije ti vodu prica :D
Mogu do sutra da ti nabrajam genericke krseve od po 13 epizoda.
Nema pravila sto se televizija tice.
Jednostavno te bolje serije ne mogu sebi da priuste da imaju 20+ epizoda, jer bi onda postale prosecne i samim tim, televizija ako vidi da serija ide u dobrom pravcu, sroza je na 13 epizoda.
 
Poslednja izmena:
To sam i ja rekao. I dodao da televizije uglavnom forsiraju punu sezonu. Ovo sa skraćenim je sada polako moda. Kao na primer 24, imali su osam punih sezona. Ali deveta je pola.
 
Pre neki dan sam zavrsio sa gledanjem serine Reign I iskreno mi se svidela serija, nekako me opusti, a bill je trenutaka kada me malo najezi. Ali nekako mi je prvih nekoliko epizoda super zainteresovalo zbog one Klarise.
 
True Detective

Definitivno se zavrsilo nedostojno ostatku serije, cim su presli samo u sadasnjost, vise nije bilo to.. Ali vrh serija u svakom slucaju
 
Da dodam i ja nesto na temu jer sam do sad odgledao prilicno mnogo serija.
Moj neki zanr su krimi-detektivske price. Vidim da ljudi ovde diskutuju uglavnom nove serija dok sam ja fan onih malo starijih.
Bas ovih dana ponovo gledam Homicide, reko da pogledam iz danasnje perspektive kako to izgleda. Mogu vam reci da je i dalje jedna od najboljih (ako ne i najbolja) serija u svom zanru.
Obavezno stivo je i The Wire i legendarni Omar.:D
Od engleskih bi preporucio Spooks, odlicna serija ako imate dosta vremena.
Od novijih tu je Luther.
Serije u kojima likovi kod slike 640x480 ne mogu da izostre i vide odraz u zenici oka, preko retrovizora i ratkapne.:D

Arrow sam gledao samo prvu sezonu i mogu reci da je mnogo nisko na mojoj lestvici. Supernatural :butt:, narocito posle 3-4 sezone.
Sons of Anarchy jaka devetka.
 
Poslednja izmena:
Em volim britanski naglasak, em me Spooks oduševila. Baš dobra.
 
Jel se planira nastavak Luthera?
 
Gledao sam sledece:

Charmed - matora serija, solidna ko voli scifi da kazemo vrv su svi pogledali bar jednu epizodu posto je isla bar 4 puta na nasim domacim kanalima 7/10

True blood- klasicna serija sa vampirima pogledao sam sve, sve vec vidjeno dosta monotono neke novine dosta losa prica 4/10

Bekstvo iz zatvora - solidna serija da kazem sve je ok kako je on pobegao iz prvog zatvora posto je projektovao i sve to, odlicna prica ali kasnije su malo preterali 8/10

Breaking Bad- moj favorit sjajna prica, jos bolje odradjeno mozda da su par voljih glumaca ubacili ali i dalje 10/10

Game of the thrones- jedna od boljih scifi serija koje sam gledao mada imam osecaj da ce svi glavni glumci da poginu.. pocnem da gledam jednu sezonu taman se zagledam u jednog glumca i koknu ga, uglavnom 9.5/10

Vampire Dairies - solidni vampiri mozda malo previse fenserski smekerski kontam da je za neke klinke 15-19 godina skroz cool serija malo su mi te njihove ljubavne price "bljak" po meni sve te zenske su ispale drolje a po ostalima heroji no ajde 7.5/10

Tommorow people - sta znam , nova prica nije lose odradjeno glumci solidni opet malo previse kich ali moze da se gleda 7.5/10

The black list- solidna prica drzi vas da gledate, mozda malo ocigledna , interesantno recimo 7/10

People of intrest - solidna pricA , nesto vec vidjeno ali lepo odradjeno solidni glumci, piprilicno dobra serija 8/10

Teen wolf- prvih 8 epizoda blagi uzas posle kad se zagledas nije toliko lose , vukodlaci vestice oca onake kineske ubice duhovi, uglavnom dosta novih "stvorenja" solidna prica 5.5/10

Tera nova - hmm onako nije losa prica vredi probati gledati 6/10
 
GoT nema apsolutno nikakve veze sa scifi-jem. Nesto si debelo zamenio...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno