Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedna molba. Nikako ne mogu da nađem linkove za Twin Peaks (oba serijala), ali da je format slike 16:9. Bilo je na SBB pre neko vreme u video klubu ali više nema.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Twin.Peaks.S01.720p.BluRay.DD5.1.x264-DON
Twin.Peaks.S02.720p.BluRay.DD5.1.x264-DON
Twin.Peaks.Fire.Walk.with.Me.1992.720p.BluRay.DD5.1.x264-DON
Twin.Peaks.Fire.Walk.with.Me.1992.The.Missing.Pieces.1080p.BluRay.x264-ARCHiViST

Ovo su verzije koje sam gledao i super je kvalitet slike. Filmovi su 16:9, a serija (obe sezone) je 4:3 i veruj mi da ništa ne smeta, ima neki svoj šmek. Na 16:9 TV-u izabereš 4:3 fullscreen i dobiješ 100% popunjen ekran, naravno razvučen. Čak mi je bilo malo čudno kada sam nakon odgledane serije, prešao na filmove, zbog različitog formata slike.

QUESTIONS IN A WORLD OF BLU-RAY: TWIN PEAKS – THE ENTIRE MYSTERY EXPLAINED
What’s the aspect ratio for the series? Will it be widescreen now?
No. The aspect ratio for the episodes will remain 4:3 just as aired.

Mislim da je Blu-ray izdat u 4:3 formatu slike.
 
Poslednja izmena:
Twin.Peaks.S01.720p.BluRay.DD5.1.x264-DON
Twin.Peaks.S02.720p.BluRay.DD5.1.x264-DON
Twin.Peaks.Fire.Walk.with.Me.1992.720p.BluRay.DD5.1.x264-DON
Twin.Peaks.Fire.Walk.with.Me.1992.The.Missing.Pieces.1080p.BluRay.x264-ARCHiViST

Ovo su verzije koje sam gledao i super je kvalitet slike. Filmovi su 16:9, a serija (obe sezone) je 4:3 i veruj mi da ništa ne smeta, ima neki svoj šmek. Na 16:9 TV-u izabereš 4:3 fullscreen i dobiješ 100% popunjen ekran, naravno razvučen. Čak mi je bilo malo čudno kada sam nakon odgledane serije, prešao na filmove, zbog različitog formata slike.



Mislim da je Blu-ray izdat u 4:3 formatu slike.
Gledao sam na tv još 91 kada je prvi put bila prikazivana na tvns, ali nema veze. Hvala.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
San Junipero je odlicna epizoda. Mada je po mom misljenju najbolja White Christmas i The Entire History of You.
Meni je npr to jedna od najgorih i najdosadnijih epizoda, bas mi nije legla (San Junipero)
A jedna od najjacih mi je prva iz poslednje sezone, ona sa društvenom mrežom. Ne bi me uopste cudilo da se nesto sa istim fazonom pojavi uskoro, to sa ocenama korisnika, mada je Instagram blizu toga.

Sent from OnePlus 3T
 
Meni je cela serija odlična. Različita od svega do sada, a odlična. Ima naravno, boljih i lošijih epizoda, ali je sveukupno baš dobra. San Junipero je meni jedna od boljih, recimo. White Christmas vrhunska, itd.
 
Za sada pogledao prve dve epizode. Druga je mnogo bolja od prve, i sama epizoda i tema. Prva epizoda je uradjena na internu foru, kao kada bi u Srbiji snimili nesto sa zutom patkicom.
 
Odlican je black mirror, sam naziv govori o cemu se radi u seriji.. tamnoj refleksiji svih nas.
Ono sto cenim kod serije sto su se odlucili za storytelling bez humora, sve je in-your-face.

Kao neko ko prezire i ne koristi socijala mreze, S03E01 mi je favorit iz poslednje sezone..
 
Homeland nije vise sto je bio, od ove sezone serija pravi zaokret i meni se licno ne svidja jer serija na takav fazon ima dosta. Videcemo sta ce biti do kraja sezone
 
A jedna od najjacih mi je prva iz poslednje sezone, ona sa društvenom mrežom. Ne bi me uopste cudilo da se nesto sa istim fazonom pojavi uskoro, to sa ocenama korisnika, mada je Instagram blizu toga.

Sent from OnePlus 3T
Instagram i FB su maltene na tom nivou sada, gde broj lajkova i pratilaca govori o necijem drustvenom statusu i prihvacenosti. Vrlo cesto vidjam da devojke uklanjaju slike ukoliko nemaju dovoljan broj lajkova itd :d



Sent from my Nexus 5X
 
Instagram i FB su maltene na tom nivou sada, gde broj lajkova i pratilaca govori o necijem drustvenom statusu i prihvacenosti. Vrlo cesto vidjam da devojke uklanjaju slike ukoliko nemaju dovoljan broj lajkova itd :d



Sent from my Nexus 5X
Tacno, ali sam mislio da ce da se pojavi u budućnosti neka (ili ce neka od te dve da uvede to) gde ce bukvalno sve da se svede na taj jedan broj na profilu koji bi bio ta neka vrsta ocene, popularnosti korisnika. Presek nekih lajkova ili sta ti ja znam... Kad ce ljudi skroz da odlepe.

Sent from OnePlus 3T
 
Bilo lepo vreme onomad kada si mogao da isljucis lajkove na svojim postovima, steta sto je trajalo samo ~pola godine.
 
The affair 3.sezona odgledana... najlosija do sada.. razvlacenje bespotrebno.. prve 2 sezone jako dobre

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Bilo lepo vreme onomad kada si mogao da isljucis lajkove na svojim postovima, steta sto je trajalo samo ~pola godine.
Zato su pojedinci i ovde na forumu pre nekog vremena pitali zašto nema na neki način mogućnosti ocenjivanja postova i tražili da se to uvede... Sva sreća pa je to odbijeno...
 
Meni je npr to jedna od najgorih i najdosadnijih epizoda, bas mi nije legla (San Junipero)
A jedna od najjacih mi je prva iz poslednje sezone, ona sa društvenom mrežom. Ne bi me uopste cudilo da se nesto sa istim fazonom pojavi uskoro, to sa ocenama korisnika, mada je Instagram blizu toga.

Sent from OnePlus 3T

Takodje, plus specijal epizoda iz drugog serijala. Ostale su dobre, ali ovde dve su odlicne, uz SE01 E02.
 
Kako gledam neke serije i kakve clifhanger-e ostvaljaju na samom kraju epizode, poput
recimo sedme epizode Taboo-a, to više cenim Netflixov koncept da odjednom pusti sve epizode
sezone.
 
Lost je objasnio sa clifhengerima, jos ona iritantna zika nakraju zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzuuummm. Da popizdis, jos sam gledao kad se vise od polaemitovalo pa navikao da gledam sve odjednom, kad sam sustigao tempo pola kose sa glave mi opalo.
 
Steta sto su je u trecoj sezoni bas upropastili i mnogo "uozbiljili" ali videces vec sam..


Sto se tice TBBTa negde danas videh da ce biti jos najmanke dve sezone a serija je vec sada postala teski krs....

The dead have highways
Ko bre finansira takvo smeće od serije ne kapiram?Prve 3 sezone i liče na nešto,posle toga kad su ubacili onu piskavu i onog štrebera ode sve nizbrdo.Humor je možda za decu od 10g,poput onih serija na Dizniju koje ne mogu da smislim. Inače sve to važi i za onu Hav aj mit jur madr.
 
Vama se ne svidjaju TBBT i HIMYM?
Cistac, dok vas neko manje ozbiljan od mene ne pomrsi konce :p

TBBT je poceo da iritira sa "napretkom u zivotu", tj. smaranjem sa vezama (previse su glupe po meni), ali je i dalje dobar humor.

Nije to pad kao sto je Ashton umesto Charlie-a u 2.5" ljuda ;)
 
Taboo,
Hap and Leonard,
Sneaky Pete,
Stranger Things,
11.22.63.
 
Leftovers 8 epizoda što se kaže pokidala :d
Cela epizoda ima neki LOST šmek kad ste ga već pomenuli :)...čista fantazija od epizode...vrhunski napisana,snimljena i odglumljena...

Justine Theroux fantastično glumi...ne znam da li je dobio nekog Emmyja za ovu seriju ali je definitivno zaslužio
 
Poslednja izmena:
Lethal Weapon i scena sa "tasmanijskim đavolom" u s01e14 hahahhaa :D

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Taboo sedma epizoda odlična, konačno neko dešavanje. Ko ce dočekati sledeću subotu pa da vidimo sta su nam spremili za kraj.

Sent from my D6603
 
Leftovers 8 epizoda što se kaže pokidala :d
Cela epizoda ima neki LOST šmek kad ste ga već pomenuli :)...čista fantazija od epizode...vrhunski napisana,snimljena i odglumljena...

Justine Theroux fantastično glumi...ne znam da li je dobio nekog Emmyja za ovu seriju ali je definitivno zaslužio

Šta sam rekao ;) :)
 
Trazio sam tu tvoju poruku da quotujem da kazem da si bio u pravu al mi negde promace [emoji6]

Zavrsio sam drugu sezonu Humans-a i razocaran sam totalno. Mlako,dosadno,neubedljivo...cak ni Carry Ann Moss nije uspela da izvuce sezonu a vidim da planiraju i trecu sezonu...

The dead have highways
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno