Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Arrow dobra epizoda,ne tako ko prethodne dve....

Najbolji deo borba Deathstroke i Arrow tima u arrow pećini

Svidja mi se povezivanje sa Fleshom, ovo dvoje sto se pojavljuju ce glumiti u The Flash, takodje se spominje Iris :)

Cekam sledecu epizodu, da li ce Roy postati Red Arrow? Epizoda se zove "seeing red" i radi se o Royu, citao sam opis.
 
True Detective jako dobra za ove dve epizode.. Previse spora doduse i bez ikakve muzike skoro, jedva drzim oci otvorene pred kraj..

Nastavio da gledam i Office (US), Steve Carell kida, a fore i situacije su ja mislim i dalje od Ricky Gervais-a i Merchanta?
 
Sherlock [BBC] - verovatno i najbolja serija koju sam ikad gledao. Prve dve sezone su vrhunske, treca je malo ispod njihovog nivoa ( makar meni ) - 10/10

Breaking Bad - prva sezona nesto sporija, ali svaka naredna je sve bolja. S01 me je toliko smorila da sam cak razmisljao i da prestanem sa gledanjem, ali srecom to se nije desilo :). Cetvrta sezona sa Gus-om je bila moja omiljena. 9/10

Suits - topla preporuka. Upravo zavrsavam sa trecom sezonom. 9/10

Elementary - Americka verzija Sherlocka. Daleko je od nivoa BBC Sherlocka, ali sasvim je solidna. 7/10

The Walking Dead - jedna epizoda fantasticna, pa 3-4 potpuno nepotrebne i tako u krug vec poslednje dve sezone. Nadam se da ce peta sezona pokidati, ali nesto ne verujem da ce se to desiti.

Trenutno jos gledam True Detective i za sada mi je odlicna serija. Dosta me ( po atmosferi pre svega ) podseca na film Se7en . Kada zavrsim sa TD planiram da krenem sa Hanibalom, ili sa House of Cards, jos nisam odlucio :).

Od serija koje sam gledao jos preporucio bih:

Sopranos
House MD ( neocekivano )
Community
Person of Interest
 
Poslednja izmena:
Sherlock, najbolja serija ikad :D
 
Ne znam da li taj smajli treba da bude u fazonu - " ovaj balvan bas ima los ukus u serije " ili nesto drugo, ali meni jeste omiljena serija :).
 
Upravo zavrsih drugu sezonu House of Cards,odlicna serija a Spacey maestralan.Ko ce docekati sledecu sezonu.
 
Fargo, drugi put. Ovog puta odgledao sam do kraja, umesto prvih pet minuta. Martin Freeman i dalje ide na nerve. William H. Macy je bio mnogo bolji. Priču su promenili, tako da nije identična filmu, ali je i dalje prepoznatljiva po atmosferi. Podseća me i na onaj film sa Robin Williams-om, koji ne mogu da se setim kako se zove.
Nije loše, serija ima svoj vizuelni stil, koji podseća na film, ali nije identična kopija.

Ubedljivo je najbolji Billy Bob Thornton, njegov lik je fenomenalan u svakoj sceni.
Zbog njega sam i gledao celu epizodu.
 
Poslednja izmena:
Bas na predlog Dark Magiciana pogledao Rik I Morti - Smorilo me prvih par minuta, a onda zaintrigiralo, odgledao 7 epizoda, realno bolje od onoga sto fg i simpsoni trenutno nude. Kome se rik i morti svidja nek proba i Ugly Americans, taj mi je isto bio super. ;)
 
NCIS 8.8/10 Ova ocena iako je ne pratim redovno
 
Novi trailer za Salem, prvi sneap peak, je delovalo kao da ce biti neka teen serija, ali ovo izgleda odlicno :D
Pored ove serije i Penny Dreadful, mislim da ce American Horror Story izgubiti dosta gledalaca :D


Sto se tice nove epizode supernatural
Kakva bezvezna epizoda, Crowley i predivna Abadon, su daleko zanimljivija tema, nego Metatron i dosadni andjeli :D
Lucifer, 4 jahaca apokalipse, Crowley, Lilith pa cak mozda i Eve, dok su bili glavni, serija je bila zanimljiva. Pocev sa Levajatinima ili kako vec, serija se raspala. Pogotovu ovo smaranje sa Andjelima, oni su najveci promasaj serije.
Cak i standalone epizode koje nemaju veze sa glavnom pricom su postale dosadne i glupe jer su ispucali sva moguca natprirodna bica, serija cak vise i nema one malo horor drazi koju je u pocetku imala, a obnavljanje za jos jednu sezonu necu ni da komentarisem.
 
Zavrsio True Detective, skoro nisam gledao kvalitetniji horor, steta zbog finalne epizode koja fejluje na vise nivoa. Svejedno, visoka ocena, 4.8/5.
 
Damages
Nisam vidjao da je neko preporucivao ovu seriju... Meni odlicna 8,5/10.
Zanimljivo je sto na pocetku svake sezone prikazuju momente sa kraja tekuce sezone i to samo priblizavanje kraju. (slicno kao sto ste pomalo videli u Breaking Bad)
A serija ukupno nema ni pola sata u sudnici. Pogledajte promo trailer sa imdb. ;)
 
Poslednja izmena:
Zavrsio True Detective, skoro nisam gledao kvalitetniji horor, steta zbog finalne epizode koja fejluje na vise nivoa. Svejedno, visoka ocena, 4.8/5.
True detective je cistokrvna drama druze ;)
 
Nema razloga da polemisemo kom zanru pripada TD, ja sam je doziveo kao horor. Ima tu i komedije, i drame, trilera cak i malo akcije, ali meni su sve epizode imale tu hororicnu crtu, pazljivo izgradjenu pricom, rezijom i glumom. Stvarno ne bih polemisao dalje, ne verujem da bi imalo smisla jer je strava i poimanje iste subjektivna stvar.
 
Nema razloga da polemisemo kom zanru pripada TD, ja sam je doziveo kao horor. Ima tu i komedije, i drame, trilera cak i malo akcije, ali meni su sve epizode imale tu hororicnu crtu, pazljivo izgradjenu pricom, rezijom i glumom. Stvarno ne bih polemisao dalje, ne verujem da bi imalo smisla jer je strava i poimanje iste subjektivna stvar.

Zanimljiv ti je pogled. Kad razmislim, tačno može da uđe u domen horora. Zavisi na šta se fokusiraš.
 
Nesto izmedju komedija i comedy panel talk shows:
Ko voli topical komedije, predlazem neke comedy talk shows, bilo panel type, bilo Colbert style:

Da dodam jos malo humora, topical i obicnog (bez konkretnog redosleda, vec kako sam se setio cega):
- The Last Leg, australijski tip comedy panela (prilicno sunny, light..). Vodi Adam Hills, koji je neverovatno pozitivan covek, i uvek osvezi! Skroz je drugaciji od svega ostalog sto sam preporucio, ceo nastup je, kako rekoh, u Adam Hills stilu, extra pozitivan i vedar.
- Live at the Apollo. Standup velikog broja komicara - 3-4 po epizodi. Nije topical, random standup.
- Stand up for the week. Slicno kao LatA. Semi-topical.
- 8 Out of 10 Cats, vodi Jimmy Carr, car engleske komedije :) Vise je radjena kao entertainment, ali sa prilicno humora.
- 10 O'Clock Live, osim Jimmy Cara :) u svim epizodama su Charlie Brooker (novi Frankie Boyle :)), Davit Mitchell i Loren Laverne. Po meni odlicna komedija (75% je komedija o trenutnim vestima, 20% je neki panel koji vodi DM, koji uglavnom preskacem licno)
- The Now Show, News Jack, The News Quiz, Susam Calman is Convicted i Thanks a lot, Milton Jones - radio komedije raznog sadrzaja. Prva tri su prilicno topical (current events), Susam Calman je maltene TEDx Standup :D tip komedije, a Miltonov nastup je extra lagana komedija, koja neverovatno opusta!
- The Big Fat Quiz of the Year, je show kojeg ima samo jednom godisnje, ali sa prilicno sarolikim sadrzajem humora.
- Would I Lie to You. Nije preterano humoristicka, koliko zanimljiva doduse ;)

Neke od ovih ima na YT, ali za dosta njih za pracenje jedino na BBC/Ch4 iPlayerima.

Verovatno cu se setiti jos necega :D

Sad kad vidim sta sve pratim samo od komicnih stvari :)
 
Poslednja izmena:
True Detective - 9.5/10, pola poena manje zbog malo klimavog kraja. Bolje bi bilo da ne snimaju 2. sezonu jer će teško održati kvalitet.
I da, definitivno ima horora, ali opet, zavisi kako ko doživljava to.
 
Poslednja izmena:
Upravo zavrsama 2.4. epizodu Da Vinci's Demons...
Uslovno spoiler, mada i nema sta da se spoiluje.
Da primetim samo nesto cime preteruju i zbog cega ne bih dao vise od 5/10 istoj.
e jbs ih sad je i Da Vinci nasao heliocentricni sistem i prepoznao da je zemlja okrugla! Ovi celu istoriju, pa cak i zvanicnu, izokrecu kao da je serija pravljena za tikvane, koji nikada nisu skolovani, pa da im se nabaca znanje odjednom :) Da nema tih gluposti bila bi mnogo bolja serija, po meni.
 
Poslednja izmena:
Sto, spoiler?
 
Gotovo, video sam :d

Mislim nije da je neki sad, ali ono kad znam sta ce se desiti u seriji (iako nije vazno saznanje) ubije mi nekako zelju :)
 
Pretpostavljam da mislis na Arrested Development. Ajde neki utisak, super sto si gledao. Kanim se da je skinem duze vreme.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno