Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ali glavna numera i danas kida, naročito onaj rif za gitaru.
Kida (verovatno jedan od razloga što sam porastao da budem "metalac") i opasno me rokne nostalgija kad god čujem taj intro.

Sad me podsetili još par crtanih i intro-a i da mi je trebalo par godina da u ukapiram na koga me podseća onaj naš odbojkaš Podraščanin, na ovog dinosaura 😂😂



Conan the Adventurer sam gledao pre tipa 10 godina i bio mi je onako, gledljiv ali razvučen.

 
Nećeš verovati ali ovaj crtać tražim godinama (The pirates of Dark Water), da sad nisi napisao ime nikad ne bih znao da je to taj crtani. Ne planiram da gledam ali me vraća u detinjstvo i budi lepe uspomene ali do danas mu nisam znao ime, znao sam samo da je na moru, da ima pirata i da je u posadi neki crveni leteći majmun. :LOL:
Što se tiče Saber Rader-a, vreme ga pregazilo ali glavna numera i danas kida, naročito onaj rif za gitaru.
Sa druge strane, meni je recimo Robotech, kao jedan od omiljenih crtaća, i dan-danas gledljiv. (A i njegova japanska verzija Macross).
The Pirates of Dark Water obavezno gledati jer su kod nas puštali samo prvu sezonu (desetak epizoda) pa je ostao nedorečen.
 
Vredi li da se gleda 4 sezona Fargo ili da preskočim? Vidim da su ocene po netu za tu sezonu generalno niske...
 
Vredi li da se gleda 4 sezona Fargo ili da preskočim? Vidim da su ocene po netu za tu sezonu generalno niske...
Ako su ti se svidele prethodne, svideće ti se i ova. U globalu je dobra sa par slabijih epozoda.
Svakako je ostao nedorečen kad je otkazan.
Pa jeste ali ti dodatnih 10 epizoda što nismo gledali kao deca dosta toga razjašnjava.

Isto tako i Granzort i Triton, tu je priča zaokružena, ali ne i za nas koji smo gledali na NSplus jer nisu bili otkupili sve epozode (verovatno nisu ni kupili).
 
Danas sam pogledao cijelu S02 od Slow Horses. Dobra. Nisam znao da ima toliko naših glumaca :)
 
Da li je to serija za koju je Đuričko izabran da glumi, ali nije stigao zbog vize, pa popizdeo i zapalio u USA.
 
@luka74 Jesam, (tj skoro svaku) i to što nisam završio treba dovoljno da ti kaže sve o Fargo season 4 😂😂
A i ne moram baš stalno biti mazohista.

Mazohizam trenutno ispucavam na završavanje 3. sezone BSG 😉 Mnogo bi mi bilo paralelno 2 serije na silu da gledam...
 
Fargo s04 je bas ofrlje snimljeno, ja sam batalio nakon prve tri epizode, 6/10. Nadam se da s05 valja.

Slow horses s02 je bolja od prve sezone, mislim gary oldman je prva liga.
 
Mnogima od nas uvod u SF, uvod u anime... Prvo animirano djelo koje sam gledao gdje pogine jedan od glavnih likova, baš je bilo uticajno na više načina.
Plus, već 40 godina star dizajn letjelica-robota je i dalje nenadmašan. Uzor za čitav mecha žanr kasnije:
1701678060672.png
 
^
Plus je OST za Robotech radio isti lik kao i za Star Trek TNG. :)
Inace uzor za citav mecha zanr je Gundam (Origin, da ne fotkam hc deluxe mange), ali likovi koji su radili na njemu su kasnije radili i na Macross-u.
Robotech je samo "sasecena" verzija Macrossa za americko trziste..
Svakako jedan od najboljih (po meni najbolji) mecha anime do sada, prica-artwork-muzika 10/10. :)
Reprizirao pre 4-5 godina sa onom remaster verzijom, jos uvek se drzi.
 
Poslednja izmena:
Gundam su originalni "realistični" roboti, ali čitav trend mecha koji se transformišu je popularisao Macross.
 
Kad krenete sa tom nostalgijom sto se "decijih crtaca" tice, uvek se setim Triton of the Sea koji sam obozavao kao klinac... pogotovo uvodnu spicu.



Da ne bude skroz off, poceo sa zenom da gledam Deca zla... vise zbog nje, posto nisam neki ljubitelj domacih serija pre svega zbog katastrofalne glume.

Za sada posle 4 epizode je okej... smuci mi se samo zivot kada vidim izbotoksiranu Anicu Dobru.
 
...kada vidim izbotoksiranu Anicu Dobru.

U pitanju su godine života, a ne botoks.

Pogledoh seriju Archie o uspesima i životnim padovima legendarnog Cary Granta.
Serija od samo 4 epizode, vrednje pažnje, čisto da nas podseti na doba kada su još postojale velike Holivudske zvezde.

eb1a78c3f0.jpg.webp
 
Završio 4-tu sezonu dečije serije "Strangers Things". Na momente izlazi iz okvira dečije fantazije, ali to su samo momenti. Da se nije pojavio Đuričko ( hahahahaha) i onaj čika bez lica iz "Game of Thrones" (beše neki Hghar, tako nekako) tačno bih prekinuo da je gledam mnogo ranije. Al rekoh...nek ide život.
Sinoć počeo da gledam "1899"....prve dve epizode su mi držale pažnju. Videćemo kako će se radnja odvijati u narednim epizodama.
 
Završio 4-tu sezonu dečije serije "Strangers Things". Na momente izlazi iz okvira dečije fantazije, ali to su samo momenti. Da se nije pojavio Đuričko ( hahahahaha) i onaj čika bez lica iz "Game of Thrones" (beše neki Hghar, tako nekako) tačno bih prekinuo da je gledam mnogo ranije. Al rekoh...nek ide život.
Sinoć počeo da gledam "1899"....prve dve epizode su mi držale pažnju. Videćemo kako će se radnja odvijati u narednim epizodama.
1899 je otkazana, tj, nece biti sledece sezone...sto je bezveze, s obzirom da se zahuhtava tek na kraju, pa bi verovatno druga sezona bila zanimljivija...da je 1899 izasao pre Dark-a, verovatno bi bila uspesnija, ali su kreatori toliko podigli lestvicu i ocekivanja, da su ljudi bili razocarani...mada meni je iskreno bila skroz okej. :)
 
Lagano je par koplja iznad Transformersa koji su bili "episode of the week" sistem I za valjanje igračaka...
Šteta je samo sto nisu zaokružili priču...
Mislim da je 2000ih izbačen film (koji se teško nalazi) i trebali su da posle toga još neku sezonu ili film da snime ali se nije materijalizovalo...
Čini mi se da je Tobi Megvajer lobirao dosta dugo i za igrani film, pošto je veliki fan, ali je valjda zbog prava zeznuta situacija tako d Ai od toga ništa nije bilo.
 
Baaaš ne volim mecha žanr. Jedva sam pogledao i nekoliko epizoda "The Big O" koja mi je audio i vizuelno jako kul... čim krene to sa uskakanjem u robota, meh ne mogu da gledam.
 
Eto, nađe se neko da ne voli i najbolje stvari. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno