Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa iskren da budem, nemaju naše prevode, vrhunska im je produkcija kakva god da je serija, a i engleski titlovi su im perfektni, tako da nemam mnogo zezanja oko štelovanja vremena, što mi omogućava da brzo odradim prevod. Realno, mogu da je zgazim, pregledam i ispravim eventualne greške za dan, ali s obzirom da dnevno odvojim maksimalno par sati, završim za dva/tri dana, onako bez napinjanja.😁 Sa ovom serijom sam malo žurio zbog Slow Horses. Ubiše me “fanovi”😂🤣😂 mojih prevoda sa titlovi.com (kad će prevod, hoćeš li da nastaviš sa prevođenjem, hoće li biti u sredu bar za prvu epizodu, jedva čekam tvoj prevod i ostala glupa pitanja…)


Apropo Slow Horses ...skoro počeo prvu sezonu i serija u prvih par epizoda deluje nekako originalno i drugačije .
Serija je top. Može se svrstati u “Must Watch”😁
 
Poslednja izmena:
Preporuka za Squid Game rijaliti. Ako ste voleli seriju, i ovo cete, nema dileme
Meni je lično bezveze, i po meni se ne može da poredi sa serijom. Ja sam mislio da je ovo nastavak na orginal seriju, al kad sam pustio prvu ep odma sam vidio da je njesra.
 

Zanimljiva serija, dinamična pre svega, ima nekih sitnih manjkavosti, ali pre svega vrlo gledljiva. Jedna od onih serija gde leti vreme i ne oseti se tih 40 minuta. Po meni, ocena na IMDb je previsoka, valjda se narod uželeo malo lakšeg štiva i Bruce Leeja, al svakako je serija za preporuku, meni je prošla ispod radara
Neki su je opisali i kao " When Peaky Blinders find Banshee"!
 
@fain2daniel Verovatno i najbolja AppleTV+ serija (jeste, bolja je od Severance).
Ja sam odmah posle odgledane 2. sezone serije uzeo i pročitao od 3. do 8. knjige :)
Meni je, od ovih odgledanih, najbolja Bad Sisters pa For All Mankind. Naravno i Severance i Foundation su mi među 5 kao i Defending Jacob. Slow Horses odgledao prvu sezonu i stao.
 
Meni je, od ovih odgledanih, najbolja Bad Sisters pa For All Mankind. Naravno i Severance i Foundation su mi među 5 kao i Defending Jacob. Slow Horses odgledao prvu sezonu i stao.
Ukusi su različiti ..Bad Sisters nisam ni uzeo u razmatranje ,For all Mankind počeo par epizoda i nije me nesto držala .Severance vrh ,Defending Jacob ekstra i Foundation popustila malo u drugoj sezoni ali drži pažnju .Zato Slow Horses progutao prvu sezonu za dva dana .Oldman bi trebao da uzme oskara za ovo ..neverovatno .
@shamanNS čitaš digitalno ili u fizičkom obliku ?Ja ne stižem takvom brzinom da gutam knjige ..Počeo da čitam Shaolin i Invisible Man istovremeno 🤦
 
@shamanNS čitaš digitalno ili u fizičkom obliku ?
Još od 2010. samo ebooks :) Čitam / čitao sam na Kindle.

Meni je, od ovih odgledanih, najbolja Bad Sisters pa For All Mankind. Naravno i Severance i Foundation su mi među 5 kao i Defending Jacob. Slow Horses odgledao prvu sezonu i stao.
Kao što napisa @fain2daniel ukusi se razlikuju, ja bih još samo šaljivo dodao da tvoj ukus ne valja 😂😂😂
Elem, od svega toga navedenog nisam gledao For All Mandkind i takođe odgledao sam originalnu beše belgijska? ili holandska serija ("Clan") čiji je remake ta "Bad Sisters" i nije mi se dopala (i taj glavni muški lik i njegove motivacije iza takvog ponašanja su mu bile d*bilne i neuverljive) ni malo (a završio sam je pošto sam mazohista koji se trudi da uvek započetu sezonu nečega završi do kraja, osim ako je baš baš baš 2/10 ocena) tako da nisam imao želju ni volju ni da pokušavam da gledam Bad Sisters.

A Defending Jacob je za mene savršen primer ilustracija kako izgledaju AppleTV+ serije koje su negde na gornjim granicama prosečne serije... znači serije koje su "gledljive" a objektivno nisu naročito kvalitetne. Produkcijske vrednosti su uvek ok a sve ostalo je uglavnom neki mediokritet.
Za sad od tog opisa odstupaju Slow Horses i Severance.
 
Još od 2010. samo ebooks :) Čitam / čitao sam na Kindle.


Kao što napisa @fain2daniel ukusi se razlikuju, ja bih još samo šaljivo dodao da tvoj ukus ne valja 😂😂😂
Elem, od svega toga navedenog nisam gledao For All Mandkind i takođe odgledao sam originalnu beše belgijska? ili holandska serija ("Clan") čiji je remake ta "Bad Sisters" i nije mi se dopala (i taj glavni muški lik i njegove motivacije iza takvog ponašanja su mu bile d*bilne i neuverljive) ni malo (a završio sam je pošto sam mazohista koji se trudi da uvek započetu sezonu nečega završi do kraja, osim ako je baš baš baš 2/10 ocena) tako da nisam imao želju ni volju ni da pokušavam da gledam Bad Sisters.

A Defending Jacob je za mene savršen primer ilustracija kako izgledaju AppleTV+ serije koje su negde na gornjim granicama prosečne serije... znači serije koje su "gledljive" a objektivno nisu naročito kvalitetne. Produkcijske vrednosti su uvek ok a sve ostalo je uglavnom neki mediokritet.
Za sad od tog opisa odstupaju Slow Horses i Severance.
Probaj Bad Sisters. Jako dobar crni humor. A lik koji igra zeta, Claes Bang, inače poznat po Drakuli na Netflixu, je pokidao. E da, zaboravio sam Black Bird i The Crowded Room. U obe ima super glumačkih ostvarenja.I prva sezona The Morning Show. Ustvari kad malo razmislim Apple + je streaming servis od čije sam produkcije procentualno najviše odgledao. Nikako da počnem Servant.
 
Neću :D Humor u originalnoj seriji mi se nije dopao. Za bonus glumac u remake mi je antipatičan u drugim ulogama.


Nju sam batalio po završetku prve sezone.
To što je antipatičan je takav plus, prosto te nervira pojavom, a radi za lik. A za The Mornig Show i kažem samo prva sezona. U drugoj sam odustao. Inače jako važna serija. Mislim da je posle nje i onima, koji su imali bilo kakve sumnje u redefinisanje pojma ,,silovanje", sve mnogo jasnije.
 
Scavengers reign
Ideja - 9
Atmosfera - 10
Prica - 9
Realizacija - 8
Nazalost se delimicno obistinilo predvidjanje "ne znamo bas sta smo hteli da kazemo". Ima dosta apstraktnih i simbolickih elemenata razumljivih samo autorima serije i ostaje zal sto vrlo bitni delovi nisu podrobnije objasnjeni. Zbog svega ovoga konacna ocena je 8/10.
 
Glavni lik tako poseban/unikatan, poput Rajlana u Givensovoj pravdi.. ne bih ga poredio sa Makijem iz "Shields-a" jer je tek on priča za sebe 😁
Elem, na osnovu malog uzorka odgledanih epizoda mogu reći da serija zadovoljava apetite.
+1 zbog Lens Redika, tako mu stoje te šefovske uloge..
 
Nazalost se delimicno obistinilo predvidjanje "ne znamo bas sta smo hteli da kazemo". Ima dosta apstraktnih i simbolickih elemenata razumljivih samo autorima serije i ostaje zal sto vrlo bitni delovi nisu podrobnije objasnjeni. Zbog svega ovoga konacna ocena je 8/10.
Priča je ostala otvorena. Osim par stvari koje su malo ostavljene interpretaciji, sve je jasno. Neobjašnjeno ne znači nedovršeno, samo znači da ništa ne zavisi od toga da publika nedvosmisleno zna da je nešto tako i tako. Pretpostavljam na koje elemente se odnosi tvoj komentar.
 
Naravno, pogotovo sto ce i biti nastavka tj nadam se da ce ga biti.
A najvise se moja "kritika" odnosila na
Na ono stvorenje i lika unutra kad on dozivljaja providjenje i onaj splet dogadjaja kao flashback. A da i onaj konflikt sa robotom kad se stvorenje smanji.
 
Poslednja izmena:
Uuuu vec krenula 3. sezona?!
Odlicne vesti!
 
Znam kako dises/ i know your soul HBO, jedna od boljih serija a da je sa Balkana u poslednje vreme, Jasna Djuricic 10/10 kako glumi, sama serija za sada 8/10.
 
Meni se svidja prikaz stanja u drustvu jer opisuje i ovu nasu kaljugu samo sa dosta vise slobode a i jedna od prvih serija da se bavi problemima roditeljstva na Balkanu...
 
Naravno, pogotovo sto ce i biti nastavka tj nadam se da ce ga biti.
A najvise se moja "kritika" odnosila na
Na ono stvorenje i lika unutra kad on dozivljaja providjenje i onaj splet dogadjaja kao flashback. A da i onaj konflikt sa robotom kad se stvorenje smanji.
Ovako nekako ja tumačim te stvari (SPOILER ko nije gledao):
Stvorenje u svom ekosistemu koristi kontrolu uma da kontroliše ona manja stvorenja i navodi ih da ga hrane. Kada je pokušao s naprednijim organizmom (čovjekom), te jednostavne mentalne fore su se kod Kamena manifestovale kao njegova podsvijest (krivica zbog odnosa sa ženom, svih grešaka koje je napravio u životu) gdje mu je pružio privremenu utjehu. Ali kad su se spojili u simbiozu, Kamen je postao pasivan a njegova podsvijest je izašla u prvi plan i stvorenje kreće da reaguje na njegovu prošlost i vraća se na brod. Pritom narasta na užasnu veličinu i kreće da remeti balans na planeti. Mislim da je u tome ključ konfrontacije s robotom - Levi je "dotakla" neka vrsta biološke "svijesti" čitave planete - primijetio si da kad god nešto umre iz ostataka izraste onaj bijeli cvijet, još od prve epizode, odakle je Levi pokupio organsku materiju - i da se ta svijest ispoljila kroz interfejs sa elektronikom. Zato u kontaktu s planetom ljudi recimo konstantno nailaze na konflikt, a Levi evoluira u više organsku formu i služi kao neka vrsta "desne ruke" žive planete. Zato je u stanju da channeluje da kažem iskonsku silu svih živih bića na planeti da regresuje stvorenje u simbiozi sa Kamenom nazad u početno stanje, i da ih razdvoji. Kraj je posebno zanimljiv jer pod jedan: s šatlom se dešava isto što se desilo Leviju, i pod dva: sve ovo je jako spiritualno u suštini, i pojava svemirskog kulta sa leproznim sveštenicima djeluje kao totalno neočekivan ali kul razvoj događaja.
 
Ukusi su različiti ..Bad Sisters nisam ni uzeo u razmatranje ,For all Mankind počeo par epizoda i nije me nesto držala .Severance vrh ,Defending Jacob ekstra i Foundation popustila malo u drugoj sezoni ali drži pažnju .Zato Slow Horses progutao prvu sezonu za dva dana .Oldman bi trebao da uzme oskara za ovo ..neverovatno .

Rekao sam isto za Oldmana posle prve sezone, covek briljira u ulozi.
Druga sezona je bila bas mlaka, vise je delovala kao filer i nije bilo "tenzije" kao u prvoj... Mozda je i zbog nedeljnog cekanja na svaku epizodu, jer se ubija ritam.
Treca sezona sa ove dve epizode za sada obecava.

Ja razmisljao bas letos da se dohvatim Slough House knjiga/serijala ali nisam stigao a uz to u vrhu prioriteta mi je Gentleman Bastard od Scott Lynch-a.
 
Lynch-a ćeš brzo ispucati kad čovek nije objavio ništa deceniju u nazad. Plus su i druga i treća (naročito treća) baaaš dosta slabije od prve knjige.
 
Meni je, od ovih odgledanih, najbolja Bad Sisters pa For All Mankind. Naravno i Severance i Foundation su mi među 5 kao i Defending Jacob. Slow Horses odgledao prvu sezonu i stao.
Bad Sisters je pokid! Sa Slow Horses sam i ja stao na prvoj, nije mi se svidela.

Usher dobar! Dobio i više nego što sam očekivao, osim možda patetičnog kraja i poente cele priče, možda iz razloga što mi je serija u jednom segmentu delovala kao omaž, u negativnom kontekstu porodici Sackler sa Oksikontinom, Ima manjkavosti, ali ako se fino guta ne zapire u tolikoj meri.
Ne bih da je poredim sa HofHH ali Flanagan ima tu svoju prepoznatljivost i posebnost, naravno i svoju muzu jednu jedinu Carlu Gugino.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno