Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Još jedna preporuka za Scavengers Reign. Izgleda fantastično, ali je najbitnije to što je ujedno "Love, Death + Robots" i recimo film "Annihilation", ali šije i jedno i drugo u svakom smislu. Rijetka animacija zaista za odrasle, ali ne psovke, nasilje i golotinja kao LD+R, već "show, don't tell" pripovijedanje uz pregršt mašte. Iznenađujuće puno body horrora i zaista stresnih situacija, svaka epizoda konstantno iznenađuje.
 
Deca Zla

Šta reći, imam averziju prema našim serijama i filmovima uopšte, iz prostog razloga što se obrađuju uglavnom teške, mračne teme, teška muzika, scena, gluma, baca me u depresiju, još od Boljeg Života....

Ne kažem da su nam sva ostvarenja loša, al naši kao da ne znaju da snime nešto malo vedrije, a i ono što je kao vedrije, po neka kao komedija, je težak krindž, što bi rekli moji klinci.

Elem, Deca Zla , iako mračna, al serija odrađena baš kako treba. Svaka čast Majicu, čovek ima stil kao Agata Kristi , bukvalno drži neizvesnost do samog kraja.

Od mene preporuka za seriju.

Serija je smeće žestoko.
 
Odgledah Homicide: Life on the Street, ne znam kako mi je ova serija prolazila do sad ispod radara. Odlicna serija. Sad se bacam na Shield, ne ocekujem nista manje bar po komentarima iz teme.
 
Još jedna preporuka za Scavengers Reign. Izgleda fantastično, ali je najbitnije to što je ujedno "Love, Death + Robots" i recimo film "Annihilation", ali šije i jedno i drugo u svakom smislu. Rijetka animacija zaista za odrasle, ali ne psovke, nasilje i golotinja kao LD+R, već "show, don't tell" pripovijedanje uz pregršt mašte. Iznenađujuće puno body horrora i zaista stresnih situacija, svaka epizoda konstantno iznenađuje.
Pustio sam zbog preporuka i visoke ocene i odgledao prvu epizodu i odustao. Sve je to OK i super animacija i maštovito, ali nekako kao da postaje samo sebi svrha. Upravo to što je vešto pojede ono što je bitno.
 

Kakva serija i kakva šteta.
Nisam je nikad puštao jer sam čitao da je nakon 1. sezone upala u neku produkcijsku kolotečinu, da je zatim doživela sunovrat i rekoh nije vredno.

Ali vredno je 1. sezone definitivno pogledati. Baš unikatan žanr je uboden, neka vrsta neo mitološkog noira, vrlo atmosferično, dojmljivo, često i tripozno, kako kroz narativ tako i kroz dijaloge, alegorije, serija je prepuna stilskih figura koje su fenomenalno uobličene u vizuelnu i retoričku prezentaciju. Nekako me je najviše podsećala na Konstantina samo dosta intezivnije. Gluma i likovi fantastični, možda je Riki Vitl nekako najneupečatljiviji, imao sam osećaj kao da se samo preselio iz uloge u The 100, ne deluje mi naročito efektan glumac izvan svoje fizičke pojave, ali zato Ijan Makšejn, zatim onaj leprikon, fantastični.
Priča - baš inspirativna, i baš originalan pristup, doduše s obzirom da je bazirana na književnom delu svakako je odlična interpretacija reklo bi se...

2. sezona... Isti brod, pogrešan kormilar, druga posada, baš se sve srozalo samo na obrise 1. sezone, prosto neverovatno koliko se stvari promene kada za seriju podobni producenti odu a krivi dođu...
Odgledao sam je samo jer sam počeo, 3. nisam ni započinjao.

Baš šteta za krah ovakve serije ili ako ništa drugo što 1. sezona nije ispala sama sebi zaokružena, ali opet vredno je pogledati.
 
Domaće serije

Deca zla - vrlo dobra
Poziv - odlična (posle 4ep), Mirjana kida
 
Jel poziv ceo obavljen? Odnosno objavljen 😁 ili izlazi 1 nedeljno
 
Pustio sam zbog preporuka i visoke ocene i odgledao prvu epizodu i odustao. Sve je to OK i super animacija i maštovito, ali nekako kao da postaje samo sebi svrha. Upravo to što je vešto pojede ono što je bitno.
Ako si odgledao ONU prvu epizodu i odustao, ne mogu ti pomoći.
 

Da li je gledao neko i kakva je? Ima je na Netprime TV...Trejler mnogo dobar.
Čim završim još jednu sezonu "Strangers Things" prelazim na ovu.
Bacenih milijardu dolara.
Serija izgleda ludilo, osim toga je sve ostalo mega krsh.
I onda kao treshnja na slagu na torti sto su je koristili da plasiraju "woke" (ne)kulturu sa toliko voljenim univerzumom.
 
Kakav crni LOTR, samo su izvršili (rodo)skrnavljenje filmske izvorne trilogije i slupali silne pare. Ne znam uopšte da li će se i dalje snimati a predviđeno je 5 sezona.

Što bi mi kao klinci pre tridesetak godina rekli ''pali babu da ti štrika najke (Nike) :LOL: ''. Jedva sam nekako odgledao tih 8 epizoda ponajviše zbog same fabule a onda i svega ostalog što ide uz to :)
 
Poslednja izmena:
Ako si odgledao ONU prvu epizodu i odustao, ne mogu ti pomoći.
Džaba forma, fali suština. Makar u toj prvoj. Da se zabrinem za nekog, nešto.... Čak sam pomislio kako bi ovo bilo super da je igrana serija, kao neki organsko-simbiotski Transformersi, ali morala bi da ima ozbiljan budžet. A možda joj i dam još jednu šansu. Dešavalo mi se već da počinjem neku seriju i to po dve, tri epizode i ne legne mi u tom trenutku. Posle par godina joj se vratim i bude mi super.
 
Meni je odmah bilo jasno ko i šta i u kom pravcu se kreće. Jako fino predstavljeni likovi i priča, dovoljno da zainteresuje, a planeta je fenomenalna sama po sebi. Tokom sezone se dosta vraćamo u prošlost i svi likovi dođu do izražaja. Jednostavno se treba prepustiti narativu, a ne očekivati pacing serije koja se pravi da se zbindžuje u danu. Žena i ja smo namjerno pravili pauze da apsorbujemo sve kako treba. Ali opet - to je naš doživljaj.
 
Prevedena je kompletna sezona odlične serije "Drops of God", tako da srpski titl za poslednju, osmu epizodu, već možete skinuti.
Naslov "Božji nektar" sam ipak zamenio sa "Božje kapi", zato što mi je poslednja epizoda srušila "umetničku slobodu" :)
Ko nije gledao, ima moju preporuku. Interesantna ideja, što se i očekuje od francuske serije, tako da... Uživajte!
Što se mene tiče, sutra izlazi treća sezona vrhunske serije "Slow Horses" i to prve dve epizode, pa odmah krećem na posao.
Očekujte ubrzo prevod!

Drops Of God.jpg
 
Hvala za prevode, stao sam kod druge epiozde jer mi se svidela serija i nisam hteo da cekam epiozdu po epizodu nego sam sacekao da kompletiras i sada se bacam na maraton.
 
Samo cepaj, dobra je serija.
 
Apropo Slow Horses ...skoro počeo prvu sezonu i serija u prvih par epizoda deluje nekako originalno i drugačije .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno