Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam odgledao svega prve 3-4 epizode prve sezone, ali ona prva epizoda mi je mozda i najbolja epizoda ikad u tom zanru, a i sire.
 
Odgledao prvu epizodu Blue Eye Samurai… odlicno, bas mi se svidja.
Samo šteta sto je išao onaj “preview” na kraju epizode za celu sezonu, radije bih da to nisam video. :D

Eto ako nekome znaci, da preskoči.

Ali je definitvno da je animiran sadržaj na Netflixu znatno bolji od ostatka (Arcane, Love, Death & Robots i sad Blue Eye Samurai).
 
Odgledao prvu epizodu Blue Eye Samurai… odlicno, bas mi se svidja.
Samo šteta sto je išao onaj “preview” na kraju epizode za celu sezonu, radije bih da to nisam video. :D

Eto ako nekome znaci, da preskoči.

Ali je definitvno da je animiran sadržaj na Netflixu znatno bolji od ostatka (Arcane, Love, Death & Robots i sad Blue Eye Samurai).
Stvarno je retardirano što su stavili taj "preview" na kraju epizode, otkriva ti više od 50% priče.
Obavezno preskočiti.
 
Pogledah je u tri dana celu. Dobra zabava i drži pažnju bez guranja nepotrebnog sadržaja. Gluma uverljiva. Scenario sa par lepih obrta. Voleo bih za nijansu drugačije razrešenje vrhunca koje bi izazvalo autentične emocije i neke dublje dileme i otvorilo pitanja za razmišljanje i preispitivanje. Kada se sve uzme, pozitivan pomak za neše prostore. Na HBO Max je ako se neko pita.
 
Upravo zavrsih, odlicna serija, ko voli vino sigurno jos bolja. Odlicna reklama za vino, mozda stvarno i kupim posle neko bolje iako ne pijem. Ako neko voli akcijiu ovde je ima 0. Nema odugovlacenja i nekog praznog hoda. Super mini serija od 8 epizoda.
8.8/101
 
Drops od God

Isto na preporuku ovde ljudi sam poceo sinoc da gledam i da nisam video ovde verovatno da bih je preskocio i kako bih samo pogresio. Svidja mi se, nije svakidasnje i bas zbog toga mi se svidja. Nije dosadna i proleti epiozda dok gledas. 9/10

@Shomi22 hvala za prevode koje radis.
 
Završio "Halt and Catch Fire" re-watch. Namerno sam rastegao gledanje poslednje sezone.

Nisam promenio mišljenje o seriji: i dalje je uz The Leftovers i Better Call Saul smatram za najbolje serije u prethodnih 10 godina.
(BSC je jedina koju nisam gledao po drugi put)
 
Odgledao prvu epizodu Blue Eye Samurai… odlicno, bas mi se svidja.
Samo šteta sto je išao onaj “preview” na kraju epizode za celu sezonu, radije bih da to nisam video. :D

Eto ako nekome znaci, da preskoči.

Ali je definitvno da je animiran sadržaj na Netflixu znatno bolji od ostatka (Arcane, Love, Death & Robots i sad Blue Eye Samurai).

Da se nadovežem nakon 6 odgledanih epizoda… ovo je poezija! Očekivao sam da će biti dobro, ali ne ovoliko dobro. Moglo bi se reci savršeno!

Nadam se da neće popustiti u poslednje dve epizode.
 
Da se nadovežem nakon 6 odgledanih epizoda… ovo je poezija! Očekivao sam da će biti dobro, ali ne ovoliko dobro. Moglo bi se reci savršeno!

Nadam se da neće popustiti u poslednje dve epizode.
Neće, serija je odlična do kraja. Javi utiske kad pogledaš sve.
 
Pogledao deep space 9, ponovo (prespavao veći deo:))
U poređenju sa Babylon5 od koga su maznuli gomilu ideja i koji je stradao zbog ds9, jako jako mrsavo. Toliko besmislenih filera u sred galaktickog rata... U odnosu na tng, dobar ipak.
Trebalo bi uzeti neki online guide koje epizode gledati (tako sam pre par godina tng i voyager ponovo gledao i bas mi je prijalo :)) u principu ovo je dokaz da ne moze sezona da traje 26 epizoda i da ima kvalitet u proseku.

Sad čekam da negde babylon iskoči na streamingu da ga gledam ponovo (a mogao bih i bsg i farscape), pa lagano do penzije :))
 
Pogledao deep space 9, ponovo (prespavao veći deo:))
U poređenju sa Babylon5 od koga su maznuli gomilu ideja i koji je stradao zbog ds9, jako jako mrsavo. Toliko besmislenih filera u sred galaktickog rata... U odnosu na tng, dobar ipak.
Trebalo bi uzeti neki online guide koje epizode gledati (tako sam pre par godina tng i voyager ponovo gledao i bas mi je prijalo :)) u principu ovo je dokaz da ne moze sezona da traje 26 epizoda i da ima kvalitet u proseku.

Sad čekam da negde babylon iskoči na streamingu da ga gledam ponovo (a mogao bih i bsg i farscape), pa lagano do penzije :))
Ja sam veliki ljubitelj star treka, ali nisam nikada pogledao babylon 5, nekako me je u potpunosti zaobislo, jel je preporučujes ? Da li je to jedina fransiza babylona ili ima jos ogranaka kao sto ST ima TNG, Voysger itd, vidim na netu da ima nesto filmova
 
Blue Eye Samurai, odlican. Bas sam pozitivno iznenadjen.

Mali spoiler za poslednju epizodu

Veliki pozar u Edo-u. 9 godina kasnije se desio veliki londonski pozar, bas me zanima hoce li i to da "pokriju" :)
 
Ja sam veliki ljubitelj star treka, ali nisam nikada pogledao babylon 5, nekako me je u potpunosti zaobislo, jel je preporučujes ? Da li je to jedina fransiza babylona ili ima jos ogranaka kao sto ST ima TNG, Voysger itd, vidim na netu da ima nesto filmova
Apsolutno preporučujem:) vredi odgledati i filmove.
Zanemari kvalitet efekata, nazalost bili su slabi i za to vreme.
Bilo je pokušaja jos serija, nisu bas nešto.
 
Blue Eye Samurai, odlican. Bas sam pozitivno iznenadjen.

Mali spoiler za poslednju epizodu

Veliki pozar u Edo-u. 9 godina kasnije se desio veliki londonski pozar, bas me zanima hoce li i to da "pokriju" :)

Završio i ja… zaista fantastična serija!

Arcane je postavio lestvicu visoko, rekao bih da je Blue Eye Samurai podigao još malo.

Samo se nadam da druge sezone neće podbaciti.
 
Konacno sam odgledao Bosch:Legacy 2. sezonu i ljudi to je masterpiece... jeste da su ga usporili i malo razvukli u sredini ali su ostali verni sebi i toliko je dobra atmosfera, gluma, rezija, fotografija, muzika i lepo zaokruzena prica da sam uzivao u svakom kadru... Fantasticna serija da se gleda sa punim uzivanjem i konzumira polako...
 
Daaaan, naročito Bošova mala "razbija".... Not!
Ti kad ne bi kvario premijeru :ROFLMAO:

Ne razbija svakako, meni je korektna, ne smeta mi generalnom utisku, a jedna lasta ne cini prolece pa da pokvari maestralan ucinak ostalih...
 
Daaaan, naročito Bošova mala "razbija".... Not!

Elem, evo pogledao sam prvu epizodu Blue Eye transSamurai. Rano je suditi posle samo jedne epizode ali za sad mi se javlja da će ovo da bude podjednako overrated i overhyped kao Arcane.
Ne razumem tvoj spojlovani deo, jer... ne radi se o trans osobi, vec osoba koja krije identitet... ali to vrv ne znas jer si tek na prvoj epizodi.
 
Blue eye Samurai brutalno dobra.
Počev od 2D/3D hibridne animacije, spoja istočnjačke tradicionalne i zapadne muzike vrhunski ukomponovane sa samom tokom priče, sama priča je fantastično osmišljena, retko koja serija me je držala zakucanog za ekran svaki minut.
Što se mene tiče, kreatori zaslužuju Oskara (al onog pravog)!
Moram reći, bravo za Netflix , ovo im je pun pogodak nakon dužeg vremena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno