Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Scavangers Reign animirana, posle 2ep utisak odlican. Ko god je radio na flori i fauni treba da bude deo NMS tima. Bas mi se svidja, nadam se da je i tok price dobar do kraja.
 
Šta ima da je izašlo od novijih serija da je dobro, pri tom mislim od 2020 pa na ovamo? Nešto nisam detaljno pratio ovu temu u zadnje vreme, a jedino što i dalje gledam od serija koje se i dalje emituju je Stranger Things, a zadnja vrhunska serija koju sam završio je Dark. Ima li nešto novo a da je na nivou Dark-a ili približno da vredi da se gleda? 🙂
Ili da opet kopam po starim proverenim serijama koje nisam gledao 😁?

Edit: Od novih jedino sam krenuo da gledam The Last of Us, ali nisam nastavio posle mislim 4 epizode, možda joj nekad ponovo dam šansu...
 
Poslednja izmena:
Pa ako volis te Sf/horor/misterije, onda od novijih gledaj From, svidece ti se.
 
Šta ima da je izašlo od novijih serija da je dobro, pri tom mislim od 2020 pa na ovamo? Nešto nisam detaljno pratio ovu temu u zadnje vreme, a jedino što i dalje gledam od serija koje se i dalje emituju je Stranger Things, a zadnja vrhunska serija koju sam završio je Dark. Ima li nešto novo a da je na nivou Dark-a ili približno da vredi da se gleda? 🙂
Ili da opet kopam po starim proverenim serijama koje nisam gledao 😁?

Edit: Od novih jedino sam krenuo da gledam The Last of Us, ali nisam nastavio posle mislim 4 epizode, možda joj nekad ponovo dam šansu...
Black bird i Dopesick.
 
Bosh: Legacy S02 baš dobar početak, slažem se... U Bosha generalno nikad nisam ni sumnjao niti ću sve dok traje. Retko koja serija je uspela ovoliko dugo da traje a da ostane nenametljiva, a opet da bude pitka. Svaka serija ovog tipa ranije bi me zasitila i postala stvar čiste navike ali uz Titusa Velivera sam baš nekako navikao kao da pratim hronologiju njegovog života i karijere.

Meni je čovek na samom početku bio antipatičan čak, ono namćor, nadobudan, težak nekako baš, ali stvarno mu pristaje taj lik neverovatno, šmek bez šmeka praktično.
 
Šta ima da je izašlo od novijih serija da je dobro, pri tom mislim od 2020 pa na ovamo? Nešto nisam detaljno pratio ovu temu u zadnje vreme, a jedino što i dalje gledam od serija koje se i dalje emituju je Stranger Things, a zadnja vrhunska serija koju sam završio je Dark. Ima li nešto novo a da je na nivou Dark-a ili približno da vredi da se gleda? 🙂
Ili da opet kopam po starim proverenim serijama koje nisam gledao 😁?

Edit: Od novih jedino sam krenuo da gledam The Last of Us, ali nisam nastavio posle mislim 4 epizode, možda joj nekad ponovo dam šansu...
Mozda i...
 
Hvala za ova 3 naslova! Odgledacu, ima li ih na nekom streaming servisu ? Netflix i to ili ne ?
 
Još jednom hvala na preporuci.
Odgledao sam sva tri dela Paradise lost.
I bukvalno me je serija oduvala, znatno mi je bolja nego MaM, HBO je nekad stvarno znao da pravi serije...
Baš su lepo dozirali, iako su neke stvari tj. izjave imali snimljene od samog starta, tipa izjavu majke malog Brenča o nasilnom karakteru Hobsa njegovog očuha i sumnjivosti njegovog alibija Mislim da su neke stvari režiseri jednostavno ispustili iz montaže 1996. godine, verovatno ih ocenivši nebitnim, što je možda i produžilo agoniju... Naravno tek kasnije (2007) sa pojavom i unapređenjem tehnologije su se stekli uslovi da se uradi DNK analiza svih fizičkih dokaza koja je bila ključna za oslobađanje osuđenih. Moram da primetim da su, osim porodice malog Mura, druge dve porodice žrtava bile totalno disfunkcionalne (nasilje , droga, uzimanje detetovog antidepresiva za drogiranje, razvodi, preljube, život u nehumanim uslovima, kamp kućicama i sl), pa nije ni čudo što su oba očuha dugo vremena, u očima dela javnosti koji su verovali da je trojka nevina, bili moguće ubice... Iskreno i ne znam ko bi mogao biti ubica, možda Hobs, a možda i onaj crnac skitnica, kojeg uopšte nisu ni procesuirali, iako je na dan ubistva ušao u MekDonalds prekriven krvlju. Doduše, jug je to, nekako zvuči previše prikladno da je zli crnja ubio nedužne bele dečake, pa nisam siguran koliko se u taj iskaz uopšte može poverovati, iako taj menadžer restorana, osim ograničene medijske pažnje, stvarno nije imao nikakav benefit, ukoliko je to uopšte bio benefit, pre cimanje...
Uglavnom, 10/10.
Drago mi je da je ostavio jak utisak na tebe, već sam rekao, da nisam gledao jači dokumentarac ovog tipa, a gledao sam ih brdo, a za ovo: Hobs je meni jedan od onih na koje bih prvo pokazao, čak mi i ludi Bayers bio vrlo dobro kotiran i zbog onog noža i nespreptnog objašnjenja, ali kasnije mi se učinilo da ipak gađam na pogrešnog čoveka. Promenio je ploču i prema glavnoj trojci, a bio je jedan od najglasnijih pobornika protiv njih, izbijala je iz njega neka tuga da mislim da sam pogrešio u proceni. Ceo taj središnji deo Amerike od severa do juga mi je nekako jako mističan, čak ruralniji od najruralnijeg dela u Srbiji, gde postoji veliki protok ljudi bez nekog posebnog zadržavanja pogotovu na tim velikim čvorištima autoputeva. Mogao je biti neki trucker, ali ne vidim tu neki motiv, jer da je tako, ponovilo bi se sigurno još koji put za to vreme na nekom drugom mestu. Ne umanjujem težinu zločina ako kažem da bi pronađeno telo neke prostitutke imalo više smisla u određivanju motiva i profila, ali tri deteta, na takav način...
@emaremare
 
Poslednja izmena od urednika:
Drago mi je da je ostavio jak utisak na tebe, već sam rekao, da nisam gledao jači dokumentarac ovog tipa, a gledao sam ih brdo, a za ovo: Hobs je meni jedan od onih na koje bih prvo pokazao, čak mi i ludi Bayers bio vrlo dobro kotiran i zbog onog noža i nespreptnog objašnjenja, ali kasnije mi se učinilo da ipak gađam na pogrešnog čoveka. Promenio je ploču i prema glavnoj trojci, a bio je jedan od najglasnijih pobornika protiv njih, izbijala je iz njega neka tuga da mislim da sam pogrešio u proceni. Ceo taj središnji deo Amerike od severa do juga mi je nekako jako mističan, čak ruralniji od najruralnijeg dela u Srbiji, gde postoji veliki protok ljudi bez nekog posebnog zadržavanja pogotovu na tim velikim čvorištima autoputeva. Mogao je biti neki trucker, ali ne vidim tu neki motiv, jer da je tako, ponovilo bi se sigurno još koji put za to vreme na nekom drugom mestu. Ne umanjujem težinu zločina ako kažem da bi pronađeno telo neke prostitutke imalo više smisla u određivanju motiva i profila, ali tri deteta, na takav način...
@emaremare

Pazi, Oslobođeni su na osnovu jednog čudnog zakona u USA, tzv Aflord Plea zakona gde optuženi pristaje na priznanje krivice, ali ne priznaje da je STVARNO počinio zločin, odnosno, da pristaje na određenu kaznu i priznanje, ali ne prihvata odgovornost za sam zločin. Alford Plea se primenjuje u slučajevima gde postoji nedostatak ključnih dokaza protiv osumnjičenih, Demijan je proveo u zatvoru 18 godina (osuđen na smrtnu kaznu), ovaj drugi čini mi se isto, dok je treći bio nekih 10 godina pre neog što su priznali zločin i pušteni na slobodu.
Bane spojler, bre...
Nije gledao @emaremare
 
Stavio sam bre! 😲
Ili misliš za emaremare post? Mogao sam možda... Ako može neko od modova da stavi. Računao opšte poznate činjenice, al opet.
 
Nešto sam očigledno zeznuo kod slanja jer sam hteo replicirati obojici u istom postu, pa sam tu izgleda napravio kiks. I onda išao odvojeno da odgovorim a nisam obratio pažnju šta je na kraju ispalo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno